בחורה זו העלתה פוסט שהפך ויראלי בזכות מה שלבשה

היא רק רצתה להגיע לרכבת התחתית בשלום אבל אז גבר פנה אליה והחמיא לרגליה. היא התרחקה והוא המשיך. היא כתבה על זה בפייסבוק, העלתה תמונה עם מה שלבשה באותו יום והשאר היסטוריה ויראלית

03/02/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

צילום ויראלי

כבר שנים נשים מנסות להחדיר לתודעה שזה לא משנה מה תלבשי, זה לא אשמתך אם יטרידו אותך או לא. למטרידן ולמתקיף לא משנה באמת אם לבשת בגד ים  זעיר או מעיל דובון ענק. להטרדה אין אופנה ומה שבטוח, היא מגיעה לפעמים בדרך הכי לא צפוייה.

בחורה אחת, כריסטן בראנדט, הפנימה בימים אלה כמה כוח יש למילים, כאשר העלתה לפייסבוק של פוסט שהפך ויראלי. יותר ממאה אלף איש עשו לייק ויותר משמונים אלף איש הגיבו ושיתפו. הם הבינו שיש פה משהו שחשוב להפיץ הלאה. בפוסט היא מספרת איך עמדה בצפיפות עם אנשים בניו יורק, בתחנת הרכבת התחתית כאשר גבר זרק לה הערה: "אוף, איזה זוג רגליים יפות יש לך!". גם כאשר ניסתה להתרחק הוא התקרב והמשיך "שמעת מותק? יש לך רגליים יפות! אוף, תודה!".

פוסט ויראלי

כן, מדובר בהטרדה מעיקה. זה לא משפט שלא שמענו אבל תשימו לב איך היא לבושה, כמו מישהי שברחה ממעקרת דובים בחורף. אין פה דבר מיני. שום טיזינג. שום ניסיון להיות חשופה בפומבי. ועדיין, לגבר זה לא הזיז. הפוסט שלה הזכיר לכולם שזה באמת לא אמור לעניין אף אחד מה לבשת.

זה המקום שוב להיזכר ולהזכיר: אין שום הצדקה כלפי תקיפות והטרדות כי הנה, הטרידו את האישה הזו כשהיא נראית הכי לא מזמינה בעולם. אז יאללה, תשלחו את הפוסט לכל השופטים ועורכי הדין בבתי משפט כדי שבפעם הבא שבא להם להגיד "רצית את זה", יחשבו פעמיים.  ברנדט הדגישה שבפעם הבא שתגידי לבת שלך להחליף בגדים או שאת עצמך מתלבטת אם החצאית קצרה מדי, תיזכרי בפוסט הזה.

"אני בפאקינג מגפיים ומעיל", כתבה, "וזה לא משנה דבר". היא אף הוסיפה שלנשים רבות יש בעיה בעניין הזה וכי העולם גורם להן להרגיש ככה. "גברים, תתאפסו על עצמכם", כתבה וקיוותה שמשהו אולי ישתנה בתפישה שלהם. התגובות, כצפוי, היו תומכות ומעודדות. הרבה הזדהו וחיזקו את המסר: "זה לא משנה מה את שמה על עצמך. זה עדיין קורה".

כן, מתברר שוב שאינך מוגנת. גם לא במעיל דובון ומגפיים.

צילום: מסך
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה