רק שנייה - בוטיק עם שיק

בגיל 42 עזבה אורית עבודה מסודרת כשכירה ופתחה בוטיק לבגדי יד שנייה בצפון. 4 שנים אחרי, היא מנהלת עסק מצליח שמושך אליו גם נשים מהמרכז שמחפשות בגדים שאין לאחרות

11/01/2016
גלי דודזון סגל קבלו עדכונים מגלי דודזון סגל
  • RSS

בגדים מיוחדים שאין לאף אחת. צילום: רק שנייה/אורית אברמוביץ

קניית בגדים בחנויות יד שנייה הפכה בשנים האחרונות לתופעה נרחבת, בעיקר בקרב צעירות בעלות סגנון אופנתי ייחודי. מעבר להיבט החסכוני ולתרומה העקיפה לאיכות הסביבה, בחנויות יד שנייה אפשר למצוא פריטים ייחודיים שהם מצרך נדיר בעידן של רשתות ענק ואופנה מהירה.

בתל אביב פזורות חנויות יד שנייה רבות, אך ככל שמרחיקים ממנה, הן הולכות ופוחתות. אורית אברמוביץ, בת 46 תושבת יקנעם עלית, נשואה לטוביה ואמא לדין ודניאל, זיהתה את הביקוש והפוטנציאל בצפון, ולפני כ-4 שנים הקימה בוטיק יד שנייה בקרית מוצקין.

איך נולד אצלך הרעיון לפתוח בוטיק יד שניה?

לפני פתיחת החנות עבדתי בחברה רפואית כנותנת שירות, אבל האהבה שלי לעולם האופנה הובילה אותי להירשם לקורס סטיילינג ובמהלכו הבנתי שהתחום שאני באמת רוצה לעסוק בו זה אופנה. החלום על פתיחת הבוטיק שלי הגיע עם סיומו של הקורס ומהר מאוד מימשתי אותו. עם קצת אומץ ואמביציה הלכתי על זה וכבר 4 שנים שאני מגשימה לעצמי את החלום.

למה דווקא בקריית מוצקין?

כשחשבתי על מיקום לחנות ידעתי שביקנעם, מקום מגורי, עדיין לא היה ביקוש באותה התקופה לבגדי יד שנייה, אז העדפתי לצאת לעיר גדולה יותר שבה כל תחום היד השנייה והוינטג' היה יותר מוכר.

 הבנתי במה אני באמת רוצה לעסוק - אורית אברמוביץ. צילום: רק שנייה/אורית אברמוביץ

מה אפשר למצוא בחנות?

אני מוכרת פריטים יחודיים/נדירים הכוללים שמלות, חצאיות, חולצות, סוודרים, מכנסיים, מעילים אקססוריז, תיקים, תכשיטים וכו'. המלאי מתחדש כל הזמן על פי העונה הנוכחית.

מה מאפיין את הלקוחות שלך?

הלקוחות של "רק שנייה" מגוונות. מגיעות גם בנות צעירות מאוד וגם מבוגרות, גם מהצפון וגם כאלו שבאות ממרכז הארץ במיוחד (על אף שיש גם אופציה למשלוחים). היופי הוא שאצלי כל אחת מוצאת את עצמה בדרכה שלה.

יש הבדל בין התל-אביביות לנשות הצפון ביחס לאופנת יד שניה?

התחום הזה כל כך מתפתח בארץ, שלא היה קשה להביא אותו גם לצפון. נשים מחפשות בגדים מיוחדים במחירים סבירים ואני נותנת להן מענה נוח ושיקי. אני חושבת שבנות הצפון ובנות תל אביב לא שונות, כולן אוהבות להתלבש בסטייל ולהיות מיוחדות. דווקא התל-אביביות אוהבות להרחיק ולמצוא דברים מיוחדים מחוץ לעיר.

הלקוחות מגיעות מכל הארץ. צילום: רק שנייה/אורית אברמוביץ'

איפה את מוצאת את הפריטים שנמכרים בחנות?

הבגדים שאני מציעה למכירה בחנות מגיעים אלי משווקים בארץ וגם מאנשים שיש להם פריטים שווים שהם מוכנים להעביר הלאה ולהפרד מהם. כשאני מקבלת פריט אני קודם כל בודקת אותו יסודית, מוודאת שאין בו פגמים כלשהם וכמובן מכבסת אותו. לכל פריט מוקדשת תשומת לב מלאה.

איך את משווקת את העסק?

העסק משווק כיום בכל הפלטפורמות - אינטרנט, אינסטגרם ועמוד עסקי בפייסבוק, פרסומים בעיתונים שונים ובעיקר מפה לאוזן. ככה זה בחנויות יד שנייה - זה הפרסום הכי טוב.

מדי פעם אני עורכת בחנות תצוגות אופנה מלוות בכיבוד ודיג'יי. מדובר בארוע רב מוזמנים ומהנה. בנוסף אני מקיימת בחנות מכירות ליליות מגניבות לנשים שעובדות עד מאוחר ולא מוצאות זמן להגיע אלי בבקרים.

מה הקשיים שאת נתקלת בהם?

הקושי העיקרי הוא לרצות את כל לקוחותיי כשמספר נשים מעוניינות באותו פריט. כמובן שכל הקודמת זוכה, כשעולה דגם למדיה מי שתאשר את קנייתו ראשונה - תזכה בו. לפעמים לא נעים לאכזב לקוחות אבל מי שקונה יודעת שלא תראה את הדגם על עוד בחורות סביבה. אני גם צריכה כל הזמן לחדש ולהתחדש, אבל זה לא קושי, זו האהבה שבמקצוע.

מה התוכניות לעתיד במישור העסקי?

להביא סחורה גם משווקים בחו"ל ולהתפתח מהבחינה הזו.

יש לך טיפים למי ששוקלת לפתוח עסק עצמאי?

הטיפ הכי חשוב שלי הוא אמונה במוצר שלך ואהבה למקצוע שבו בחרת לעסוק. האמונה שלך בעסק תיצור את הצלחתו!

>> עמוד הפייסבוק של בוטיק רק שנייה

. 

התוכן הינו מערכתי ואין בכתוב משום המלצה של בנק הפועלים. בית העסק מעניק   הנחת CashBack ללקוחות הבנק.

.

.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה