חלמת על מוות, בגידה או נפילה? זו המשמעות

התעוררתן מסיוט בו אתן נהרגות, נבגדות, צונחות למטה ומאבדות שיניים? תנשמו לרווחה. אמנם אין את פרויד עכשיו אבל מומחית חלומות מסבירה מה עומד מאחורי הסיוטים שלכן

24/02/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

בחורה במיטה

אחד הדברים המבהילים שיכולים לקרות זה למות לפתע. בחיים כמו בחלום. לא מעט מאיתנו מוצאים את עצמנו חולמים בלילה על מוות אכזרי, שלנו או של יקירינו, ומתעוררים בפאניקה בלי להבין מה משמעות החלום והאם, חלילה, זה היה רמז למשהו נורא שעתיד לבוא. כן, איפה פרויד כשצריך אותו.

להתעורר עם הזיכרון של חלומות אפלים ומבהילים יכול להשאיר אותנו בסטרס גדול למחרת. מתברר גם שאנחנו לא חולמים רק חלום אחד אלא כמה, כאשר כל אחד נמשך בין 5 דקות ל-20. אנחנו פשוט לא זוכרות את כולם.

מומחית החלומות, דלפי אליס, מסבירה מה יכולה להיות הפרשנות לחלומות הפופולאריים על מוות, בגידה, נפילה, אבדן שיניים, להיות נרדפת. לא בטוח שזה ירגיע אתכן אבל כדאי לקרוא ולפחות לקבל פרספקטיבה בעניין כדי לא לקחת חלום על מוות כמו סוף העולם.

מוות

משמעות אחת שהיא מציעה לחלום זה היא ההפך ממה שניתן לדמיין כאשר המוות מסמל בתרבויות שונות בכלל לידה. מוות גם מסמל שינוי גדול בתוך עצמנו או באחר. אם נניח אדם שהכרנו מתנהג כלפינו אחרת נוכל למצוא את עצמנו חולמים על מוות לפתע.

 אימהות צעירות חולמות לפעמים על מוות של התינוק הטרי, מה שמסמל את הפחד הגדול שלהם לגורלו. הן מפחדות שמשהו יקרה ליקר מכל. הורים יכולים לחלום על מוות הילד גם בגיל מבוגר יותר, כשהם בעצם במצב בו הילד כבר פחות תלוי בהם.

 חלומות על מוות יכולים להעיד על מצב של לחץ נפשי לפני ההירדמות, הידיעה שאדם שהכרנו מת וכמה שערך החיים גבוה ויקר. רצוי להירגע לפני השינה ולנסות לדמיין דברים חיוביים לפני שנרדמים.

נפילה

אם חלמת על נפילה ונשארת בהרגשה חיובית כנראה שאת חווה התרגשות מהרפתקאה בחייך ומכך שאת לא יודעת לאן היא תוביל אותך. אם את לא נהנית מהנפילה, רוב הסיכויים זה שאינך בשליטה. החלום יכול להעיד שישנם שינויים בהמשך ודברים אינם ידועים.

להיות נרדפת

החלום הזה מביע חרדה על כך שמישהו רודף אחריך. אם תדעי מה רודף אחריך זה יכול לעזור לך. רוב החולמים פשוט חשים שמשהו רודף אחריהם והם לא יודעים מה בדיוק. זה יכול להעיד שיש לך עניינים לא פתורים עם מישהו ושהעבר רודף אחריך באופן כלשהו.

 זה לא אומר שעשית משהו לא בסדר. הרבה חולמים שהם לא "מספיק טובים". אם החלום ממשיך אולי אתן חוששות שיחליפו אתכן בעבודה או בבית.

בגידה

הרבה פעמים אנשים חולמים שהצד השני בגד בהם והם רואים בכך רמז לבאות או משהו שמתחולל מאחורי הגב. בדרך כלל חלום כזה מעביר את הפחד שלנו מכך שהפרטנר יבגוד בנו מאשר שהוא עושה כך בפועל. החלום נפוץ דווקא כאשר הקשר מתנהל טוב ולפעמים החלום בא מכך שמי שבוגד בתוכו אכן בגד בעבר ומכאן הפחד שזה יקרה שוב.

לאבד שיניים

מדובר בחלום נפוץ במיוחד. בתרבויות מסוימות החלום הזה ממחיש אבדן אדם קרוב. במקרים אחרים, השיניים יכולות לסמל עושר וסטטוס ואם מאבדים שן, זה קשור לפחד לאבד את אחד מהדברים האלה. ישנם כאלה החולמים על כל השיניים מתפוררות בפה וזה יכול להעיד על בעיות תקשורת. אז כדאי לחשוב מה או מי מונע תקשורת בחייכן.

צילום: שאטרסטוק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה