איך לדבר עם בתך על הגוף שלה

רות עפרוני לא חשבה שהפוסט שהעלתה לפייסבוק יתפשט בכל רחבי הרשת אבל הוא גרף 11 אלף לייקים וקרוב ל-4000 שיתופים. כעת תדעו איך לדבר עם הבת על הגוף שלה

15/02/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

לפני כמה ימים רות עפרוני העלתה לקיר הפייסבוק שלה פוסט ארוך עם תמונה יפה של בחורה בשחור-לבן. עד כאן לא משהו שלא ראיתם בפייסבוק. למרות שתמונות צבע עובדות יותר טוב מבחינת לייקים, הצליחה עפרוני לגרוף על הפוסט הזה מעל 11 אלף לייקים וקרוב ל-4000 שיתופים. הטקסט עצמו אינו שלה, כפי שהבהירה. היא פשוט תרגמה אותו מדף הפייסבוק של  "LovewhatMatters".

כעת הפוסט שייך גם קצת אליה, עם כל ההד שנוצר סביבו. מדובר בטקסט שבא להסביר לנו איך לדבר עם בנות על הגוף שלהן. אכן, נושא רגיש ונפיץ כי הרבה אמוציות מתעוררות סביב זה ולא רק ברשת. בעידן הנוכחי קשה כבר לשרטט גבולות או לדעת מהם בכלל. כשבאים לדבר עם ילדה על הגוף שלה צריך להיזהר. מה לומר ומה לא.

עד כמה הגוף הוא שלה ועד כמה ההורה מייחס אותו קצת לעצמו. הרצון לגונן מול הצורך לתת לה למצוא את עצמה נמצאים בקונפליקט מתמשך. כמצופה, הרבה גולשים הרגישו צורך להעביר את התובנות הלאה. כמובן, כדאי לתת לבת שלכן את ההרגשה שהיא הבעלים של גופה ולא אף אחד אחר. שתלמד לאהוב אותו ולא להתבייש בו.

הנה הפוסט:

טקסט איך לדבר עם בתך

 הנה חלק מהתגובות:

תגובות לפוסט

צילומי מסך מתוך פייסבוק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה