שלמה בראבא מבריק במופע חייו

בגיל 64, נשוי בשלישית ואב טרי, מצליח השחקן והקומיקאי המוכשר לשרטט בהומור עצמי נדיר וחושפני את תחנות חייו במופע חדש. היכונו לצחוק ללא מעצורים

18/01/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

שלמה בראבא

לראשונה יצא שלמה בראבא במופע יחיד חושפני ואישי ולאחר שצפיתי בו לפני יומיים אוכל לומר שהאיש בהחלט מספק את הסחורה. אם אתם בעניין של הומור ישראלי פרוע אתם תתענגו על הקומיקאי הזה שמצליח לשרטט באופן היסטרי את מסלול חיים על גבול הקומי-טרגי. החן ב"בראבא- מופע יחיד" הוא בכך שהוא לא נראה מתאמץ או מדקלם. האיש נראה כאילו המציא הכל על המקום. כידוע לכל סטנדאפיסט, הגאוניות היא ביכולת לסחוף קהל לתוך עולמך מבלי לחשוש מה יגידו ואיך תיראה. לא סתם הוא מזכיר לי את גורי אלפי ביכולת להתפרע ולהפתיע. כזה שזורם ללא מעצורים וחסר שליטה. אי אפשר לא להתאהב.

שלמה בראבא

המופע מבוסס על חומרים ביוגרפיים מחייו כאשר הוא צוחק על הוריו, על נתניה של שנות ה-50, מרד הנעורים המתמשך שלו, ההדחה הקורעת מקורס טייס, תקופת ז"זהו זה" ומשבר גיל ה-49. על הבמה, כאשר הוא ממגנט את הקהל, מצליח בראבא לסכם 40 שנות קריירה בהומור עצמי עשיר כאשר הוא מתמקד ברגעים כגון השיחת טלפון מהבמאי יוסף סידר שמציע לו תפקיד רציני ב"הערת שוליים" או כאשר הוא מגיע לשטיח האדום ומוצא את עצמו חולף על פני המחשוף של ג'ניפר לופז. משהו בבראבא כיום נראה שלם מאי פעם. מה שהופך את המופע למוערך עוד יותר כי לקח לו זמן להתבשל עבורנו.

שלמה בראבא

יותר מה"מה מצחיק" זה ה"איך הוא מצחיק" ובזה גדולתו של קומיקאי טוב. בראבא בנה קריירה על קלף הישראלי הממוצע: חסר טאקט לפעמים, מוטרד, קולני, מבולבל וכובש ואם משלבים את החוצפה מול הרגישות וההומור מול הרצינות, מתקבל אדם שברירי שמצליח לצייר את תחנות חייו בחדות ובלי בולשיט. החיים, כידוע, הם ללא ספק הבדיחה המוצלחת מכל ובראבא מצליח לספר אותה. גם אם לא תתחברו לחייו אתם לא תוכלו שלא להתחבר אליו.

החיים מתחילים בגיל 64, מתברר, כאשר אתה נשוי בשלישית ואב טרי. בראבא ללא ספק מצליח לעורר השראה ולתת תקווה שבאמת, הכל יכול לקרות לך בכל גיל, אם אתה פתוח להזדמנויות חדשות. מדובר במופע מומלץ בחום ויאצק בטוח היה מסכים.

לרשימת ההופעות שלו: לחצו כאן

תמונות: בני דויטש
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה