רצים באהבה

כשרצים בזוג לומדים לפרגן, לעודד ולחוות את החיים במלואם ביחד, והזוגיות מרוויחה מכך. לכבוד ולנטיינ׳ז דיי פגשנו 4 זוגות שרצים עם הזוגיות שלהם רחוק

14/02/2016
מורן מישל קבלו עדכונים ממורן
  • RSS
אלה פינוס ומושיקו ישרים. צילום: אלבום פרטי

אלה פינוס ומושיקו ישרים. צילום: אלבום פרטי

 כל יועץ זוגי יגיד לכם שזוגות שמטפחים תחביבים משותפים נהנים מזוגיות טובה יותר, מזמן זוגי איכותי ומקרבה מיוחדת. כשהתחלתי לחפש ׳זוגות רצים׳, גוגל הציע לי בעיקר שיטות למהלכי ׳מט׳ בשחמט, וכמעט השתכנעתי שריצה היא פשוט לא תחביב לשניים. אבל בחיפוש באנגלית מצאתי שזוגות שרצים ביחד נשארים ביחד, נהנים מחיי זוגיות טובים יותר, מאריכים ימים, והנועזים אפילו מספרים שנהנים מחיי מין טובים יותר.

עם כל הטוב הזה לא נראה לי סביר שאין זוגות לחיים שרצים ביחד גם כאן בארץ, אז פניתי לחפש אותם בקבוצות פייסבוק של רצים חובבים ותחרותיים וקיבלתי מבול של פניות. ומה יש להם להגיד? שבעברית זה בדיוק כמו באנגלית. כנראה שלאהבה ולריצה אין שפה. גוגל – לתשומת לבך!

רצים כל הדרך לחופה

אלה פינוס ומושיקו ישרים. צילום: אופיר אייב

אלה פינוס ומושיקו ישרים. צילום: אופיר אייב

היא: אלה פינוס, 27, מהנדסת אלקטרוניקה

הוא: מושיקו ישרים, 27, סטאז׳ר לראיית חשבון

מאיפה: הרצליה

מצב משפחתי: מתכננים את החתונה

הסיפור שלנו: אלה ומושיקו הכירו לפני 4 שנים, בקונטקסט לא זוגי. אלה ניצחה במירוץ הראשון שלה כרצה חובבת ומושיקו קרא עליה כתבה מפרגנת.
״הוא פנה אליי, פרגן והציע לרוץ ביחד, הסכמתי אבל אז עוד לא ידעתי שהריצה שלנו הייתה דייט, וכשהבנתי לא התאים לי. במשך שנה וחצי היינו ידידים שרצים ביחד.״ עם השנים הזוגיות נולדה מעצמה, וידעה עליות ומורדות- עד שלפני שבועיים מושיקו הציע נישואין, ומאז הם במירוץ לחתונה.

הריצה שלנו: אלה מתחרה ב- 10 ק״מ וחצי מרתון ומושיקו רץ מרתונים.
״שנינו רצים תחרותיים, אז הימים מתחילים ב-5 בבוקר ונגמרים ב-10 בלילה, זה דורש הרבה ויתורים, אבל אנחנו גם מאוד נכנסים זה לראש של זו. אנחנו מתאמנים ביחד רק בריצות קלות.

״בספורט תחרותי יש המון אגואיזם – אתה במרכז – שינה תזונה, מצבי רוח – וצריך לדעת לרסן את זה, ולדעת להרגיע זה את זה. כשרצים בזוג תמיד יש בבית מישהו שמבין אותך וצמוד אליך, וזה הדדי.״

״מבחינת הזוגיות יש הרבה הקרבות: הולכים לישון מוקדם, לא יכולים לצאת, מתאמנים מ-4 בבוקר, אבל אנחנו מבינים את השגרה זה של זו, ויודעים שצריך לשמור זה על זו ולוותר כדי ששנינו נוכל לעמוד ביעדים".

אלה פינוס ומושיקו ישרים. צילום: אופיר אייב

אלה פינוס ומושיקו ישרים. צילום: אופיר אייב

  

השיא שלנו: אלה מספרת על הריצה של מושיקו במרתון טבריה 2015 ״הוא רץ ואני ויתרתי על המירוץ שלי כדי לראות אותו. הוא רץ בגשם ואני חיכיתי באוטו באיזשהו שלב. כשסיפרו לי שהוא עשה שיא אישי צרחתי משמחה, נהניתי להיות חלק מההישג שלו. אני יודעת לחוות סיפוק מההצלחה שלו ואני חושבת שזה דבק שמחזיק זוגיות כמו שלנו.״

.

צמודים למרחקים ארוכים 

שמרית ואסף שולמן. צילום: אלבום פרטי

שמרית ואסף שולמן. צילום: אלבום פרטי


היא:
שמרית שולמן, 36, לשעבר בעלת סטודיו לצילום ועכשיו מאמנת ריצה
הוא:
אסף שולמן, 39, מורה לפיזיקה בבי״ס הריאלי

מאיפה: חיפה

מצב משפחתי: נשואים 14 שנה + 3 ילדים (10,7,4)

הסיפור שלנו: ״לפני 4 שנים, ביום ההולדת שלי, נסענו ליום כיף בתל אביב, ואני זוכרת את זה כי הוא היה יום מבאס ברמות במקום כיף. הרגשתי כבדה ועייפה וכשעברתי מול איזה חלון ראווה ראיתי את ההשתקפות שלי וגם היא נראתה ככה. ישר החלטתי שאני צריכה לעשות ספורט ועוד מתל אביב התקשרתי ונרשמתי לחדר כושר".

כעבור חודשיים שמרית כבר רצה 10 ק״מ והציעה לאסף, שעד אז היה ׳בטטת כורסה׳, לרוץ ביחד איתה, הוא ניסה ונהנה ומאז הם רצים ביחד.

הריצה שלנו: ״אנחנו רצים ביחד בכל האימונים. היום אני אחראית על התכניות שלנו, ואנחנו רצים בקצב שלי, אסף לא מעוניין לרוץ מהר יותר, הוא לא נהנה לסבול במאמץ, אבל הוא זה שכל פעם מציב לנו את היעד הבא.

הוא זה שהציע ראשון לנסות חצי מרתון, הוא דחף למרתון ועכשיו הוא זה שהציע שנתאמן לאולטרה מרתון. אותו מעניין המרחק והתוצאות שלי. ככה יוצא שיש לנו המון זמן זוגי. האימונים הם זמן איכות, לפעמים אני אפילו מכינה רשימות על היד עם נושאים שרציתי שנדבר עליהם בריצה".

״הריצה מאוד מקרבת ומחברת עבורנו. אנחנו לא צריכים להתאמץ למצוא זמן זוגי, יש לנו ממנו בשפע. וההישגים המשותפים מחזקים אותנו, בכל מירוץ ארוך יש נשיקה מסורתית ותמיד יש לנו תמונה מחזיקים ומניפים ידיים בקו הסיום. הכי קיטשיים".

 

שמרית ואסף שולמן. צילום: אלבום פרטי

שמרית ואסף שולמן. צילום: אלבום פרטי

השיא שלנו: מרתון טבריה 2015, זה היה היעד שלנו, והוא היה נגד כל הסיכויים בגשם המטורף שהיה שם. לגבי התוצאה יש ויכוח אם זה דקה יותר או פחות כי השטיח נשטף בסופה, אבל בלי ספק עמדנו ביעד שהצבנו לעצמנו, ועוד בתנאים הקשים האלה".

 .

סוגרים שבת על המסלול  

נעם חזות ישראלי וגל ישראל. צילום: אלבום פרטי

נעם חזות ישראלי וגל ישראל. צילום: אלבום פרטי

היא: נעם חזות-ישראלי, 26, קצינת מודיעין בקבע
הוא:
גל ישראלי, 28, קצין קשר באוגדת עזה

מאיפה: רמת גן

מצב משפחתי: נשואים טריים

הסיפור שלנו: לפני 4 שנים גל הצטרף לקבוצת הריצה של צה״ל כחלק מהתכנית שנועדה להקנות אורח חיים בריא לאנשי קבע, במסלול לא תחרותי. במהלך אותה שנה הכרנו ואז הוא החליט לעשות הפסקה בשגרת האימונים בשנה השנייה כדי להשקיע בקשר.

״בשנה לאחר מכן, כשהקשר נבנה, חזרתי לקבוצה והחלטנו לרוץ ביחד. יש קבוצת רצים שנקראת ׳רצים בשניים׳ שמיועדת לאפשר לבני ובנות זוג להצטרף לריצה, אז זה ממש כיף ומייצר זמן איכות זוגי. (יש גם קבוצת ״מובילות״ לנשים בלבד, קבוצת "שינויים במשקל" שמיועדת לאנשי קבע שזקוקים לעזרה בירידה במשקל וקבוצת הכנה לתחרויות)".

הריצה שלנו: ״שנה אחרי שהצטרפנו לקבוצה ביחד עברנו לשלוחה בוינגייט שבה מתאמנים גם למרוצים תחרותיים. שנינו משרתים בבסיסים סגורים ורחוק זה מזו, אז בסופי שבוע מזל ששנינו רצים כי במקום לצאת עד מאוחר בשישי שנינו הולכים לישון מוקדם וקמים לרוץ לפנות בוקר".

״אנחנו רצים המון ביחד וגם עם הקבוצה. גם בבסיסים חלק משגרת היום היא אימון כשניתן, זה חלק מאורח החיים הספורטיבי שהשירות מחנך אליו, אבל עכשיו זה חלק מהחיים שלנו. מעגל החברים שלנו מורכב בעיקר מאנשים מהקבוצה מעניין איך זה ישתלב בחיים כשיגיעו הילדים".

השיא שלנו:
רצנו במרתון ברצלונה ובחצי מרתון בירושלים השנה.
״רציתי להציע נישואין במירוץ, אבל תמיד יש את החשש שהיא עלולה לסרב, אבל זה יכול היה להיות שיא מעניין.״

.

אחרי 30 שנה - זוגיות בעליה

ויוי ויוסי זיו. צילום: אלבום פרטי

ויוי ויוסי זיו. צילום: אלבום פרטי

 

היא: ויוי זיו, 53,עובדת בתעשית הביוטק בתפקיד ניהול בכיר בחברת סטארטאפ, בעלת דוקטורט בכימיה ממכון ויצמן ותואר שני במנהל עסקים מאונ׳ בר אילן.

הוא: יוסי זיו, 60, למד לימודי א״י וידיעת הארץ. רו״ח, עובד בהנהלת חשבונות בחברת איתוראן.

מאיפה: מזכרת בתיה

מצב משפחתי: נשואים 33 שנים והורים לשתי בנות 27 ו-24

הסיפור שלנו: ״אנחנו נשואים 33 שנים. זו זוגיות ארוכת שנים, תמיד היינו החברים הכי טובים, מפרגנים, מעודדים ותומכים."

״ויוי תמיד ליוותה אותי בריצה לפני שהתחילה לרוץ, ואני ליוויתי אותה מקרוב בתחילת דרכה. אין בינינו תחרות בריצה כמו שאין בחיים. אנחנו יודעים לתת כוח אחד לשנייה ולהיפך".

״יוסי התחיל לרוץ כמה שנים לפני, בגיל 50 ומשהו, ואני נסעתי אחריו לכל מרוץ לעודד ולהיות שם. הערצתי אותו ואת החברים שלו הרצים על היכולת שלהם. אבל אני מעולם לא רצתי. ממש לפני יום הולדת 50 התחלתי לרוץ, זה היה בעקבות עליה במשקל, שינויים בגוף בשל הגיל רצתי ממש לאט ומעט, עד שהגעתי ל-10 ק״מ".

אחרי שויוי רצה 10 ק״מ, היא התנדבה באחת התחנות בטריאתלון הנשים, ואז החליטה שזה מה שהיא רוצה לסמן כיעד הבא - הטריאתלון.

״כעבור שנה עשיתי טריאתלון אולימפי- שחיה בים קילומטר וחצי, רכיבה 40 ק״מ וריצה 10 ק״מ, וזה אחרי שנשבעתי שלעולם לא ארכב על כביש, וכבר הבנתי שאסור לי להישבע על כלום, אלא אם אני רוצה להיות בטוחה שאותו דבר יקרה".

הריצה שלנו:  ״המרתון הראשון שלי היה בפריז.״ מספרת ויוי. ״משום שאני רצה מאוד לאט חששנו שאם ארוץ בארץ, עד שאגיע לקו הסיום יקפלו לי את נקודת הסיום. יוסי נסע איתי לפריז כדי להיות איתי ולתמוך ואפילו ויתר על המירוץ בעצמו".

״זה נהדר לזוגיות שלנו. אחרי 30 שנה, כשכולם כבר קצת נשחקים ומשתעממים, אנחנו מתעוררים ביחד  עם התרנגולים והולכים לישון מאוד מוקדם" מספר יוסי.

ליוויתי אותה במירוצים הראשונים, הייתי נושא הכלים, הייתי צמוד אליה. במירוצי שליחים אני רץ איתה בלילה שלא תרוץ לבד, ובגלל שהיא רצה לאט ממני אני רץ הלוך וחזור כדי להיות לידה".

השיא שלנו: ״כשהבנתי שמה שקשה לי זה עליות וריצה בחום החלטתי להירשם למירוץ באמאלפי באיטליה, שם רצתי 18 ק״מ בגובה מצטבר של 1200 מטר, 80% ממנו במדרגות. באותו אירוע יוסי רץ כ-70 ק״מ בגובה מצטבר של 3000 מטר".

"היום שנינו רצים למרחקים ארוכים ורק ריצות שטח בעליות. יוסי רץ 4 מרתונים, 5 אולטרא מרתון בהרים ומרוץ בשאמוני שנמשך 12 שעות.

״היום שנינו מתכוננים למרוץ Zugspitz Ultratrail בגרמניה, ויוי מתכוננת ל-25 ק״מ ו-1550 מטר טיפוס, ויוסי מתכונן למסלול של 78.5 ק״מ בגובה מצטבר של 4,100 מטר".
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך