התכונה שתגרום לאנשים לאהוב אותך

אנחנו נופלים בזה פעם אחר פעם אבל התכונה האחת שתבטיח לכם שיאהבו אתכם כה פשוטה. בעידן הנוכחי אמנם קשה ליישם אותה אבל אם באמת תרצו, תוכלו להתחיל מעכשיו

01/03/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

כל הזמן מספרים לנו על התכונה הזו או ההיא, שחובה עלינו לפתח כדי להצליח בחיים. הכל טוב ויפה אבל באמת שאין גבול לכישורים שנוכל לפתח וכנראה שפשוט נהיה אנחנו וזהו. אבל אם בכל זאת אתן סקרניות לדעת מהי היכולת האחת שבאמת מומלץ לאמץ, כדאי לקרוא את ספר הרב מכר בתחום העסקים של דייל קרנג'י "איך לעשות חברים ולהשפיע עליהם"מ-1936. תופתעו לגלות כמה קל.

הטריק, מתברר, הוא פשוט להקשיב לאנשים. אם תגרום להם לדבר על עצמם הם בסוף יפתחו כלפיך יותר חיבה מאשר אם דיברת על עצמך. כן, אנשים אוהבים הרבה דברים אבל הם בעיקר אוהבים את עצמם. אפשר להבין למה זה הגיוני ועדיין, רובנו דוהרים על עצמנו בשיחות במקום לאמץ את יכולת ההקשבה. מדובר במשהו כה פשוט ובסיסי וכה מפוספס ברוב ימות השנה.

אנחנו חיים בעידן אחר ממה שהיה פה ב-1936. כיום כל אדם משגר לאומה מה אכל לארוחת בוקר, מכאן שמדובר באתגר הגדול של המאה הנוכחית – לשים אדם אחר במרכז. כן, הפכנו ליצורים סוחטי לייקים ותגובות, כאלה שזקוקים להשמיע את עצמנו בכל רגע נתון לכל חבר וירטואלי. בתרבות שמקדשת נרקיסיזם קשה להפנים שהגדולה של אדם בתחום העסקים או בחיי האהבה זה להרפות במלל ולתת לשני להתבטא. הוא יעריך את זה שהקשבת ואותך יחבבו.

בחורה מקשיבה

אבל לא הכל אבוד בימינו. דייב קרפן, מייסד ומנכ"ל "Likable Local" מעניק טיפים לאיך להשפיע על אנשים והצליח בחיים האישיים ובביזנס. לטענתו, ככל שתלמדו לשים יותר פוקוס על אחרים ופחות על עצמכן תוכלו לטפס גבוה יותר בסולם ההצלחה. במילים אחרות: תתענייני יותר מאשר להיות מעניינת. תחשבי על מה שאמרו לך יותר ממה שאת רוצה להגיד ותנתחי את מה שסיפרו לך בסקרנות ואכפתיות. זה יבטיח שתצליחי להתחבב על אותו אדם.

"התכונה הכי חשובה ואנדר רייטד היא האזנה בעסקים, מדיה חברתית ובחיים", אומר קרפן, "זה משהו שתמיד אפשר לשפר. זה מאוד קשה כי כאשר יש לנו רעיונות חדשים אנחנו רוצות לשתף ולדבר עליהם. אבל ככל שנדבר פחות נצליח להרשים אותם יותר". הוא מביא דוגמא של עובד בצוות שלו שלא מדבר הרבה ונוטה להקשיב. בישיבות הוא מאזין לכולם בסבלנות ולא נמהר להביע דעה. אבל בסוף כאשר זה תורו הוא מתמהמה כמה שניות ורק אז מביע את דעתו. כולם מקשיבים כי הוא מצליח להגיד משהו שמחבר את כל מה שאמרו וזה משפט שהגיע בעקבות האזנה אקטיבית. היכולת לגזור תובנות חכמות נובעת מהיכולת להקשיב.

אז זהו, שמעתן? להקשיב!

צילום: שאטרסטוק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך