אלה הדברים שזוגות נשואים מאושרים עושים

קשה להיות נשואה באושר אבל לא בלתי אפשרי. אם בא לכן להישאר עם אהובכן לנצח, או כמה שקרוב לזה, כדאי שתקראו, תפנימו ושתפו הלאה. בשם האהבה

03/02/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

זוג אוהב

לא קל להיות נשוי. אנשים בימינו נוטים להיפרד יותר מבעבר והסטטיסטיקה ממש לא לטובת אף אחד. הפיתויים קיימים יותר מאי פעם, השחיקה מובילה זוגות לניתוק, החיים המודרניים סוחטים את המיץ, אז מה הפלא שלאיש אין כוח כבר. ועדיין, ישנם זוגות נשואים החיים באושר זה עם זו ונשארת השאלה: איך?

 הרי, גם הם רבים. גם הם מתווכחים ורוצים להשליך חפצים על השני באיזה רגע בחיים. שום דבר אינו מושלם אבל משהו בהם, אם הצליחו להגיע עד הלום, הצליח לפצח את הסוד לאריכות ימים. הם יודעים לעשות את זה נכון ולא מדובר רק על אהבה אלא על תקשורת, תיאום ציפיות ויכולת לא להיכנס לפינות מיותרות. בתור מי שהצליחה לשרוד כמה קשרים קשים, מדובר בעצות לא רעות.

 1. הם לא מנסים להיות שמחים - הם כאלה

לא במקרה ולא כדי לצאת לידי חובה. אנשים אוהבים באמת נוגעים כל הזמן ומוצאים דרך להיות קרובים. הם יחזיקו ידיים, יתחבקו בקולנוע ובגדול, לא יפסיקו לחפש במבטם את הצד השני. ניתן לקלוט משפת הגוף את כמות האהבה ביניהם לפי המגע, התשוקה והרצון להיות ליד השני. אין פה ניכור אלא התנהלות שהושרשה מההתחלה.

2. הם לא מנסים לנצח ויכוח בכל מחיר כדי לא לאבד את האדם

לריב זה משהו שצריך לדעת לעשות. מדובר באמנות של ממש וזוגות שנשארים ביחד באושר מבינים שאין טעם לנצח ולהביס את הצד השני אם המטרה היא ששניהם יהיו מאושרים. אפשר לנצח קרב מילולי ולאבד את האדם שאיתנו. האם זה היה שווה? כנראה שלא. זוג הנשוי באושר יודע מתי לריב ומתי לא.

3. ענייני כספים ברורים ומתואמים

כסף כידוע יכול להיות סיבה עגומה למריבות שלא נגמרות. הרבה פעמים אנשים לא אוהבים לדבר על ענייני כספים כיזה לא נעים, מבאס או מביך אבל אם לא משוחחים על זה, כולל חלוקת תפקידים מוגדרת וברורה בבית, אז תצוץ אכזבה, טינה והרבה עצבים מיותרים. שימו הכל על השולחן. כולל את כל השטרות והשקלים.

4. לדעת מתי להתבודד

זה נחמד להתחבק עם האדם האהוב עלינו ולהיות איתו כל היום אבל זוגות נשואים מצליחים להחזיק מעמד כי הם הפנימו שהצד השני זקוק לזמן שלו לבד ולפרטיות שלו. היכולת לבלות עם חברים ולשקוע בעולמך הוא קריטי לזוגיות בריאה. אסור לחנוק את הצד השני ולהיות תלוי בו מדי. הרבה לא מפנימים את זה ונתלים על השני כאילואין מחר. אז מה תעשי מחר? משהו עם עצמך.

5. להבין ש"תקופה רעה" תחלוף

מה מבדיל זוגות הנשואים באושר לכאלה שלא? ההבנה שתקופה רעה תיגמר ושהכל זמני. כאשר זוג הנשוי באושר חווה משבר הוא לא מתפרק. שני הצדדים מבינים שזה יעבור ולא תקופה רעה תפריד ביניהם. הראייה היא סבלנית ולטווח רחוק ולכן אין פיצוצים ילדותיים, בהם כל צד חותך לתמיד. הכל ניתן לתיקון, אם רוצים באמת.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה