איך בוחרים חזייה ראשונה?

שאלות רבות מעסיקות נערות צעירות ואת האימהות שלהן בדרך לרכישת החזייה הראשונה. איך עושים את זה נכון? כל התשובות לפניכן

21/02/2016
מורן נגר קבלו עדכונים ממורן
  • RSS

חזיה ראשונה בדלתא (צילום: שאטרסטוק)

השאלה הראשונה שעולה בתהליך בחירת חזייה היא מתי קונים את החזייה הראשונה? ישנם מקרים בהם מתחילה צמיחת החזה כבר בגיל 9-8 לעומת מקרים בהן יש צורך בחזייה רק בגיל 15. לכן בחירת העיתוי המתאים לרכישת חזייה ראשונה לנערה מתבגרת הוא עניין מאוד אינדיבידואלי  ומומלץ להתייחס לכמה גורמים. בשלב הראשוני של צמיחת ניצני החזה, גזרת הגוזייה תתאים היות והיא מהווה חוצץ בין החזה לחולצה, היא תסתיר את בליטת הפטמות.אבל חשוב לדעת - גוזייה אינה תומכת בחזה הצומח והמתפתח ואינה מהווה בשום אופן תחליף לתמיכה של חזייה בחזה.

נטלי רבהון המעצבת ראשית של דלתא ממליצה על גוזיות סימלס ללא תפר מכותנה אלאסטן, הבד המומלץ גם לחזיות בגלל היותו טבעי וסופג זיעה גמיש ונוח. ברגע שהחזה גדל וצריך קאפ במידות A או B, מומלץ לעבור מגוזייה לחזייה על מנת לתת תמיכה הולמת לחזה. חזייה עם ריפוד קל העוטפת את כל החזה בדגמים ללא עצם יתאימו לנערות לשימוש יומיומי.

3 כללים להתאמת החזייה לגוף

"זה מאוד פשוט" מסבירה רבהון,"לובשים את החזייה, עומדים מול מראה ומרימים את הידיים כלפי מעלה. אם אין מרווח בין החזייה לגוף, הרי שההתאמה מושלמת. לובשים חולצת טי שרט מעל החזיה ומתבוננים במראה בפרופיל. אם הצללית נראית טבעית הרי שההתאמה מצוינת, אך אם יש בליטות מריפוד החזיה היא לא מתאימה".

אחת השאלות הנפוצות שעולות עוד לפני תחילת המדידות היא האם לבחור בחזייה עם ריפוד או בלי. ריפוד עבה מגדיל את החזה, דבר שאין בו צורך אצל נערות, אך ריפוד קל מונע את בליטת הפטמות מכסה ומונע את קופצנות החזה והימתחותו. כשהחזה לא "ארוז" היטב, הוא קופץ ונימתח וכך עלולים להיווצר סימני מתיחה. חזיות עם ריפוד קל יכולות לסייע במניעה או בדחייה של התפתחות סימני מתיחה על עור החזה. ולכן לא פלא שדגמי החזיה עם ריפוד קל עם וללא עצם הם הנפוצים ביותר בשנים האחרונות.

איך יודעים מתי צריך להחליף חזיה למידה גדולה יותר? 

לבישת חזייה צריכה להיות נוחה וכמעט לא מורגשת. 90%  מהתמיכה צריכה לבוא מהיקף מדויק ולא מהכתפיות, כך מורידים עומס מהכתפיים ומשפרים את היציבה.כאשר החזיה לוחצת בהיקף או שהCUP  אינו מכסה את כל החזה והוא בורח החוצה זה הזמן להחליף לחזייה במידה יותר גדולה.

לחזייה במידה מדויקת יש את היכולת לגרום לכל נערה להיראות ולהרגיש טוב ובנוסף לבצע פעילויות ספורטיביות בלי להרגיש לא בנוח. בשלב הבא גזרה של חזייה עם עצם תיתן תמיכה גדולה יותר לחזה מפותח יותר.ברגע שהחזה גדל מעבר לקאפ B , מומלץ לעבור לחזייה עם ברזל על מנת לתת תמיכה הולמת לחזה.

והמלצה אחרונה-  כדי לשמור על החזיה לאורך זמן תקפידו לכבס בכביסה עדינה וללא מרכך, מומלץ  לייבש בתלייה ולאכסן במגירה.

>> לחזיות נוספות במיוחד לנערות היכנסו לאתר 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה