איך שעות עבודה ארוכות באמת משפיעות על הזוגיות

מחקר חדש חושף איך זוגות מושפעים מלעבוד עד הלילה ואיך הם יכולים בכל זאת לשמור על הגחלת ולא לאבד אחד את השני בעידן המודרני. לחיי הרומנטיקה!

14/01/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

לנה דנהאם

לא צריך להיות גאונה גדולה כדי להבין איך שעות ארוכות בעבודה משפיעות על חיי האהבה. בעידן המודרני, כאשר כל צד נקבר בתעסוקה, קשה להעביר זמן איכות ורומנטיקה הופכת למושג מתקתק השמור לסופי שבוע.

מחקר חדש חושף ממצאים מדכאים בעניין. נבחנו 285 זוגות על פני חצי שנה אשר עובדים שעות מרובות. בני הזוג נטו לבלות כמה שאפשר אחד עם השני אבל אחר כך השלימו את השעות בעבודה כדי לאזן את המצב. המסקנה היא שאין מנוס מלטחון שעות ובסוף מי שמשלם את המחיר הוא האדם היקר מכל.

כמו כן, עלה מהמחקר שזוגות אשר עובדים כל הזמן מתחילים לפתח תסכול ונמצאים במתח בכל הנוגע לכך שהם לא מבלים מספיק בזוגיות. רגשות אשמה צפים וקשה להרגיש כיף ונינוח בקשר אינטימי כאשר משתעבדים לדד ליינים. בשלב מסויים בני הזוג מחפשים את הרגע הזה בו הם יכולים להתאחד אבל עד שהם מגיעים אליו יוצא כל המיץ.

הזוגות שמצליחים לתמרן בין העולמות מקפידים על מציאת זמן משותף ופעילויות בהן הם יכולים לבלות ביחד וכך לנצל היטב את המעט שנשאר. בעולם קפיטליסטי זה, לא פלא שזוגות מתרחקים ואפילו שוכחים איך האדם שהם חיים לצדו נראה. כמובן, הממצאים לא תקפים לפרילאנסרים העובדים מהבית ונהנים מלהכין קפה ביחד, לפטופים על הברכיים וזמן בלתי מוגבל לליטוף בין משימות.

אי אפשר כמובן להאשים את העבודה בזוגיות מקרטעת וזה תלוי בבני הזוג להצליח להמריא למרות הכל.

צילום: מתוך יוטיוב
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך