הגודל כן קובע: טיפים לעיצוב חדר אמבט גדול וקטן

חדר אמבט גדול עלול להפוך למהדהד וסטרילי, חלל אמבט קטן עלול להפוך לצפוף וקופסתי. הנה כמה טיפים שיעזרו לך לעשות את זה נכון

21/01/2016
שני רז קבלו עדכונים משני
  • RSS

גדול זה לא הכל: את מבנות המזל שעומד לראשותם חדר אמבט גדול, אבל לא בטוחה מה עושים עם כל הגודל הזה ואיך מעצבים אותו נכון? הנה כמה הצעות:

פינות נוי גם באמבט:

תשכחי מהזמן בו חדר האמבט היה שימושי בלבד. חדרי אמבט עכשוויים הופכים לפנינה עיצובית של הבית עם שילוב פינות נוי, פינות ישיבה, שטיחים ואפילו אמנות בחדר האמבט. אם יש לך חלל שנשאר ריק בחדר האמבט אל תשאירי אותו לא מטופל: תשקלי שילוב של תמונה, כורסא, שולחן דקורטיבי, או אפילו פסל עומד.

01

בחדר אמבט גדול שלבי פינות נוי. ברזים, כיור רחצה ואסלה של חברת פלסאון (צילום: יח”צ פלסאון)

שמים את האמבט במרכז:

שני פינוקים המתאפשר כשיש חלל גדול הוא אמבט חופשי הממוקם במרכז החדר ואיננו צמוד קיר. או לחילופין, שילוב אמבטיה ומקלחון בחדר אמבט אחד. כשיש את המקום הנחוץ לכך אפשר לשקול שילוב של אמבטיה או ג'קוזי מפנק, לצד מקלחון שימושי.

 

אמבטיה מרכזית שאיננה צמודת קיר – אחד הפינוקים שבחלל אמבט גדול (צילום: Shutterstock)

קטן וחכם: בואי נודה על האמת, בישראל הצפופה לרובינו אין יותר מידי חלל לנצל, וחדר האמבט בדרך כלל קטן מכדי להכיל את כל מה שאנחנו צריכים. איך בכל זאת נעצב אותו בחכמה?

חדר אמבט משולב בתוך חדר השינה:

רעיון ה'חלל הפתוח' שביטל את הקירות והפך את המטבח והסלון לחלל אחד, מגיע גם אל חדרי השינה. על מנת שלא להקטין את חדר השינה לטובת חדר אמבט צמוד, שיוצא לרוב קטן וצפוף גם הוא, אפשר לשלב שני בין החדרים בחלל פתוח אחד.

חדר אמבט המשולב בחלל חדר השינה – עיצוב פתוח שיוצר תחושת מרחב (צילום: Shutterstock)

שקוף שזה עובד:

אם בכל זאת נחוצה הפרדה בין חלל האמבט לבין חדר השינה, אפשר לשקול קיר זכוכית חלבית או מרוקעת המאפשרת פרטיות, אך בכל זאת מכניסה אור מחדר השינה לאמבט הצמוד, ויוצרת תחושה של מרחב.

 

חללי אחסון המשתלבים בקיר:

בחדר אמבט קטן חללי אחסון רבים הם שם המשחק. 'רצפו' את הקירות בשלל חללי אחסון שטוחים המשתלבים אל תוך הקיר. כך תמנעו בלגאן נראה לעיין, ותיצרו תחושה נקיה שמגדילה חלל קטן

חללי אחסון המשתלבים אל תוך הקיר – למראה נקי שמגדיל חלל קטן (צילום: Shutterstock)

אלמנטים נתלים:

המתכון לניצול טוב של חלל קטן הוא רצפה פנויה, עם כמה שפחות מכשולים. לכן העדיפו אסלה צפה – תלויה באוויר, מחזיק נייר טואלט תלוי ולא עומד, וכך גם ארונית האחסון שמתחת לכיור כדאי שתהיה תלויה באוויר, כך שמתחתיה נוצר מקום אחסון קטן ומשמעותי לזוג נעלי בית או משקל שנשלפים רק בעת הצורך.

57

אסלה תלויה מדגם Calanit חברת פלסאון מושלמת לחלל קטן (צילום: יח"צ פלסאון)
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה