המדע קובע: זה הגבר שנשים מעדיפות

אם האמנתן עד היום שנשים נמשכות יותר לטיפוס המניאק אז תופתעו לגלות שמחקר חדש מצא שדווקא הנחמדות מנצחת. טוב נו, לא שבאמת חשבנו אחרת

18/01/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

נשים מעדיפות

נוצרה תפישה הדוגלת בכך שנשים מעדיפות גברים מניאקים, כאלה שאולי באים עם מעיל עור, אופנוע, תסרוקת של ג'יימס דין וחוסר יכולת לסמס יום לאחר דייט לוהט. אבל מתברר, לפי מחקר חדש, שזו גישה שגויה ונשים, מה לעשות, מעדיפות גברים נחמדים! כן, טיפוסים שמתנהגים בכבוד ובאדיבות.

המחקר המעניין בוצע על ידי אוניברסיטת "וורססטר דניאל פרלי" ופורסם בכתב העת "פסיכולוגיה מהפכנית". הממצאים שנחשפו מפתיעים: 200 נשים סטרייטיות התבקשו להביט על שני סוגי תמונות של גברים, סוג אחד כלל בחורים נאים והסוג האחר קצת פחות. אחר כך החוקרים תיארו בפני הנבחנות שני תסריטים, אחד של גבר העוזר להומלס ברחוב והאחר של גבר החולף על פני המסכן עם הנייד באדישות. לפעמים הגבר שחלף על פני ההומלס היה נאה ולפעמים לא.

אחר כך התבקשו הנשים לדרג את אטרקטיביות הגברים מ-1 עד 5. הגבר טוב הלב, יפה או מכוער, קיבל דירוג גבוה יותר מהטיפוס האטום שפשוט חלף על פני ההומלס. אין זו הפעם הראשונה שמחקר מבטל את הקונספט ש"נשים מעדיפות רעים". כבר ב-2013 נשים התבקשו לדרג פרופילים של טיפוסים לפי "נחמד", "נייטרלי" ו"פוץ" באתרי היכרויות ועלה שהן מעדיפות את הנחמד יותר.

מחקר אחר מהעבר חשף שנשים פחות נותנות משקל לנחמדות ואינטליגנציה בסטוצים או קשרים לא מחייבים אחרים אבל לטווח רחוק הן כן מחפשות תכונות אלה בגבר שלהן. כל הממצאים לא ממש מפתיעים אותי כי נראה לי הגיוני להתאהב באדם טוב ולא בכזה שהוא אטום לסביבה ועדיין תמיד אנחנו שומעים על אלה שנמשכות לטיפוס הפחות רגיש. אולי בגיל 16 התאהבנו בקלות בכאלה שלא רצו אותנו ועשו לנו את המוות אבל היום, למי יש כוח למשחקים או חוסר נחמדות? בטח לא אני.

צילום: שאטרסטוק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה