חג לאילנות: איזה עץ אתם?

ברוש? דקל? או הדר? מציור העץ המוכר והידוע אפשר ללמוד דבר או שניים על אישיותכם. אז לכבוד ט"ו בשבט ביקשנו מהגרפולוגית רונית גיטלמן לעשות לנו סדר בסימנים ואם עדיין לא גיליתם, כעת תוכלו לדעת איזה עץ אתם

25/01/2016
רונית גיטלמן קבלו עדכונים מרונית
  • RSS

איזה עץ אתם? איור: שרית גיטלמן

היום נחגג חג ט''ו בשבט. זוכרים את ציור העץ? אז זה הזמן לבחון את הציור וללמוד מה אומר הציור על אישיותכם. כמו כתב היד, גם לעץ ישנן גרסאות רבות. לכל כותב סגנון משלו ויתכן ויוסיף פרטים אחרים ומגוונים או שיחסיר מהעץ חלקים מהותיים. כגרפולוגית, אני מאבחנת את הציור בשילוב וכהשלמה לאבחון כתב היד. בכתב היד, נחשפת אישיות הנבדק על כל גווניה ומורכבותה, אך גם מהעץ לבדו ניתן ללמוד רבות על הפרט.

העץ בציור נחלק לשלושה אזורים

אזור תחתון: השורשים והאדמה, מתייחס לתת מודע ולבסיס.

אזור אמצעי: הגזע קשור לאגו, לדימוי העצמי ועוצמות הנפש.

אזור עליון: צמרת העץ והנוף משול לשאיפות ועשייה יום יומית.

נראה עצים שונים ומגוונים בהם כל אדם נותן את הדגש על אזור אחר. עץ ססגוני, מלא בפרטים, עשיר בעלים ופרחים גדול ובמרכז הדף מרמז על אדם בעל אישיות תוססת, דומיננטית עם שאיפות ומטרות, לעומת עץ קטן המצויר בקו דק, חלש, גזע צר, עם נוף דל, או לא קיים מלמד על אדם שברירי, פחות דינמי עם דימוי עצמי נמוך וחסר מעוף.

דוגמאות לסוגים נפוצים של עצים

  1. עץ שקדיה ועצי הדר - מתאים לחגנו ולחורף. עץ השקד חגיגי, מצמיח פרחים לבנים יפים. מסמל התחדשות ופריחה. עצי הדר מניבים פירות אהובים. אנשים המציירים עץ שקדיה או הדרים זקוקים למימוש אישי וצמיחה, מבקשים תגמול על הישגים, אופטימיים ופרודוקטיביים, אנשים של עשייה, יכולים להיות גם ילדותיים וכאלה שהרושם החיצוני חשוב להם.

  2. עץ ברוש - הברוש הוא עץ זקוף עם גזע קטן וצמרת גבוהה וצרה. מי שבחר לצייר עץ ברוש מאופיין בתכונות של מופנמות וסגירות, צורך בהגנה וביטחון, שאפתנות (הנוף הגבוה) ולפעמים בדידות.

  3. עץ דקל - עץ הדקל בטבע הינו עץ חזק בעל גזע גבוה ונוף קצר יחסית. נהוג להשתמש בגזע ובענפים שלו כסכך וכלולב מארבעת המינים, עושים בו גם שימוש בתעשייה בעיקר מפירותיו (תמר, קוקוס) או הפקת שמן דקלים ויין. אנשים שמציירים עץ דקל הם אנשים טובי לב, מסורים עם יכולת עמידה בלחצים, יש בהם את הרצון והצורך לגונן ולהעניק לזולת.

  4. עץ זית - החזק מבין העצים. יש לו גזע רחב ושורשים בולטים, העץ מניב זיתים טובים לכבישה ולהכנת שמן זית. אלה שציירו עץ זית הם אנשים שעברו חוויות קשות או משברים אך שורדים באופיים. ציור "עין" אחת או יותר בגזע העץ או בשורשים מסמלת צלקות נפשיות. העלים (גם בציור עץ אחר) משמעותם יצירתיות, גדילה, חיוניות וצורך בהכרה. עלים נושרים מאפיינים אנשים בעלי רגישות לזולת ויכולת ונתינה. לפעמים גם דיכאון.

scan0002_tree1_sec

 ***

* רונית גיטלמן היא גרפולוגית מוסמכת ורכזת האגודה הישראלית לגרפולוגיה יישומית
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה