ניקיון שוטף

שמירה על חדר אמבט רענן היא לא עניין של ניקיון שבועי, אלא של תחזוקה יומיומית. הנה חמישה טיפים פשוטים שיעזרו לך לשמור על חדר אמבט רענן נקי ואסתטי בכל זמן

18/02/2016
שני רז קבלו עדכונים משני
  • RSS

ניקיון השיש והכיור:

אחד המקומות שמצריכים תשומת לב יומיומית הוא אזור השיש וכיור האמבט. שאריות של משחת שיניים, שיער, מים, סבון ואבק מצטברים על הסבוניה, או כוס מברשות השיניים, ואחרי שהם מתקשים כבר קשה לקרצף אותם. שמרי מתחת לכיור חומר ניקוי טבעי עשוי 50% מים 50% סבון נוזלי על בסיס שמן זית וכמה טיפות של שמנים אתריים בריח אהוב. בכל יום לאחר צחצוח השיניים השפריצי את חומר הניקוי הטבעי על אזור השיש והכיור ועברי עם מטלית נייר להסרת כתמים ולכלוך. גם אם החומר נגע במברשת השיניים או בסבון הפנים – אל חשש זהו חומר נקי מכימיקליים שישמור על מראה יומיומי של עמדת רחצה רעננה בניחוח עדין.

shutterstock_209511898

לרענון יומיומי של אזור השיש והכיור העדיפי חומר טבעי שאינו פוגע בידיים ואינו מכיל כימיקלים (צילום: Shutterstock)

ניקיון האמבט:

כאשר אנחנו מתנקים האמבט מתלכלך. שאריות סבון, שיער ושומן מצטברות על דפנות האמבט ובפתחי הניקוז בכל שטיפה. מה עושים? פעם ביום – יומיים מפזרים מעט סבון כלים או נוזל לניקוי כללי, מרטיבים את האמבט ועוברים עם מברשת להסרת כתמי שומן. כמה שניות של קרצוף מהיר ישמרו על אמבט נקי בכל יום. על מנת למנוע הצטברות של לכלוך בפתחי הניקוז יש להשתמש ברשת מחוררת גם בפתח הניקוז של האמבט, בדיוק כמו בכיור המטבח. את רשת הניקוז ננקה משיער ולכלוך בסוף כל שימוש באמבט.

 

אוורור:

אחת הסכנות הגדולות באמבט היא הצטברות של לחות שיוצרת טחב בתקרה, בווילון האמבט, ולעיתים אפילו בין האריחים. שמירה על חדר אמבט מאוורר היא משימה קלה לביצוע שחשוב להקפיד עליה. לאחר כל רחצה יש להקפיד לפתוח חלון ולתת לאדים להתפזר. לסגור את וילון האמבט ולתת לו להתייבש בצורה ישרה מבלי שיצטברו מים בין קפלי הווילון, ואם יש לכם כמה שניות: לייבש במטלית בד את אריחי האמבט והברזים.

 

מגבות:

גם מגבות שלא יובשו כהלכה יכולות לקבל ריח טחב ולעיתים אפילו לפתח פטריות שאינן נראות לעיין אך מייצרות במגבת ריח רע. בסוף כל רחצה יש להקפיד לתלות את המגבות בצורה ישרה כך שלא תישאר לחות 'כלואה' בין קפלי המגבת, ולכבס מגבות פעם בשבוע בטמפרטורה של 30 מעלות לפחות.

shutterstock_179877416

מגבות רטובות יש לייבש כשהן פרוסות ללא קפלים כלי למנוע הצטברות של לחות  (צילום: Shutterstock)

זריקת מוצרים עודפים:

טיפ שיכול לסייע למראה חדר אמבט רענן וגם לפנות מקום רב הוא לזרוק כל מוצר קוסמטי שלא עשית בו שימוש יותר מחצי שנה. חדר האמבטיה נוטה לצבור בקבוקונים וקופסאות רבות של מוצרי טיפוח. על כל בקבוק סבון אחד שבאמת משתמשים בו ניתן למצוא בממוצע לפחות עוד שני בקבוקים שאין לנו ממש שימוש בהם. אז למה הם שם? אם האריזות כבר ריקות אז אין התלבטות, ואם הן עדיין מלאות אך לא עשינו שימוש במוצר חצי שנה או יותר סביר להניח שממילא פג תוקפו, ולא כדאי להשתמש בו (שימי לב שתוקפם של רוב המוצרים תם כשנה מיום הפתיחה). מוצרי איפור, מברשות איפור וכו' לא כדאי מלכתחילה לשמור באמבטיה בגלל שזאת סביבה לחה שמהווה מצע טוב להתפתחות פטריות ועובש. השאירי בחדר האמבט רק תכשירים סגורים, או מוצרי ניקיון אינטימיים לשימוש שותף. פינוי האריזות הריקות יעזור לפנות מדפים ולהשיג חדר אמבט רענן.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה