שנסון לשמלה השחורה

סנדרה שדה, מיה דגן, אניה בוקשטיין, קרן מור, יעל גולדמן, יובל שרף, אפרת גוש, רונית אלקבץ וידוענית נוספות בתערוכת צילומים שכולה מחווה לאדית פיאף והשמלה השחורה הקטנה

02/02/2016
אופנה ויופי קבלו עדכונים מאופנה ויופי
  • RSS

השבוע נפתחה בקניון רמת אביב תערוכת מחווה לציון 100 שנה להולדתה של זמרת השנסונים הצרפתייה אדית פיאף.

Piaf

פיאף שנפטרה בשנת 1963 בגיל 48 בלבד, נהגה ללבוש שמלה שחורה קטנה בכל הופעותיה. כמחווה מוצגים בתערוכה  שנקראת "שנסון לשמלה השחורה", 12 צילומים של מוזות מקומיות לבושות בשמלות שחורות שעיצבו עבורן 12 מעצבים ישראלים.

רשימת המעצבים כוללת את עידן לרוס, שי שלום, מאיה נגרי, יניב פרסי, יוסף, דורית שדה, הילה חזן ועדי צוקרמן, אלמביקה, שוגרדדי, גדי אלימלך, רזילי (בעיצוב מיוז – גל שנפלד), המוזות הישראליות כוללות את אניה בוקשטיין, יעל גולדמן, רונית אלקבץ, נסטיה ליסנסקי, סנדרה שדה, יובל שרף, אפרת גוש, ליאת אשורי, קרן מור, מיה דגן, חן אמסלם ומיטל וינברג אדר.

השמלות, הצילומים וסיפורי ההשראה של המעצבים, מוצגים בשדרה שעוצבה בקומת הכניסה של הקניון בסגנון צרפתי וברקע מתנגנים השירים של פיאף.

את התמונות צילמה בלוגרית האופנה המובילה מיטל וינברג אדר ששימשה גם כמוזה של המעצבת מאיה נגרי.

אניה בוקשטיין בשמלה של עידן לרוס_resizeעידן לרוס- "ההשראה לשמלה השחורה לקוחה מהשיר של מדונה human nature שבתוכו יש את המשפט express yourself don't repress yourself. משפט שאני מאוד מחובר אליו בשנה האחרונה ולוקח אותו גם איתי לשנה החדשה לקחתי את זה לשמלה השחורה כשמבחינתי שמלה שחורה זהו פריט על זמני וביטוי עצמי זה הדלק העל הזמני שלי כמעצב. אני מרגיש שאני ממשיך להתפתח ולהגדיל את מנעד היצירתיות שלי ובעיקר שמח כי אני ממשיך למצוא דרכים חדשות לבטא את עצמי ואת הדברים שמשפיעים עליי דרך הערוצים שאני הכי אוהב אופנה ומוסיקה".

 יובל שרף בשמלה של הילה חזן ועדי צוקרמןהילה חזן ועדי צוקרמן- "אדית פיאף היא כוח עצום וחולשה אדירה גם יחד. היא קרקע והיא אויר. לשמלה בהשראתה נשענו על מוטיבים אלו. נוקשות מול רכות, קרקע מול ריחוף ויצרנו דגם שיש בו את האווריריות והליטוף שבקול המרגש שלה, בהצלחה האבסולוטית שלה וחיי הזוהר שנלוו להצלחתה. מנגד, הכנסנו בדגם, את הנוקשות והקושי שהיו מנת חלקה."

 MAYA2216מאיה נגרי – ציטוט של אדית פיאף שימש כהשראה ליצירת הבגד :"אנשים אומרים שאני יכולה לשיר את ספר הטלפונים ולגרום לזה להישמע טוב ".

 רונית אלקבץבשמלה של יניב פרסי_resize PERSY יניב פרסי - "רציתי ליצור שמלה נקייה בגזרה קלאסית אך מחמיאה, צללית ארוכה ומאופקת - CLASSIC BLACK DRESS, תוך דגש טקסטוראלי של חריזות בעבודות יד, פרנזים מחורזים ורקמה ידנית שיוצרים מראה גלאמי ומסתורי ומביאים לתנועה של הבגד יחד עם תנועת הגוף"

נסטיה ליסנסקי בשמלה של יוסף_resizeיוסף - הכינוי שהיה לאדית פיאף "לה מום פיאף" (ילדת הדרור בעגה צרפתית) זה השם שנתן לי השראה לשמלה. והחיים הסוערים ומלאי התשוקה שלה. השמלה עשויה מבד תחרה ועלייה רקמות של סברובסקי , אבנים ונוצות לבנות על רקע שחור. השרוולים הם מעור והגזירה בסילואט של שנות ה- 20 , עם טוויסט בשרוול . שמלה "פטיט" שמו שהייתה אדית בעצמה.

 (יעל גולדמן בשמלה של שי שלום_resizeשי שלום- "כמעצב האמון על החדש והעכשווי בחרתי לגשת לארכיב הדגמים שבסטודיו , בחרתי מאוסף הדגמים , שמלה שעוצבה ב1999 . הדגם אשר מציג את מהות "הקטנה והשחורה" מעניק תוקף למונח "על זמני" כאשר התוקף האופנתי נשאר רלוונטי גם לעונת החורף הקרובה ולבאות אחריה. שמלה באורך הברך עם מפתח צוואר עמוק העשויה מצמר גמלים שנצבע לגוון שחור אספלט."

 (קרן מור בשמלה של גל שנפלד מיוז רזילי by mews - המעצבת גל שנפלד- אדית פיאף הייתה אישה גדולה מהחיים אשר חוותה עליות ומורדות בחייה אך תמיד שמרה על זוהר וחיות מעוררת השראה על הבמה. תערוכת ההצדעה לפיאף העלתה בראשי שילוב של החיים והבמה בשמלה אחת. השמלה מבוססת על טישירט אשר עברה מטאמורפוזה לכדי שמלה זוהרת ונשית. שיתוף הפעולה של רזילי עם המותג שלי Mews הוביל ליצירה בסגנון נונשאלנטי ועכשווי. המוזה שבחרתי היא המוזיקאית והיוצרת Anna Lann אשר בעיני מייצגת את השילוב בין זוהר נשי ועצמתי מחד ונונשאלנטי פריזאי מאידך.

סנדרה שדה בשמלה של דורית שדה_resizeדורית שדה – "אדית פיאף, הזמרת והאגדה הקול המדהים, המיוחד והחד, השמלות השחורות והסגנון שהיה רק שלה. הצבע של הקול שלה והצבע של האישיות . קטנה קוקטית וסטייליסטית. השראה לכל החיים במוזיקה באופנה ובמיוחדות".

 אפרת גוש בשמלה של אלמביקה_resizeאלמביקה, הגר אלמביק - "שמלה עשויה משי שחור מרחפת מעל הגוף, אמירה מיוחדת ומעזה ממש כמו השירה של אפרת גוש (אשר הינה המוזה הישראלית שלי) ואדית פיאף, המזכירות לי כל פעם דמות אחרת, מפתיעה ועוצמתית "

 ליאת אשורי בשמלה של שוגרדדי מיה גיגי_resizeשוגרדדי, המעצבת מיה גיגי– "התשוקה שלי לאופנה תמיד מתחדשת והמוזה משתנה בהתאם לרוח הנושבת בחיים שלנו, אבל השמלה הקטנה כמו אבן יסוד בעולם האופנה, תופסת מקום כל פעם מחדש לצד כל אותם טרנדים שמגיעים ועוזבים היא לעומתם מסתבר לעולם נשארת , ליאת אשורי (המוזה הישראלית שלי) בעיניי משדרת נשיות מבלי להשתמש במיניות ולכן רציתי שהשמלה תעביר ותשדר את התחושה שלי , אדית פיאף כמו השמלה הקטנה תמיד נשארת אחת ויחידה ומיוחדת וגם היא בצניעות שידרה נשיות עוצמתית ובאלגנטיות בדרכה הקלסית הכובשת , בשבילי פיאף על זמנית. "

 חן אמסלם בשמלה של קום איל פו_resizeקום איל פו, המעצבת שרון דאובה- "לא מסתכלות רק בקנקן. שמלה שחורה שמשדרת קשיחות במבט ראשון, ובמבט שני נחשף בד הג'קארד שממנו היא עשויה, ומתאפיין ברכות וטקסטורה תלת מימדית של פרחים. גזרת השמלה צרה ומפוסלת, עוקבת אחרי קימורי הגוף ומדגישה אותם, נאמנה לתבנית הקלאסית והעל זמנית של השמלה השחורה הקטנה אך גם כה שונה. חן אמסלם המוזה של השמלה, בהתאמה מפגינה ביופיה רכות ומתיקות ובה בעת גם קשיחות וחוצפה כשצריך. יחדיו שתיהן מבהירות כי מה שאת רואה, הוא לאו דווקא מה שאת מקבלת"

מיה דגן פפר בשמלה של גדי אלימלך_resize

התערוכה תוצג בקניון רמת אביב לקהל הרחב, ליד האספרסו בר ברחבה המרכזית עד תאריך 15/2

צילום התערוכה: מיטל וינברג-אדר , מפיקה ואוצרת התערוכה: גילי סיוון-כהן.

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה