''האימהות המודרנית נמצאת היום בעידן חדש''

"קוראים לזה מפה לאוזן, אני קוראת לזה חלום שמתגשם''. בעקבות האימהות הילה לוסקי-ויגדר עשתה שיפטינג בקריירה ומווטרינרית היא ייסדה את הסטארט-אפ Developy, פלטפורמת תוכן אינטראקטיבית שפונה להורים

01/02/2016
הילה לוסקי-ויגדר קבלו עדכונים מהילה
  • RSS

וטרינרית. צילום: מהאלבום הפרטי

אני חושבת שרוב הילדים היו רוצים להיות וטרינרים כשיהיו גדולים, צריך לבדוק את זה פעם מבחינה סטטיסטית. מי לא אוהב להציל ולטפל בבעלי חיים? אבל לצערי, כמו דברים אחרים, גם כאן כשגדלים מבינים שהמציאות פחות קוסמת מהחלום. זה מקצוע מאתגר ותובעני, ההילה סביבו ראויה, וטרינרים הם מלאכים, אבל העבודה קשה ומבחינה כלכלית אינה מתגמלת. הלב לעומת זאת, מלא תמיד. אני אוהבת בעלי חיים, ואהבה, כידוע, תמיד מנצחת. אבל הטוויסט הכי משמעותי בציר הזמן שלי התרחש לפני ארבע שנים. ברגע אחד (ואחרי כמה שעות של צירים) זוהר, בתי, נולדה ופוצצה את הלב שלי, מאז הוא פועם אחרת, הוא מואר וגדול מאי פעם, הוא זוהר.

ההתחלה הייתה קשה, מבלבלת ובעיקר לא דומה לשום דבר אחר שחוויתי קודם. רציתי לתת לגורה שלי את הטוב ביותר, רציתי להבין מה עובר עליה ואיך נראה העולם הגדול דרך עיניים כל כך טריות וזכות. מצאתי את עצמי מתמודדת עם מיליון שאלות ויצאתי למרדף אין סופי אחר מידע ותשובות לשאלות ולחוויות החדשות שהגיעו עם כל הזוהר הזה. כמו כל אימא טריה אחרת, חפרתי, קניתי ספרים, קרעתי את גוגל, הצטרפתי לעשרות קבוצות בפייסבוק בחיפוש אחר מידע מקצועי ורלוונטי לעולם החדש הזה, אימהות. אך ריבוי המידע, גם הוא לא הועיל. גיליתי אינסוף אג'נדות ודעות שנרקמו הרבה על בסיס ניסיון אישי, אבל מה שמתאים לאימא אחת, סבירות רבה שלא יתאים במדויק לי ולבת הקטנה שלי. הבנתי פתאום שכל תינוק הוא אינדיבידואל וכך גם כל הורה. למדתי שהחיבור הזה בין הורה לתינוק, מערכת היחסים הזאת וכן התקשורת היא כל כך ספציפית ואישית, וככל שאדע טוב יותר מה עובר על בתי ומה הם צרכיה, כך נהיה כולנו פחות מתוסכלים.

קהל היעד: הורים

וכך נולד גם Developy. הרעיון היה ליצור פלטפורמת תוכן אינטראקטיבית המיועדת להורים צעירים לתינוקות מגיל לידה ועד גיל שנה, עד עכשיו טיפלתי בגורים של בעלי חיים אחרים, ועכשיו, בשלב זה של חיי, מתוך הצורך האימהי שלי, אני צריכה קודם כל להבין מה עובר על הגורה שלי,  ולשם כך אני זקוקה לתוכן איכותי, מהימן ועקבי. ועל כך מתבססת Developy, שמציעה תכנים בנושאים: התפתחות (מוטורית, שפתית וקוגניטיבית), שינה, תזונה והנקה.

במקביל להתבססות הרעיון של הקמת מיזם שדורש כישורים ויכולות שלא היו כחלק מהארסנל הפרטי שלי, החלטנו בתור משפחה לעבור ללונדון עקב הזדמנות עסקית שעמדה על הפרק עבור שחר. מצד אחד, יכולתי לגשת למבחני רישוי מקומיים ולהמשיך לעסוק בוטרינריה, והשנייה היא להגשים חלום נוסף ולהקים את Developy. אם כבר מהפכים, אז עד הסוף, אור ירוק ללונדון, ואור ירוק לשינוי נוסף בקריירה שלי.

במשך שלוש שנים, ועם הרבה טעויות בדרך, לאט לאט הפרויקט החל לקרום עור וגידים. עידן האמהות המודרנית נמצא היום בתקופה מאוד מיוחדת בעיניי. מצד אחד יש את החשיפה והצורך על גבול האובססיה לתוכן וכלים שיעשו לנו סדר בבאלאגן, ומצד שני, יש אותנו ההורים, אשר חלקנו לפחות, מוצא עצמו מנסה באמת להבין למה הוא צריך את כל המידע הזה? אנחנו לא גדלנו בסדר? וזה תמיד סביב אותה שאלה חרדתית בסיסית, מהו הדבר הנכון לעשות? עכשיו? עוד חודש? והשאלות אינן נגמרות, הן רק משתנות.

ב-Developy ניסיתי לדייק עוד קצת את השאלה, ולמעשה לשאול מהו הדבר הנכון לעשות עבור התינוק האישי הפרטי שלי, בכל רגע נתון. בתור אמא, ובהחלט לא לבד, אני רוצה להסתכל על התינוקת הפרטית שלי באור מעט שונה, כאינדיבידואל, ולא כחלק משיטה כזו או אחרת שאני מנסה "להתאים למידותיה" ובהתאם לגיידליינס כאלו ואחרים שאמורים לנגן את אותה מנגינה עבור כל התינוקות כפס ייצור.

למה תינוק בוכה? מישהו אי פעם חשב שיקבל על השאלה הזו תשובה אחת חד משמעית? כמה תינוק צריך לאכול? כמה ומתי לישון? אין תשובה אחת נכונה, פשוט אין. סליחה יש. אבל היא משתנה בין תינוק לתינוק ובין ילד לילד והמפתח לתשובה טמון ביכולת ההקשבה והתקשורת הבינאישית עם התינוק.

הרמוניה מותאמת אישית

דבר נוסף שהיה לי חשוב הוא שאותו מקום שיספק לי תשובות וכלים יהיה לי למעון שאינו רגעי וזמני ושאוכל לקבל ממנו ערך עם הגדילה וההתפתחות של זוהר שלי, בלי הצורך לנבור אחר מידע כל פעם מחדש במקומות רבים ומגוונים – ויש כאלה בלי סוף. מתי היא אמורה להתהפך? מתי היא אמורה לאהוב בטטה? מתי היא תדע ללכת ולשיר?

למשימה המורכבת הזו רתמתי כח עזר רב ואיכותי. מומחיות בעלות ידע ונסיון מקצועי ואישי כל אחת בתחומה וביחד יצרנו תמהיל מוכוון פרקטיקה ובגובה העיניים של תוכן וכלים פרסונליים לממש את המטרה. כל זה כדי להבין את הבייבי שלי ולהשתמש באינטואיציה ובידע מבוסס ולשלב בין השניים על מנת לייצר הרמוניה מדויקת ומותאמת אישית.

ב-Developy קיים אזור תוכן נעים ופשוט למשתמש, המחולק על פני חודשים לפי גיל התינוק וכולל גם סרטוני וידאו שהפקנו בתחומי ההתפתחות והתזונה. בימים אלה אנחנו מייצרים תכנים נוספים עבור תקופת ההיריון והלידה ועבור שנים מתקדמות יותר. איזור ייחודי לפלטפורמה הינו איזור המעקב האישי, My Developy , בו המשתמש יכול לתעד מצ'ק ליסט קיימים עבור כל חודש את אבני הדרך ההתפתחותיות, עדכוני תזונה, אחוזונים, חיסונים ובדיקות בטיפת חלב וגם זכרונות, שהם לא פחות חשובים.

Developy באוויר

במהלך החודש הקרוב 2000 משתמשות רשומות יתנסו לראשונה בכלי נוסף שעולה לאוויר Developymeter, כלי התפתחותי חדשני וייחודי, המותאם אישית להתפתחות התינוק לסוגיה השונים וללא עלות. לפני חמישה חודשים זה קרה, בלי זיקוקים והכנות מוקדמות ובצורה הכי טבעית Developy הגיח לאויר העולם האינטרנטי.

מה קרה מאז? קצרה היריעה מלהכיל, קיבלתי המון אהבה בחזרה,  ומכתבי תודה מאימהות זרות, אחת מהן כתבה: "השימוש באתר שלך מאפשר לי לא לשאול ולחפש תשובות בכל מני מקומות, אני חוזרת אליו כמעט כל יום ומופתעת לראות שיש מישהו שכיוון וחשב מה חשוב לי לדעת. הביטחון הזה במציאת פתרונות טובים ונכונים שממש עובדים לי עם התינוק שלי גורם לי להרגיש אמא טובה יותר". הידיעה שיש בכל רגע נתון אמהות שביוזמתן הפרטית ומתוך רצון חופשי נכנסות לאתר - מרגשת אותי כל בוקר מחדש, אולי זה ישמע נאיבי, אבל זו אמת טהורה וחופשית.

בארבעת החודשים האחרונים ביקרו באתר עשרות אלפי אמהות ואבות בכל חודש, הטראפיק עולה כל חודש בקצב מטורף, אמהות משתפות מתייגות, קוראים לזה מ"פה לאוזן", אני קוראת לזה חלום שמתגשם. אימהות מבקשת ממני חברות בפייסבוק, מבקשות שאספר להן על עצמי ואני אפילו לא יודעת או מבינה למה.

ומה הלאה? דיבלופי נולד מתוכי, אבל ממש לא רק למעני, אני חולמת שכל אמא בישראל תכיר את Developy, שהפלטפורמה תצליח לספק לה את הסחורה כל פעם מחדש ואת המוצר הכי איכותי שיש. אמהות הן קהל נפלא ונחשק, הן אנחנו, נשים בעלות חיישנים מאוד מחודדים להבחין מתי משקיעים ונותנים לנו ושם נישאר ונשגשג. אז אני, בחורה מן המניין, ללא ידע, נסיון או שמץ בעולם הדיגיטל רקחתי לי את המקום האולטימטיבי שהייתי רוצה להיות בו אחרי שילדתי - Developy.co.il. הדבר העיקרי שקיבלתי מהמסע הזה הוא היכולת להבין שעם כח רצון והתמדה ובעיקר בשילוב ערימות של אהבה אפשר ממש לעשות הכל.

וטרינרית. צילום: מהאלבום הפרטי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך