זוכי האוסקר לשנת 2016

טקס האוסקר לא ממש הפתיע ואפשר לומר שהימרנו לא רע. אלה הזוכים הגדולים. מי הזוכה הגדול? ליאונרדו דיקפריו שיכול כעת לפרוש בחיוך

29/02/2016
מרלין וניג קבלו עדכונים ממרלין
  • RSS

אוסקר

טקס האוסקר כבר עלה לאוויר באתר הרשמי של האוסקר ההוליוודי אבל לפני שאני שוקעת בענייני רכילויות, אפקטיביות ופוליטקלי קורקט ומקדישה מחיי שלוש שעות פלוס לעניין, להלן רשימת הזוכים, הצפויה למדי, למעט בקטגוריה המפתיעה של הסרט הטוב ביותר:

הזוכים הגדולים:

הסרט: ״ספוטלייט״

כל ההימורים שבעולם פספסו הפעם. בדיעבד אפשר היה לחשוב גם על ספוטלייט כרלבנטי בקטגוריה הזו אבל משום "האיש שנולד מחדש" ו"מכונת הכסף" נתנו את הרושם שהם יותר. אז הנה... כל ההימורים בגרוש נכשלו וספוטלייט סיכם את הערב ולקח בענק.

הבימוי: אלחנדרו גונסלס איניאריטו, ״האיש שנולד מחדש״

יש ידעתי! כבר כתבתי שבימוי המצלמות (עבודתו של עמנואל לובצקי שזכה באוסקר על צילום הסרט) ועבודת השחקנים (בדגש על עבודת השחקן של לאונרדו דה קפריו שגם יצא מהאוסקר הזה עם פסלון זהב) היא גאונית. קלעתי בהימור בול! עבור גונזלס אינאריטו זה האוסקר הרביעי.

תסריט מקורי: ״ספוטלייט״

גם אני הימרתי על "ספוטלייט". נראה לי שהזכייה שלו מרגשת כי מדובר בתסריט מורכב ולא סתמי עם אמירה ומסר על השליחות העיתונאית וזו גם הזכייה הראשונה של התסריטאי טום מקארתי. תזכרו את השם.

הסרט הזר: "הבן של שאול"

על אף שהסרט הונגרי יש בו חותם ענק לנגיעה היהודית.

שחקן ראשי: ליאונרדו דיקפריו - ״האיש שנולד מחדש״

יש! הימור בול! ואגב, מסתבר שיש צדק באוסקר כי באמת הגיע לו לזכות! זה האוסקר הראשון של דיקפריו אז כולנו מתרגשים.

 שחקנית ראשית: ברי לרסון - ״חדר״

שוב, הימרתי בול! למרות שקיוויתי בסתר ליבי לנס בשביל קייט בלאנשט.

שחקנית משנה: אליסיה ויקנדר - ״הנערה הדנית״  

התלבטתי בקטגוריה הזו אבל החמצתי בהימור

שחקן משנה: מארק ריילנס - ״גשר המרגלים״

מפתיע אבל כשחושבים על זה, בעצם למה לא?

תכף אשב לצפייה ממושכת בטקס הפולחן האלילי ובשמלות הזהב (תוכלו לראות בפוסט מיוחד כאן את השמלות המהממות ביותר מהערב) ואתמוגג מהצהרת האהבים שנשלחה בפומבי בעברית מצ׳רלס רנדולף למילי אביטל אבל זה בעצם לא באמת קשור לאוסקר.

צילום: גטי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה