כך כבשה הגולשת מיכל וויסנברג את הרשת

מה שהתחיל כפוסט עם פרטים אישיים שלא בהכרח מתחברים הפך לתופעת הרשת הכי מוצדקת בארץ. כן, הדברים הקטנים זה אנחנו

25/02/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

הדברים הקטנים בחיים הם באמת הכי חשובים, מתברר. את זה למדה על בשרה הגולשת מיכל וייסנברג שהנחילה את תופעת הרשת הכי מוצדקת ומדבקת בימים אלה. הכל התחיל לפני כשבועיים כאשר ווייסנברג, אם לשניים, העלתה פוסט בפייסבוק ובו כל מיני פרטים על חייה. דרך הפוסט אפשר היה לקבל תמונה חדה מי הבחורה. אוסף של פיסות מידע הפכו אותה לדמות שניתן היה להרגיש קרובים אליה. לא היה סדר או היגיון בלמה כתבה ככה ולא אחרת אבל הכל התחבר לטקסט אחד מופלא.

מיכל וייסנברג

הפרטים היו ספציפיים, קטנים, משעשעים ולא התיימרו להפוך לסטטוס סוחף. היא זכתה בלייקים ותגובות אבל שום דבר שהעיד על הבאות. בסוף היא חתנה במשפט המושלם "הדברים הקטנים הם אנחנו".  בפוסט המשך כבר חשפה התמודדות עם סרטן והתקף הלב של אביה, מידע יותר כואב ומחלחל אבל היא הזכירה את זה לצד פרטים נעימים, מה שהפך את הקשיים לעוד משהו בחיים אבל לא למרכז הכובד. משהו בפורמט גורם לנו להבין שישנן פרופורציות בחיים וצריך לזכור שאחרי הטוב בא רע וההפך. הכל זרימה תודעתית אחת גדולה ואין מה להיתקע.

לאט לאט חברי הפייסבוק שלה ואחרים בעקבותיהם העלו פוסטים בהם שיתפו על עצמם דברים שאמרו הכל בלי לעשות דרמה ולימדו משהו על האדם. למעשה, ניתן היה ללמוד על האנשים הכי הרבה שאפשר. מהר מאוד הדברים הקטנים הפכו לדברים גדולים והעניין הפך לתופעה ויראלית שחשפה לכולנו עד כמה לא הכרנו באמת את האיש שבקיר.

ההאשטאג לתופעה הזו, #הדברים_הקטנים_זה_אנחנו, הפכה למשהו שקשה להתעלם ממנו. בעידן הנוכחי אנחנו לא באמת חושפים על עצמנו אלא נוטים להסתיר. לפחות בכל הנוגע לרגעים עצובים או מבאסים. אבל מה שבטוח, רובנו לא משתפכים ומפרטים את הדברים הקטנים שעושים אותנו למי שאנחנו. בזה כוחו של הטרנד הזה, שהוציא המון אנשים מאדישותם.

מיכל וייסנברג

בינתיים וייסנברג יכולה להרגיש מסופקת והכל בזכות חברתה הדס שאימצה את הקונספט והעבירה אותו הלאה. נו, בשביל מה יש חברות?

#הדברים_הקטנים_זה_אנחנוכשהייתי קטנה השתנתי בתחתונים בכל פעם כשהיו מדגדגים אותי. הנה אמרתי את זה.בכל שבת אמא שלי היית...

Posted by Michal Waisenberg on Wednesday, February 24, 2016

 

הנה כמה מהאנשים שאימצו את הרעיון המרגש:

פוסט בחור

נינה

חגית

קרן

אפרת

 צילומי מיכל מהפייסבוק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה