תעלולה - מקום מיוחד לילדים ולהורים

כששירן בוכוולד היתה בחופשת לידה, היא שמה לב שאין מקומות נוחים, נגישים ואטרקטיביים להורים וילדים והחליטה לפתוח אחד כזה בעצמה. הכירו את "תעלולה"

25/01/2016
קרי רובינשטיין קבלו עדכונים מקרי
  • RSS

החלומות הטשטשו אחרי הלידה - שירן בוכוולד, תעלולה. צילום: תום דבש

כשצורך פוגש תשוקה ותעוזה, כנראה שהשמיים הם הגבול. או לפחות גבעתיים.

לפני שלושה חודשים בלבד נולד מרכז "תעלולה", עולם קטן ועשיר לילדים והורים. מה שנראה היה כהימור יחסי, נעשה אחרי מחקר מעמיק, מחשבה מתמדת על הלקוח ועבודה קשה של אמא צעירה ונחושה - שירן שפיר בוכוולד.

בוכוולד, 37, נשואה ואם לשתי בנות (4, 1.5) חלמה לעבוד בעולם של אמנות ומכירות פומביות. חלמה והגשימה. "למדתי תולדות האומנות ואוצרות ובתום הלימודים השתלבתי בעבודה בגלריות, עיצוב חלונות ראווה ומאוד אהבתי את זה", היא מספרת. "אהבתי להיות בסביבה של אמנות, אמנות ישראלית בפרט. אהבתי לראות ולגעת פיזית ביצירות שיש להן ערך אמנותי והיסטורי".

עד חופשת הלידה הראשונה שלה, עבדה שירן ללא הפסקה, אבל אחרי לידת בנותיה מקום העבודה הקודם שלה כבר נסגר, והיא זיהתה הזדמנות.

תמיד רצית להקים עסק משלך?

"תמיד היה בי משהו שרוצה להיות עצמאי, כי אני בן אדם שמשקיע במקום שבו אני עובדת. אני נותנת את כל כולי ורציתי שהמאמץ יהיה ראוי. נראה היה לי גם שזה משהו שיכול להתאים לי. צריך יצירתיות, ניסיון, אהבה למה שאתה עושה, אורך רוח וסביבה תומכת, שלדעתי היא מהווה את המרכיב בחשוב ביותר".

כשגם שי, בעלה של שירן, החליט שהעבודה בשוק ההון כבר אינה מספקת ושאף לשנות כיוון, החליטו לפתוח עסק משותף. "התוודענו למוצר חדש שנקרא "ג'יאנט בריק", מוצר שמגיע מסין בעיצוב צרפתי, קוביות קלות גמישות ובטוחות, אידיאליות לילדים והחלטנו להפיץ אותן בישראל".

השניים לא נהגו בפזיזות ועברו על כל הכללים החיוניים לפתיחת עסק. הם ביקרו את המוצרים השונים בשוק המקומי, העבירו למכרים את המוצר ואחרי שראו שיש לו מקום אצל הצרכן הישראלי הם החלו בייבוא. "מהר מאוד התרחבנו והתפתחנו, והצלחנו לייבא עוד מוצרים, בעיקר מאירופה - מתיקים ועד ערכות יצירה ייחודיות".

במקביל להיכרות הגוברת עם שוק הילדים וההורים, עברו השניים לגבעתיים ושירן שמה לב שבמקום מגוריה אין מקומות נוחים, נגישים ואטרקטיביים להורים וילדים. היא החליטה לעשות מעשה והפעם, בשותפות שלה ושל יניב, חבר קרוב, הם פתחו את "תעלולה", חנות מיוחדת במינה לילדים והורים.

מה היה החזון העסקי שלכם?

"רצינו לפתוח מרכז הורות וחנות - כתובת אחת לכל מה שהורים וילדים רוצים וצריכים. במרכז ההורות יש סדנאות לתינוקות ואמהות, סדנאות להורים, ייעוץ שינה, ייעוץ תזונה ועוד. רצינו שיהיו דברים ייחודיים ולכן יש לנו חוגים כמו מעבדת צעצועים, שבה הילדים מייצרים צעצוע חדש מחלקי צעצועים ישנים, ובכלל, אנחנו כל הזמן מחפשים לחדש ומשתדלים לתת מענה להרבה צרכים שמתעוררים אצל הורים".

 מענה על צורך שקיים בפריפריה. צילום: תום דבש

נדרש אומץ לפתיחת עסק כזה?

"הרבה אומץ, אבל עשינו הרבה בדיקות. פתחנו חנות במקום לא שגרתי, באזור תעשיה, בקומה שנייה, אבל זה אחרי עבודת שטח שהראתה שאין בפריפריה משהו כזה. את חופשת הלידה הראשונה שלי עשיתי בתל אביב והיה לי לאן ללכת. את השנייה עשיתי בגבעתיים וראיתי כמה זה חסר".

קשה לעבוד בשותפות עם חבר?

"אני תמיד צוחקת שיש לי בעל ובעל שני. ויש לנו גם ילדים בני אותו גיל, שהולכים לאותו גן. זה כיף ומאתגר. אני מרגישה שהכל נשאר במשפחה. יש חילוקי דעות, אבל למדנו להתנהל בתוך זה".

אילו אתגרים כרוכים בהקמת עסק?

"זו מלחמה יומיומית. את רוצה לזהות את הקהל שלך. אני לא רוצה שמישהו ייכנס וירגיש מאוכזב, חשוב לי לתת מענה לכל אחד, חשוב שיהיה לי מגוון של מוצרים, שיהיה מעניין בעיניים ושתמיד יהיה מה להציע למי שנכנס. היחס שלנו ללקוחות הוא יחס אישי".

אילו טיפים תתני לאישה שרוצה להקים עסק?

"לשלב בין עבודה ואמהות זה לא פשוט. אני נשארתי עם שתי הבנות בבית עד גיל שנה ויותר ותמיד הייתי שם. היום יש יותר סבא, סבתא ואבא וזה היה מאוד קשה בהתחלה לשחרר, אבל עם הזמן למדתי להתמודד עם זה. צריך לדעת שבהתחלה עסק דורש המון תשומת לב ואנרגיות. אולי זה מערער קצת את הזמן עם הילדים והבעל, אבל זה מסתדר.

חשוב שתהיה לך תשוקה למה שאת עושה ואז זה שווה את זה. את יכולה להיות מאושרת, והסביבה רק מרוויחה. בכלל, אני מאמינה שאישה צריכה לבנות את עצמה, את מי שהיא. לפני הלידה הלכתי אחרי החלומות שלי אבל האמהות יכולה לטשטש אותם קצת. היום אני מתחברת לזה ואל עצמי מחדש".

מה לדעתך דורש בעסק את ההשקעה הגדולה ביותר?

"בגלל שבחרנו מקום מאתגר פיזית, ידענו שנשקיע הרבה בפרסום. בשלב הראשוני זה משמעותי מאוד לכל עסק כי זה השלב שבו מכירים אותך. בהמשך השקענו גם בתכנים, במוצרים, באסתטיקה ובעיצוב. עשינו גם הרבה דברים לבד וככה חסכנו בעלויות. צבענו, בנינו, הכל בדם יזע ודמעות. זה הבייבי של שנינו".

 התוכן הינו מערכתי ואין בכתוב משום המלצה של בנק הפועלים. בית העסק מעניק הנחת CashBack ללקוחות הבנק.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה