הפנים החדשות שלך

לא רק קמטים: גישה טיפולית חדשה מציעה אבחון של כל הפגמים הנראים לעין, ואלה שנראים פחות אבל משפיעים הרבה, באזור הפנים, ביחד עם פתרונות טיפוליים מגוונים

25/01/2016
אסנת עופר קבלו עדכונים מאסנת
  • RSS

הפנים החדשות שלך. צילום שאטרסטוק

את מסתכלת במראה, נדהמת לנוכח השינויים שעוברים על העור, השפתיים, העיניים, הלחיים והצוואר שלך. בוחנת את סימני הזמן ואת אירועי חייך בכל קמטוט ושקע, מנסה לקבל אותם באהבה, יודעת ש"הרווחת אותם ביושר", גם אם לא תמיד התכוונת לכך.

לא רק הזמן מחולל שינויים בעור, גם חשיפה לשמש ועישון יכולים לזרז את הזדקנות העור, ואולם לא מדובר בגזרת גורל: את יכולה לשמר את העור המבריק שלך, או להחזיר את המצב לקדמותו, בעזרת טכנולוגיות וחומרים ייעודיים. למלא את השפתיים, להחליק את הקמטים ואפילו למנוע אותם לפני שהם מעמיקים.  המחשבה הראשונה שקופצת לראש היא בוטוקס. זה נשמע כמו הפתרון האולטימטיבי: טיפול קצר, לא כואב במיוחד, עם תוצאות מובטחות. ובכן, הגיע הזמן לחשיבה קצת שונה.

"בעבר היה נהוג ל"תקן" פגמים נקודתיים בעור, להצעיר בעזרת ניתוח פלסטי כזה או אחר. היום הגישה היא שונה, אחרת, חדשה: כבר לא מטפלים בקמטים או קמטוטים נקודתיים סביב העיניים או במצח, היום מתייחסים לפנים כמו לפסל שניתן לבנות ולשפץ, ומשפרים את מה שאפשר מלמעלה עד למטה. לפי הגישה הזו, הרופא נותן חוות דעת מלאה מה ניתן לשפר. הרעיון הוא לפסל מחדש את הפנים ולא רק לנסות לסלק את הקמטים. הלקוחה כמובן לא חייבת לבצע את כל הטיפולים שהרופא מציע, אבל היא מקבלת תמונת מצב של מה כדאי", מסביר ד"ר גנדי נמירובסקי מרשת מרפאות פרופורציה.

המצח, הרקות והעיניים

"ישנם 3 אזורים קלאסיים להזרקת בוטוקס", מסביר ד"ר נמירובסקי: "במצח, בין הגבות ובצדי העיניים. הבוטוקס משפיע על קמטים שנוצרו בגלל שרירים הפנים, השרירים שאחראים על הבעות הפנים שלנו (מימיקה). אבל ניתן להזריק גם באזורים נוספים, שבעבר נמנעו מהם: מתחת לעיניים ובצדי האף, שגם בהם נוצרים קמטים וקמטוטים רבים".

אפשרות טיפול נוספת היא הזרקות של חומצה היאלורונית כדי למלא את הקמטוטים במצח, בין הגבות ומתחת לעיניים. "טכניקת ההזרקה מתחת לעיניים היא שונה מעט – כי יש צורך להזריק את החומר לעומק, כך שימלא את החלל שנוצר מעל עצמות הגולגולת. מילוי השקעים האלה בחומר סמיך ובטכניקת ההזרקה העמוקה יכול לשמר את התוצאות מספר שנים.

"אצל נשים רבות נוצרים שקעים עמוקים, יחסית, באזור הרקות, שלא תמיד הן מודעות להם. זה אזור בפנים שלא מרבים לשים לב אליו, הוא גם לעתים מכוסה שיער, אבל הוא משפיע בצורה משמעותית על מראה הפנים. מילוי השקעים הללו יכול לעשות שינוי משמעותי במראה הפנים", מדגיש ד"ר נמירובסקי, וממליץ על מילוי השקעים בחומצה היאלורונית. "מילוי השקעים משנה את מראה הפנים, בעיקר עבור נשים שאוהבות לאסוף את השיער".

הפנים החדשות שלך. צילום שאטסטוק

האף, השפתיים וקמטי ההבעה

למילוי חריצים ושקעים בצדי פה ובקמטי הבעה לאורך האף והשפתיים ד"ר נמירובסקי ממליץ על הזרקות של חומצה היאלורונית.

לעיבוי  השפתיים ההמלצה היא להזריק סיליקון, אבל חייבים לסייג: סיליקון אסור בשימוש כחומר מילוי. "רק רופאים בודדים רשאי לטפל בהזרקות סיליקון, בטכניקה מיוחדת – מזריקים מיקרו טיפות של החומר, כדי שייצרו גירוי של הפרשת הקולגן הטבעית. התוצאה שמתקבלת היא טבעית ויפה, ועשויה להישמר גם מעל 10 שנים, אבל צריך לקחת בחשבון שטיפול בטכניקה הזו לוקח זמן 7-8 טיפולים בהפרש של 6 שבועות, זה מזה", מדגיש ד"ר נמירובסקי.

טיפול נוסף שד"ר נמירובסקי מתאר, מוכר פחות, הוא בהזרקות של בוטוקס לשפה העליונה: "יש נשים שהחיוך שלהן חושף את הלסת העליונה, בעיקר את אזור החניכיים. 3-4 הזרקות של בוטוקס לשפה העליונה עשויות לעדן את החיוך ולמנוע את חשיפת החניכיים".

הלחיים, קו הלסת וסביב הפה

האזור התחתון של הפנים דורש, בדרך כלל, טיפולים משמעותיים יותר מהזרקות. לשיפור המראה בסביבת הפה והלסת התחתונה ד"ר נמירובסקי ממליץ על שיטה חדשה, יחסית, מתחום הטיפולים להצערת המראה. טאץ ליפט, מתיחת פנים ללא ניתוח באמצעות חוטים. "לטיפול בקו הלחיים, באזור עצמות הלחיים ומסביב ללסת, הטיפול המומלץ ביותר הוא שילוב של טאץ ליפט ביחד עם הזרקות של חומצה היאלורונית".

 בכל הקשור לאזור שמתחת ללסת, לכיוון הצוואר, כבר אין ברירה: "אם הרופא אבחן שהנפילה היא של העור בלבד, אפשר לעבור טיפול טאץ ליפט, אבל אם הצטבר שומן רב באזור, חייבים לבצע גם שאיבת שומן לפני הטיפול בחוטים. ואם יש נפילה גם של השרירים - רק ניתוח מתיחת פנים עשוי לשפר את המצב", מסכם ד"ר נמירובסקי.

למידע נוסף על טיפולים נגד קמטים בפנים לחצו כאן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה