הרמזים המצמררים שהותירה הילי סובול

הן היו תאומות שגדלו ביחד אבל אתמול נפרדו דרכיהן כאשר הילי סובול נרצחה באכזריות. האחות הודתה בחקירה שהיא רצחה אותה יחד עם בן זוגה. "אני מצטערת שהיא מתה, היא אחותי היחידה". מה שדוקר כעת בלב הם הרמזים המצמררים שהותירה הנרצחת. הכתובת הייתה על קיר הפייסבוק

19/02/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

עדכון 20:00: עמוד הפייסבוק של הילי סובול, זה שמתוכו לקחנו את צילומי המסך בבוקר, הוסר. אולי זה זמני ואולי מישהו מבני המשפחה סגר את החשבון. זה רק מוסיף לתעלומה.

אנחנו מדינה שכבר התרגלה לרציחות מכל הסוגים, לא מעט מהם קרו על רקע לאומני, אבל לא כל יום אנחנו נקלעים לפרשת רצח מטרידה ומצמררת, בה מעורבים אחיות תאומות ובן זוג. במקרה לפנינו, הקורבן היא  צעירה בת 18. כל העתיד היה לפניה אבל חייה נקטעו אתמול בבת אחת. קשה לדמיין ריב אחיות שמוביל לרצח בדקירות. זה מסוג הסיפורים שאנחנו רואים בסדרות.

אמש הודו האחות, ש', ובן זוגה ערן דוד על רצח הילי סובול לאחר שנשברו בחקירה. "אני מצטערת שהיא מתה, היא אחותי היחידה", אמרה לחוקרים. כעת, בעודם בהארכת מעצר, נשארו סימני שאלה באוויר. "יש חשד סביר שהחשוד גרם לכל הפחות לעבירת של גרימת מוות בכוונה תחילה, השמדת ראיות והחזקת סכין למטרה שאיננה כשרה", אמר השופט כפי שפורסם ב-ynet, "מדובר בראיות לכאורה לחשד סביר. עולה חשש כי שחרור החשוד יסכן את ביטחון הציבור". מה שבטוח, זה מאוחר מדי לסליחות. כעת, כאשר הסיפור מתעצב עוד יעלו הרבה פיסות מידע שישאבו אותנו פנימה. נשאל את עצמנו מה יכול להיות כל כך נורא כדי שאחות תרצח את התאומה שלה?

כל עוד לא ראינו פנים היא הייתה עוד אחת ללא זהות. עוד שם. כעת כאשר מביטים עליה לא ניתן שלא לחוש כאב דוקר בלב. נערה יפה. לא הספיקה כמעט כלום. אבל חייה נלקחו ממנה בשניות כאשר היא נדקרה למוות בחדר המדרגות, סמוך לכניסה לדירת מגורי משפחתה בקומה החמישית ברחוב סמטת נטע בשכונת נחלת יצחק.

על גופתה נמצאו סימני אלימות קשים והמשטרה עצרה אתמול את אחותה ואת בן זוגה כחשודים. בחקירה כאמור, האחות הודתה ששניהם רצחו אותה. עדיין לא ברור מהי מידת מעורבותו של החשוד בסיפור.

הילי סובול

מה הסגיר אותה? סתירות בגרסאות של האחות. היא צילמה את "הזירה" ושלחה את התמונה לחברתה לאחר שכתבה ש"דקרו" את אחותה הילי. החברה פשוט רצתה הוכחות כי לא האמינה לש' ואיך ניתן באמת? לא קל לשמור על פוקר פייס ולנווט מקרה רצח במניפולטיביות ובתחכום. מבוגרים בקושי מצליחים. אבל מה שלא לקחה בחשבון זה חיפוש פשוט בפייסבוק של האחות הנרצחת. שם נמצאו הרמזים המצמררים בדיעבד, שמשהו רע קורה ומשהו עוד יותר רע עומד לקרות.

קשה לקרוא את הפוסט האחרון, אותו העלתה הנרצחת לפני כיומיים, ולא לרעוד מזה. לבהות בתמונה של נערה בלונדינית צעירה ומלאת חיים לצד משפט כה אפל ומדכא "אל תסמוך על אנשים כי כולם יודעים לסובב תסכין. כולם בוגדיים קיצור". כן, משפט אחד, עילג, כמראה לדור הצעיר הזה, עם אימוג'י של לבבות שבורים. אין יותר טינאייג'ר מזה וזה מרסק. הפוסט שהעלתה לפני כן גם מטלטל, כאשר היא כתבה "אני לא ימות עד שאני יצחק על כל הימים שבכיתי". כעת היא לא תצחק לעולם. ניתן לראות במשפטים שלה בדיעבד רמזים לסופה המר, במיוחד כשנתקלים בהם ללא ההקשר. אבל המציאות מורכבת וקשה להבין למי פנתה. מהפוסטים עולה שהיא ניהלה קשר עם בחור בבית סוהר והביעה את אהבתה וגעגועיה אליו.

בהתחלה קשה היה לדעת לאן זה הולך. בדיווח הראשוני למשטרה סיפרה האחות כי הייתה עם הנרצחת ואז יצאה לשיחה. החשודה טענה ששמעה צעקות וראתה דרך העינית את האחות מדממת למוות וכי לא ראתה אף אחד. אחר כך שינתה את גרסתה וסיפרה שראתה דרך העינית צעיר רוכן על האחות, דוקר ונמלט. החוקרים הבינו שיש פה סיפור חמקמק וחשודה מתעתעת. קור הרוח של האחות עורר את חשדם של החוקרים. כידוע, הייתו מצפים מאחות תאומה להגיב באופן אמוציונאלי לרצח של אדם כה קרוב. כאשר החשוד אטום, מגיב באיפוק וקור זה ישר מעלה חשד ועוזר לחוקרים להבין שמשהו לא בסדר.

הילי סובול

אבל צריך לדעת לשקר, מה שאומרים. האחות הסגירה את עצמה למעשה ברגע שסיפרה כי הרצח בוצע מחוץ לדירה כי השוטרים מצאו את כלי הרצח בתוך הבית. כן, מדובר על רצח מרושל במיוחד והשיא כאמור הגיע כאשר מיד לאחר הרצח האחות החשודה תיעדה את זירת הפשע ושלחה לחברה בוואטסאפ "דקרו את... תעני לי". כמו כן, היא סיפרה שבזמן הרצח הייתה לבד בבית אבל בפועל היא שהתה עם החבר.

בימים אלה החוקרים יעבדו על המניע והם קראו לאם של השתיים כדי להבין מה קרה שם. בינתיים עולה שהיו סכסוכים, קנאה ועימותים רבים. ועדיין, מה גורם לבחורה צעירה לרצוח את אחותה, בשר מבשרה? לאור העובדה שמדובר בסכין, כלי נשק מלוכלך במיוחד, מדובר כנראה באקט של שנאה מתפרצת, של זעם גדול. סכין זה כלי נשק שמצריך התעסקות רבה עד שהקורבן נרצח. לפעמים צריך כמה דקירות. בסרטי תעודה על רציחות החוקרים נותנים את דעתם על כמות הדקירות כדי לנתח את המצב הפסיכולוגי-מנטלי של הרוצח. כאשר מספר הדקירות מרובה הם מניחים שמדובר ברצח רגשי וטעון מאוד וזה בדרך כלל מעיד שהרוצח היה אדם קרוב לנרצח.

פוסט הילי

קשה לראות איך חיים שלמים נמחקים בשניות ועוד על ידי האנשים הכי קרובים. הכל הרי היה פתיר. מה שעוד יותר עצוב פה זה שאחיות תאומות ידועות בשל הקירבה המיוחדת להן. כעת הרוצחת תצטרך לחיות עם השלכות מעשיה כל חייה. אין לאן לברוח. כל פעם שהיא תביט במראה, היא תראה את אחותה לנגד עיניה.

למרות שהחשוד קשר את עצמו לרצח, פורסם שסנגורו של החשוד, עו"ד ששי גז, מסר ש"מרשי כופר מכל וכל בחשדות. הוא בן 18 ללא עבר פלילי ממשפחה נורמטיבית והסיפור הזה נפל עליהם כרעם ביום בהיר. לא אמרו למרשי שהוא נחקר באזהרה והוא לא ידע על זכותו להיוועץ בעו"ד. המשטרה אולי עשתה טעות במעצר ולכן יש להורות על שחרורו ולחילופין לצמצם תקופת מעצר".

צילומי מסך: מתוך הפייסבוק של הילי סובול
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה