למה פיטרו את איילת זורר מגולברי?

איילת זורר שכיהנה כפרזנטורית של גולברי בשנים האחרונות, תובעת את חברת האופנה שהחליפה אותה בפרזנטורית צעירה כיון ש"המראה החיצוני שלה השתנה לרעה"

01/02/2016
גלי דודזון סגל קבלו עדכונים מגלי דודזון סגל
  • RSS

איילת זורר. צילום: gettyimages

*** עדכון - 16.3.2016

הושג הסכם פשרה בין גולברי לאיילת זורר, בעקבות התביעה שהגישה זורר נגד רשת האופנה, לפיה פוטרה בשל שינוי במראה החיצוני שלה. במסגרת ההסכם תפצה גולברי את זורר בסכום של כ- 146,000 שקל שקל (במקור התביעה עמדה על 460,000 שקל).

במסגרת ההסכם התחייבו שני הצדדים לא יגישו תביעות נוספות זה כנג זה ולא יתראיינו לתקשורת על פרטי האירוע.

איך יראה קיץ 2016 של רשת האופנה גולברי? לרשמים מהתצוגה לחצו כאן

לפני חודשים ספורים קיבלו מערכות העיתונים ידיעה יחצ"נית ובה נכתב כי לאחר 11 עונות מוצלחות של שיתוף פעולה, הפרזנטורית איילת זורר (46) תוחלף על ידי הדוגמנית אסתי גינצבורג בת ה-25. את הבחירה הסבירו ברצון של מנהלי גולברי לפנות לקהל לקחות צעיר יותר.

באותה הודעה רשמית מסר משה גולברי, מנכ"ל הרשת "לאחר 11 עונות מוצלחות עם הפרזנטורית איילת זורר, שהביאה עמה ניחוח של הצלחה, אופנה, איכות נשיות ועוד ערכים נוספים למותג, החלטנו בשנת 2016 להתמקד בקהל יעד נוסף למותג, נשים צעירות בנות 25 פלוס. כיום רשת GOLBARY מובילה בתחום אופנת הנשים ואנו רואים פוטנציאל גם באימהות צעירות שמחפשות אופנה יום יומית, לעבודה ולשעות הפנאי, ולאחר בדיקות מקיפות זיהינו כי אסתי מהווה סוג של קונצנזוס בתחומי הלייף סטייל, בקרב כל הנשים בארץ".

הידיעה פורסמה כאייטם קטן עם פרטים יבשים ברוב עתוני ואתרי האופנה והעסקים, כפי שהיה קורה בודאי בכל מקרה של החלפת פרזנטורית מפורסמת אחת באחרת.

הבוקר (שני), הסתבר שהחיים הם לא מה שקורה בהודעות לתקשורת. אתר YNET פרסם ידיעה (שאף נשלחה כמבזקון לטלפונים הסלולריים), שכותרתה "נפטרו מאיילת זורר - בגלל המראה החיצוני". זורר, כך מסתבר, תובעת כחצי מיליון שקל מגולברי על הפרת החוזה איתה (שהיה אמור להמשך עוד כשנתיים) ולא פחות מזה, על הפגיעה והעלבון.

על פי הכתבה, כשהתבקשה זורר להגיע לצילומים לקראת תצוגת הקיץ של גולברי שתיערך ב 21/2, ביקשה לדחות את הגעתה בחודש בשל לוח זמנים עמוס שכולל השתתפות בסרט בן חור וניתוח קל שהיתה צריכה לעבור. בגולברי החליטו לא לדחות וחיפשו מחליפה, זורר אף הציעה מספר שמות במחשבה כי מדובר במחליפה זמנית לעונה זו. בפועל, נחתם חוזה עם גינצבורג למשך 5 השנים הבאות וזורר קיבלה הודעה על סיום ההתחייבויות כלפיה.

על פי כתב התביעה שהוגש בעקבות הפיטורים, משה גולברי טען בפני הסוכן של זורר כי "המראה החיצוני שלה השתנה לרעה" ולכן אינה מתאימה יותר למותג.

GOLBARY122016

זו לא הפעם הראשונה שחוזה בין פרזנטורית למותג אופנה מסתיים בטונים צורמים. המקרה הזה זוכה לתהודה תקשורתית ממספר סיבות:

ראשית, רבות דובר על ההתאמה המושלמת בין גולברי לזורר. בכל התצוגות של גולברי שזורר השתתפה בהן ובראיונות שנתנה, היא דיברה על מערכת היחסים המופלאה עם גולברי ועל הזכות הגדולה לעבוד עם אנשים שהם כמו "משפחה". משה גולברי מצדו, לא חסך מזורר דברי שבח בכל הזדמנות שניתנה לו והתגאה בעובדה שזורר היא אישה בשלה, אינטליגנטית ומצליחה שמייצגת נאמנה את קהל הלקוחות של הרשת.

שנית, הפיטורים האלו נוגעים בנקודה סופר רגישה אצל כולנו. אפליה על בסיס גיל. דוגמנית שחצתה את גיל 40 דינה כאישה מן השורה שחצתה את גיל 60 (שלא לומר - 50). היא מתחילה להרגיש פעמים רבות לא רלוונטית, שקופה. היא כבר לא יכולה למצוא עבודה טובה ונדרשת "לשפץ ולתקן" את עצמה כדי למצוא את מקומה ולהתאים לסטנדרטים הנוקשים של החברה.

שלישית, איילת זורר נראית מצוין, בכל קנה מידה, עם ובלי קשר לגילה. ואם בארזים נפלה שלהבת, מה יגידו אזובי הקיר?

בשנים האחרונות לוהקו לא מעט נשים בוגרות ומבוגרות לקמפיינים של מותגי אופנה וקוסמטיקה. כל אחד כזה שימח אותנו ונראה כצעד קטן נוסף בדרך לעולם שוויוני והגיוני יותר. בפועל, עדיין מדובר בטיפה בים (שלא לומר - גימיק יחצ"ני), והמקרים ההפוכים של השפלה ופיטורים של נשים שעברו את הגיל "המותר" רחוקים מלחלוף מן העולם.

האם אסתי גינצבורג אכן תצליח לגרום לקהל צעיר יותר להכנס לגולברי? ימים יגידו. ככל הנראה התוצאה תהיה דווקא שנשים בוגרות, לקוחות קבועות וותיקות של הרשת, ימצאו בה פחות נקודות להזדהות ויווצר פער גדול ומיותר בין מה שהמותג מבקש לשדר לבין מה שימכור בפועל.

 ***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה