סרטונים ויראליים: איך אנחנו מתקשרים כיום

בימים אלה אי אפשר להתעלם מ-3 סרטונים קורעים שרצים ברשת ומציגים איך שאנחנו מתקשרים בעידן האימוג'י, הלייק והפילטר. אחרי שתצפו בזה תרצו לבכות צחוק. ואז להעלות תמונה לאינסטה

10/02/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

אישה עם טבעת

מי אמר שאין אנשים מוכשרים בארץ בכל הנוגע לסרטונים ויראליים? בימים האחרונים רצים ברשת שלושה סרטונים מבריקים מבית היוצר של "שיחות יוצאות – סדרת רשת" ןזה הדבר הכי לוהט וקורע שתיתקלו בו. הסרטונים האלה מצליחים להפוך את התקשורת שלנו בעידן הטכנולוגי הנוכחי למסמך אנושי הזוי במיוחד, לבדיחה קומית-טרגית וזה פשוט מצחיק. אתן תרצו ישר אחרי זה לזרוק את הסמרטפונים לפח. אבל לא לפני שתעלו תמונה קטנה.

וואטסאפ

הסרטון הראשון עוסק בתקשורת העצלנית וציורית שלנו כאשר וואטסאפ נותן את הטון. כן, הפכנו ליצורים המתקשרים דרך אימוג'י. זה נראה כל כך מטומטם, כמה שהפכנו לקמצני מילים וניסוחים, שזה דורש סמיילי עם קריצה. איך הגענו למצב שאנחנו מסתפקים ב"חחח", שולחים גולגלות וזר ולא שוכחים לשלוח תמונות מבויימות שלנו על הדרך. נהיינו חברה ילדותית נורא ואין לנו כוחות להסביר את עצמנו. נפלאות הדור.

 טינדר

הסרטון השני עוסק באפליקציית הדייטים הלוהטת והוא הופך  את החיזור לעניין של מרחקים, לייקים ונגיעת מסך. תגיד לי מי החברים המשותפים שלך ואגיד לך מי אתה. אין ספק, הרבה אהבה ורומנטיקה לא תצמח בתהליך עצמו אבל צחוקים בהחלט כן. זה כנראה יוציא לכן את החשק לחפש בחור אבל זה מראה למה שקורה בימינו ברשת. אנחנו מתאהבים באשיות, תמונות לא עדכניות ומילים משכנעות. הכל נזיל, מהיר ולא את, מישהי אחרת. כבר עדיף לגעת במסך ולא לעזוב אותו.

 

אינסטגרם

מדובר בסרטון המוצלח מבין השלושה. פשוט ענק מה שהיוצרים עשו פה. כן, עולמנו צר כתמונת חביתה לפני פילטר. הפכנו לאנשים שלא חיים את הרגע אלא את הלייקים. אנשים שלא רואים מי לידם אלא איזה אור מושלם מבליח ברקע. מהלא עושים בשביל תמונת השקיעה המושלמת. כאן אתם תהיו עדים בחלום ושברו של מלך האינסטגרם, שהופך מכלום להכל ובחזרה לכלום. האם זה היה שווה לו? ברור, כי אין על האינסטוש שלנו המציג את חיינו כיפים יותר עד כדי דיכאון. ומ ה לעשות, תמונה אחת שווה אלף חברים.

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה