גולברי - התצוגה שאחרי הסערה

אחרי הסערה שחוללה גולברי עם פיטורי איילת זורר, הבוקר הציגה את קולקציית קיץ 2016 עם הפרזנטורית החדשה - אסתי גינזבורג. האם היא אכן תצליח למשוך צעירות בנות 25 כפי שהרשת מצפה?

21/02/2016
גלי דודזון סגל קבלו עדכונים מגלי דודזון סגל
  • RSS

GOLBARYYANIVEDRI

בתחילת החודש הרשת סערה בעקבות פיטוריה של איילת זורר מתפקידה כפרזנטורית של רשת האופנה גולברי "כיון שהמראה החיצוני שלה השתנה לרעה", כפי שנכתב בכתב התביעה של זורר.

בגולברי טענו כי החלפתה של זורר נבעה מהעובדה שהרשת הותיקה החליטה לקראת שנת 2016 להתמקד בקהל יעד נוסף למותג, נשים צעירות בנות 25 פלוס, אימהות צעירות שמחפשות אופנה יום יומית, לעבודה ולשעות הפנאי. אסתי גינזבורג נבחרה לתפקיד הפרזנטורית החדשה כיוון שעל פי גולברי היא "מייצגת את האישה הישראלית העכשווית על מכלול תכונותיה: היא אמא – המתמרנת בין החיים הפרטיים לעבודה, בין בן הזוג למשפחה, בין רשימת המטלות האין סופית ובין הרצונות שלה להקדיש גם רגע אחד לעצמה. היא חיה ונושמת אופנה אבל לא מתפשרת על איכות ונוחות"

מבלי להכנס שוב לדיון אודות משמעות הגיל והפגיעה באיילת זורר, והאם אסתי גינזבורג אכן מייצגת את האישה הישראלית העכשווית, השאלה שעומדת היום לדיון היא האם גולברי, המזוהה עם אופנה לנשים בגילאי 40+,  אכן יכולה לעמוד ביעד שהציבה לעצמה ולהציג קולקציה שתדבר לאותן נשים צעירות שהדירו רגליהן מהרשת עד היום.

התשובה, בחלקה, ניתנה הבוקר בתצוגת קיץ 2016 של גולברי.

גולברי קיץ 2016. צילום: קוקו

את התצוגה פתחה אסתי לבושה בחצאית קלוש פרחונית, גופיית קולר שחורה עם מחשוף טיפה וסנדלי עקב מוזהבים. לוק מדוייק, מחמיא ו-צעיר. אחריה עלתה קבוצת דוגמניות בעיקר בשמלות במבחר גזרות, רובן בצבעי פודרה - ורדרד וחלקן בהדפסי פרחים גדולים וצבעוניים - הדפס שמזוהה מאוד עם גולברי ומופיע בשינויים קלים מדי עונה. בלטו בקבוצה חצאיות הקלוש הרחבות בגובה הברך שהופיעו במבחר הדפסים ובדים ונראו נפלא.

GOLBARY21234GOLBARY2123

את הקבוצה השניה הובילו שמלות בצבע אדום קורל ושילובים שונים של אדום-שחור-לבן. גם בקבוצה זו נצפו פריטים מצויינים דוגמת ג'קט מחויט שחור שנלבש עם חצאית פסים מתנפנפת בגובה הברך ושמלות קלוש בחיתוכים מדוייקים.

GOLBARY21237GOLBARY21236

בקבוצה השחורה שסוגרת באופן קבע את התצוגות של גולברי חזרנו לאלמנט המוכר של עשרות שמלות שחורות, חלקן משלבות תחרות, משחקי שקיפויות, פאייטים וחיתוכים ורובן צמודות מאוד ותפורות מבדים עבים ומחטבים. לצידן, מספר הברקות דוגמת אוברול רפוי באורך 7/8 ושמלות שהצליחו לשמור על מינימליזם ואווריריות.

GOLBARY21238GOLBARY212222

אם לסכם בקצרה את עשרות הדגמים שעלו על המסלול, אפשר בהחלט לומר שגולברי עמדו ׁביעד (לפחות חלקית) וניכר שינוי סגנון משמעותי ברבים מפריטי הקולקציה החדשה.

אמנם, למרות ההבטחה לבדים נושמים המותאמים לקיץ הישראלי, רבים מהם עדיין סינטטיים ועבים על מנת שימלאו את חלקם בשמלות המחטבות המזוהות עם המותג. חלק מההדפסים מיושנים ושמלות רבות ממשיכות את הקו האופייני של הרשת (צמודות מדי/קצרות מדי/מתאמצות מדי), אבל זה הגיוני. הרי גולברי לא מעוניינת לאבד את הלקוחות הותיקות שחוזרות לחנויות עונה אחרי עונה, בדיוק בשביל הפריטים האלו. החוכמה היא להציג לצדם פריטים שונים שידברו לנשים (לאו דווקא בנות 25), בעלות סגנון צעיר ועדכני יותר. בהסתכלות על המכלול הגדול שהוצג - יש לא מעט כאלו.

גולברי אביב קיץ 2016 צילום יניב אדרי (8) (Custom)

השאלה היחידה שנותרת פתוחה, היא האם כל מה שהוצג על המסלול, אכן יגיע לחנויות הרשת. אני מאוד מקווה שכן, כי זו תהיה דרכה של גולברי להחזיר לעצמה את אמון הלקוחות לאחר המהלך השנוי במחלוקת של פיטורי זורר.

***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה