האומץ להתנתק: המדריך לפרידה מהטלוויזיה

לרגל כניסתה של נטפליקס לישראל, קבלו 8 טיפים שיעזרו לכם להתנתק מהטלוויזיה הרב ערוצית, לחסוך כסף ולשפר את איכות החיים. עכשיו נראה אתכם עומדים בזה

07/01/2016
איל לינור קבלו עדכונים מאיל
  • RSS

בית הקלפים נטפליקס

לפני מספר ימים הגיעה למערכת סלונה כתבה אמיצה של הפרסומאי איל לינור, שמלמדת אותנו כיצד להתנתק מהטלוויזיה הרב ערוצית, והנה, ממש בטיימינג מופלא, רק אתמול התקבלה בשורה מרגשת לכל צופה בישראל: "נטפליקס", חברת שירותי הצפייה לפי דרישה באינטרנט (on demand), הודיעה שהיא מתחילה לשדר בישראל.

כן, שירותי הסטרימינג נחתו אצלנו ומדובר בלא פחות מיום חג עבור חולי סדרות וסרטים שעד היום רק העזו לחלום או קימבנו דרך להתחבר לעולם המופלא בו האופציות אינן מוגבלות. אז בניגוד לרוג'ר ווטרס שמחרים את ישראל, נטפליקס החליטו להתחבר אלינו, לצד 129 מדינות נוספות שיהנו מהתענוג המשודר.

כותב הכתבה ויתר כנראה על הטלוויזיה בעידן הנוכחי, אבל קשה להאמין שהוא יגיד לא לנטפליקס. בכל זאת, מדובר בהמצאה הטכנית המופלאה שמיועדת בעיקר לאנשים שלא רוצים לזוז מהבית, מהמחשב או מהסמארטפון, לאנשים שרוצים לצרוך את הטוב ביותר ובעיקר לאלו שאוהבים אופציות שלא נגמרות.

אז עבורכם מדובר בהזדמנות מצוינת לאמץ את הטיפים המעולים והשימושיים של איל, ולרוץלהתחבר לעולם נטפליקסי שכולו טוב.

כן, משהו בחייכם עומד להשתנות ורק לטובה.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

לפני חצי שנה כשעברנו לבית החדש הודיע לי אשתי באופן חד משמעי – בבית הזה לא הולכת להיות לנו טלוויזיה רב ערוצית וגם לא עידן פלוס. אנחנו מתנתקים. וזה לא שהייתי מופתע ממש, אבל ממש לעשות את הצעד נראה לי קשה יותר ממה שחשבתי. אין מה לדבר היא אמרה, אנחנו משלמים שש מאות שקלים בחודש, יש לנו חמישה ממירים, בקושי יש לנו זמן לראות סדרה אחת או שתיים וכל השאר זבל. והילדות דבוקות לסלולאר – מה אנחנו צריכים את זה? האמת, לא חשבתי שהיא רצינית ולכן לא העסקתי את ראשי במציאת תשובה הולמת. אבל לאחר שעברנו וכבר סיימנו לריב עם המובילים ולסדר את כל הארגזים  - גיליתי שתי עובדות מפתיעות.

הראשונה – היא הייתה פאקינג רצינית, במקום טלוויזיה רב ערוצית יש לנו apple tv ללא ערוצים 2 ו-10. השנייה – אני ממש אוהב את זה. מת על זה. אני משלם פחות, רואה הרבה פחות אבל יותר איכותי, קורא יותר, עובד יותר מנגן יותר, חי יותר. החרטה היחידה היא על כך שהיינו צריכים לעשות את זה לפני שלוש שנים.

אז אם היו לכם עוד ספקות תהיות ושאלות – זה הזמן לייצר את המדריך למתנתק. בזו אחר זו ננפץ כל תהייה שעלתה בדעתכם לגבי יכלת ההתנתקות. מבטיח לכם שאחרי שתקראו אותו – הטלפון הבא שלכם יהיה לחברת הטלוויזיה הרב ערוצית שלכם.

1. יהיה לי קשה לחיות לי בלי טלוויזיה

באמת? למה כמה טלוויזיה אתה רואה כבר עכשיו? מגיע למיטה הרוג ב-10 בלילה, שולף איזו סדרה חבוטה ונרדם לפני שהפרק מגיע לאמצע? בוהה ברוני דניאל נואם לך עוד נאום ביטחוניסטי על מה שהיה צריך לעשות כבר מזמן אילו רק היו מקשיבים לו? להיתקע מול עוד עונה משוכפלת של האח הגדול 10? ממש לא יהיה לך קשה. זה יהיה קלי קלות.

2. אבל מה אם יש סדרה שאני חייב לראות?

מה הבעיה? כמעט כל סדרה שתרצה נמצאת היום באינטרנט. זה אפילו לא חייב להיות פיראטי – מי שביס יכל לקנות כל סדרה שתרצה באפליקציית הוט ולהיפך. אז יעלה לך כמה עשרות שקלים – עדיף על  לשלם מאות שקלים בחודש על מה שאתה לא רואה בממיר שאתה לא צריך.

3. אבל הילדים שלי חייבים

חחח הצחקת אותם. הטלוויזיה הרב ערוצית וגם הערוצים האחרים מעניינים את התחת שלהם. הראש הילדים שלך כבר מזמן תקוע עמוק בסלולארי שלהם. לא רק שהם כמעט ולא רואים טלוויזיה, הם גם פחות ופחות רואים תכנים טלוויזיונים. יש להם גיבורים חדשים שמעלים את התכנים ליוטיוב בכוחות עצמם. או שהם מייצרים לעצמם את התכנים בפלטפורמות כמו  musically- הילדים שלך אפילו לא ישימו לב שהממיר נעלם מהבית.

4. אבל אני לא אהיה מחובר ל"שיחת הברזייה" במשרד

באמת? מתי לאחרונה הייתה שיחת ברזייה במשרד שלך? ממתי כל המשרד שלך רואה את אותם הדברים? למי באמת אכפת מהאח הגדול, הישרדות או הכוכב הבא? וכאמור – אם יש איזו סדרה מעניינת, אלכס מהמערכות מידע כבר ילמד אותך איפה למצוא איך להוריד אותה.

5. אז איך בכל זאת אשיג תכנים?

קלי קלות. כטכנופוב, הפיתרון שהתאים לי היה apple TV. בשילוב עם IP אמריקאי (קלי קלות) ואמריקן אקספרס יש לי גישה לכל התכנים האפשריים. חלקם חינמיים וחלקם בתשלום. ובגלל שאני משלם רק על מה שאני רואה, אני טורח לראות רק את מה שאני באמת אוהב. אין מצב בו הטלוויזיה פתוחה סתם ומשדרת רעש לחלל הבית. ולגבי סדרות ישראליות? כל סדרה פתוחה היום לכלם תמורת 4 שקלים לפרק – נכנסים לאייפד ורואים. אם טכנופוב כמוני מצליח להסתדר כל אחד יכל.

6. אז האם כדאי רק עידן פלוס?

אפשר, אבל ההמלצה שלי היא ללכת hard core - לשם מה אנחנו זקוקים לכל להג החדשות האינסופי הזה ושלל פרשנויותיו. ניתן לקבל את החדשות במינון סביר גם באינטרנט וללא כל ההתלהמות המתלווה למגישי חדשות 2 ו-10. עד כמה אתם באמת זקוקים לעוד פורמט ממוחזר של האח, מאסטר, כוכב נולד? חשבו כמה שקט מבורך יוכל לחדור אל חייכם כאשר כל הלהג האינסופי הזה יצא מביתכם.

7. האם להתנתק מהחדשות זה לא להתנתק מהמציאות?

נו באמת. פעם כדי להיחשב מעודכן היה מספיק לקרוא את העיתון (שזה בעצם חדשות של אתמול) לשמוע איזו מהדורה ברדיו ואת תקציר החדשות בערב. היום הלהג האינסופי לא נותן לנו מנוח. היה פיגוע בתל אביב? הפייסבוק כבר יעדכן אותי. מי שבאמת לחוץ יכל לקבל התראות מ -ynet . אני לא זקוק לרוני דניאל צורח על אמנון אברמוביץ כדי להבין מה קורה בעולם.

8. אבל אני רוצה להגן על היוצרים בישראל

סבבה, גם אני. אבל איך הגענו למסקנה שרק תשלום של מאות שקלים עבור כמה ממירים, מערך שרות מטורף, ועשרות ערוצים יגן על היוצר הישראלי מחרפת רעב? העולם השתנה, הילדים שלנו מעריצים כבר יוצרים מסוג אחר. יוצרים עצמאיים שמעלים בעצמם את התכנים שלהם ליוטיוב (זוכרים את משיח?) ומייצרים קהל לעצמם בכוחות עצמם. הyoutubers למינהם כובשים את העולם ואנחנו מוכרחים להבין שתעשיית יצור והפצת התוכן נמצאות בפרשת דרכים שממנו יקום מודל חדש לגמרי. מהו המודל? עדיין לא יודעים – מה שבטוח – זאת לא תהיה הטלוויזיה הרב ערוצית.

השאלה שאנחנו צריכים לשאול את עצמינו  היום היא לא "האם להתנתק מהטלוויזיה הרב ערוצית" אלא מתי להתנתק ואיך להתנתק. אתם רואים סביבכם יותר ויותר חברים שמוציאים את הטלוויזה הרב ערוצית מהבית. אלו כבר לא רק ה"מתקדמים" אלו שיודעים למצוא כל פרק ולהוריד אותו חינם. כבר מדובר באנשים כמוכם ללא כישורים טכניים אלו או אחרים. רבים מכם חושבים אולי זה הזמן – אבל רובינו עדין חוששים לקפוץ אל תהום הריקנות ולצאת מאוקיאנוס הרעשים המציף את חושינו ללא הפסקה. רק שהיום כבר נגמרו התירוצים. באמת הגיע הזמן.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה