יופי לבקני כפי שלא ראיתן

לא הרבה פעמים אנחנו עדים ליופי לבקני טהור אבל צלם אחד החליט להרים את הכפפה ולשנות את כל הסטיגמות שיש בחברה סביב המראה הנדיר הזה. תראו כמה ענוג ונפלא

22/02/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

 

בישראל אנחנו בעיקר מכירות את אלי לוזון בתור הלבקן שעולה בתודעה שלנו. היופי הלבן הזה הוא אמנם נדיר אבל באמת לא מציגים אותו מספיק ובטח לא כאידיאל יופי מעורר השראה. הצלם ג'סטין דינגוול (Justin Dingwall) מדרום אפריקה, החליט לשנות זאת ותיעד את הקסם הזה כדי לעורר מודעות למראה הטהור, נקי וזך הזה.

יופי לבקני

התוצאה, כפי שניתן לראות, די מהפנט. הסטיילינג, הרגישות והטוהר נוגע ללב ממבט ראשון. "תמיד התעניינתי בנדיר ובמה שנחשב לשונה באופן מעורר דיון", הסביר הצלם ל"האפינגטון פוסט", "אני מוצא שוני מעורר השראה".

יופי לבן

אחד מתוך 4000 אנשים בדרום אפריקה הוא לבקן, עולה מהנתונים. מדובר במצב בו אדם לא יכול לייצר פיגמנטציה רגילה בעור, עיניים ושיער. התוצאה היא רגישות העיניים לאור ומראה שברירי ועדין.

יופי לבן

לבקנים סובלים לא רק מרגישות פיזית אלא חברתית. הם הופכים למוקד בדיחות ועלבונות וחוטפים לא מעט מעשי אלימות כלפיהם. "כאשר אנחנו נכנסים למונית אנשים נרתעים מאיתנו", סיפר לבקן אחד לצלם. "עדיין מקללים אותנו ומכנים אותנו 'בבון לבן'".

יופי לבן

דרך התמונות, הצלם מקווה לנפץ את הסטריאוטיפים סביב לבקנים ולשנות תפישה. מדובר באנשים שהם חלק מהתרבות והופכים לאאוטסיידרים בעל כורחם. על הדרך הוא מצליח לדגדג את מוסכמות היופי והפרוייקט עורר הרבה עניין והפך ויראלי, אז כנראה שמודעות הוא כבר העלה.

יופי לבן

כן, לבן זה יפה. תראו עד כמה.

יופי לבן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה