4 דברים שכל הנשים העשירות יודעות

יושבות ותוהות איך להתעשר בחיים האלה? תהיו בטוחות שזה לא עסק פשוט אבל אם תאמצו את האסטרטגיות הבאות יש מצב שחשבון הבנק יחייך אליכן

28/01/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

נשים כסף

אם חשבו פעם שגברים שולטים בעולם אז הנתון הבא עשוי לנחם אתכן: ההכנסות של נשים עלו ב-30 אחוז! בשלושת העשורים האחרונים ומומחים סבורים שעד 2018 נשים יהוו חצי מרשימת בעלי ההון בארצות הברית.

לא יודעת מה איתכן, אבל אני עוד חולמת על היום הגדול בו אביא את המכה. כמה נחמד יהיה לתקתק מיליוני דולרים ולרבוץ על הגב באיזה אי אקזוטי בודד אבל חלומות לחוד ומציאות לחוד: זה לא עסק קל. להתעשר זה לא מובן מאליו ולמרות שאנחנו קוראים על סיפורי הצלחה חובה לזכור שלהצליח בין לילה מגיע אחרי שנים של עבודה קשה. עבור נשים, נראה כי מדובר במשימה מאתגרת אפילו יותר.

כן, תגידו מה שתגידו, נשים נתקלות בהרבה תקרות זכוכית ושערים נעולים בדרכן אל נחלה פיננסית אבל שווה לאמץ את הסעיפים הבאים אשר ליקטה אישה בשם ג'יימי טארדי שראיינה אינספור נשים עשירות במהלך חייה והחליטה לתמצת את סוד הצלחתן ל-4 אסטרטגיות שכדאי לאמץ. אז קדימה, לקרוא ולהפנים. זה לא עולה כסף.

 1.  חזון

לא ניתן באמת להתקדם בלי לדעת לאן. חייבים לדמיין איך ההצלחה תיראה, עם מי נהיה והיכן. חשוב לכתוב על הנייר ולאמת את עצמנו אם החזון כי זה מה שיניע אותנו קדימה. מדובר בשיטה יעילה שמכוונת, מדרבנת והופכת את המונח "הצלחה" לדבר פרקטי יותר ומוחשי. בלי חזון, אין טעם לכלום ואתן סתם "תזרמו" עם החיים. החזון צריך להיות פרטני, תמונה בה ממש תוכלו לדמיין איך ההצלחה נראית. אם אתן נמצאות בצומת דרכים ומתלבטות לגבי קריירה, תחזרו לתמונת החזון שלכן.

2. לתכנן לעתיד הקרוב

אחד הדברים המדכאים בעולם זה להרגיש שאינכן מתקדמות לעבר המטרה אבל חובה לזכור שהדרך להצלחה מורכבת מצעדים איטיים ולא בקפיצה אחת מטאורית לרוב. מכאן, עדיף לא לחשוב מה עושים בעוד שנה אלא לתכנן כל פעם נניח את ה-30 יום הבאים, בהם דמיינו מה תוכלו להשיג. כך תוכלו לשמור על פוקוס ולשמור על שליטה. הרעיון הוא להתקדם לעבר המטרה. במילים אחרות, כל חזון מצריך תת מטרות. בקיצור, לא לפלוט "אני לא כמו ביונסה!". נסו להוציא סינגל קודם. אחר כך אלבום ולחשוב איך לסגור הופעה חיה קודם. למרות שביונסה יש רק אחת.

3. להשקיע בנטוורקינג

קשרים זה המפתח לנשים, שמתקשות לקבל מימון ממשקיעים ולהרים סטארטאפים. אם יש לנשים יתרון בולט, זה בפיתוח. הוכח ש-73 אחוז מהיזמים מצליחים בזכות קשרים. מכאן שחובה למצוא יועץ ומנטור שיוכל לוות אותך ולהוציא אותך מאזור הנוחות. כדאי למצוא אחר כך כמה אנשים שאת תהי בקשר קבוע איתם. כן, זה הזמן לשים לב ללינקדאין, לפתח יחסים, להיות פעילה ברשתות חברתיות ולהבין שקשריםזה חלק מרכזי מהמשחק.

4. להתגבר על פחד

אין מנוס מלשים את עצמך שם ובלי לטעות לפעמים אין תוצאות. לטעות זה חלק מהתהליך וגם להפסיד כסף הוא בלתי נמנע לפעמים אבל אסור שמהלכים ישתקו אותך. חובה להבין שפחד מונע הצלחה. אין זה אומר שאת צריכה לפזר כספים וללכת לאיבוד אבל את כן צריכה להבין שמי שלא נכווה לא עושה. חשוב לפעול, לצאת החוצה ולעשות מה שצריך בלי לתת לפחד להשתלט. להבין שגם המצליחים הגדולים נפלו במהלך חייהם ומצאו את עצמם משנים תפישות, מפצחים מחדש ומוצאים דרך לקום. בלי לנסות לא ניתן לקטוף פירות.

צילום: שאטרסטוק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה