על מה כדאי לדבר בדייט ראשון

למה רצוי לדבר על מסעות בעולם ולא על סרטים ועל איזה סוג נושאים מומלץ לעבור אם הדייט הראשון הופך לגיהנום

17/01/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

דייט ראשון

אחד האתגרים עבור גברים ונשים הוא לצלוח דייט ראשון בשלום. מדובר בערב שיכול לנוע בין סיוט אימתני לתענוג חלומי ולרוב אנשים נופלים באמצע. ללא ספק, הרבה טעויות נעשות בדקות הראשונות והקריטיות, כאשר האדם מולנו כבר מגבש את דעתו עלינו ב-5 שניות ואז כבר אין עם מי לדבר.

הרבה אנשים תוהים על מה לדבר בדייט הראשון. תהיו בטוחות, לא על האקס שלכן. אבל על מה כן? מחקר מגלה שישנם נושאים יותר משתלמים מאחרים, אם המטרה היא להגיע לדייט שני. שווה לחשוף על עצמך מידע אישי ולהיפתח כי זה יוצר חיבור נפשי חזק. כמו כן, כדאי לדבר על טיולים אבל לא על סרטים.

דייט ראשון

כן, מתברר שדיון על סרטים מוביל ללא מעט ריבים ועל ההתחלה זה יכול כנראה לעורר אנטגוניזם ולהבריח את הפרטנר העתידי. זו עצה משעשעת כי באמת עדיף על ההתחלה לדעת אם האיש חובב את ז'אנר הסרטים האהוב עליך, מאחר וחלקנו מבלים חצי מחיינו מול המסך. אחרת בסוף תיפרדו כי לא הצלחתם להסתדר עם השלט.

נושאים לדייט ראשון

מתברר שרק 9 אחוז מאלה שדנו על סרטים הגיעו לדייט שני. אכן, לא נתונים מעודדים בכלל. לעומתם, 18 אחוז מאלה שנפגשו לדייט ראשון התגלגלו למפגש שני. אז כנראה שעדיף באמת לדהור על המסעות המופלאים שלכם סביב העולם וזה יחזק את הסיכוי שיהיה לכן בן זוג לטיול הבא. אז קדימה, לדון על יעדים, איים אקזוטיים וכל מה שמעורר השראה על מפת הגלובוס.

נושאים לדייט ראשון

מתוך מחקר אחר, של פרופסור דן אריאלי, עלה שעדיף לדון על נושאים שנויים במחלוקת, כגון התנסות מינית ראשונה או אימוץ, מאשר על נושאים משמימים, כי התקשורת סביב נושאים כאלה גורמת לאנשים להיות שמחים יותר ולהרגיש שהם מכירים אותך טוב יותר. ממצא זה טיפה סותר את הרעיון "לא לדבר על סרטים" אבל כנראה שריבים על דמויות אהובות יכול לחסל זוגיות לפני שזו התחילה.

נושאים לדייט ראשון

כמו כן, זה לא תמיד ה"על מה תדברו" כמו "האיך תדברו עליו". מומלץ לא להיות דומיננטי מדי או תקיף ונסו לנהל שיחה כמו משחק טניס. אחד שואל, השני עונה וחזרה. אין טעם לפתוח במונולוג כאורך הגלות ולהפוך את כל השיחה עליכם. כדאי להיות קשובים, להתעניין בצד האחר ולהראות שאתם סקרנים לגביו.

כמובן, המחקר אינו תורה מסיני אז אם לא תוכלו להתאפק מלדבר על החדש של טרנטינו אז לכו על זה.

צילום: שאטרסטוק, צילומי מסך מתוך אתר "ביזנס אינסיידר"
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה