שיעור במגדר: מיכאלי נגד שטייניץ

חיקוי נלעג של השר השטייניץ את דיבורה של איילת שקד הוציא את ח"כ מירב מיכאלי משלוותה והוביל ל"שיעור" במגדר שהעבירה לו מעל בימת הכנסת

07/01/2016
בחדשות קבלו עדכונים מבחדשות
  • RSS

מתוך היוטיוב של ערוץ הכנסת

ח"כ מירב מיכאלי (המחנה הציוני), שפועלת מזה שנים למען זכויות נשים, ידועה בכך שהיא נוהגת לדבר בלשון נקבה רבות, במקום בלשון זכר, במטרה להנכיח את הנשים גם בשיח היומיומי.

אתמול היתה לה הזדמנות להסביר שוב את הרציונל שמאחורי הנוהג שסיגלה לעצמה לשר יובל שטייניץ, לאחר שזה הקריא את דבריה של אילת שקד כלשונם, כולל הציטוט "אני סבורה" שהוסיף לו גיחוך קל וציין כי מיכאלי ודאי תהיה מרוצה.

מיכאלי, כמו מיכאלי, לא נשארה חייבת, עלתה על דוכן הנואמים ואמרה לו:

"השר שטייניץ, אני פשוט חייבת להסביר לך את העניין הזה של הדיבור בנקבה. לא מדובר בדאחקה, וגם אין לי עניין שאתה תדבר בנקבה, למרות שאתה יודע יש עולם שלם של דראג שפתוח בפניך וישמח לקבל אותך. יש לזה פוטנציאל". מיכאלי הוסיפה כי האקדמיה ללשון העברית היא פטריארכלית, כיוון שעל פי חוקי הדקדוק, מספיק שיהיה גבר אחד בקבוצה שכולה נשים, כדי להשתמש בלשון זכר".

"אני לא מצפה ממך, השר שטייניץ, להגיד 'אני סבורה'", המשיכה. "אני לא רוצה להגיד 'אנחנו רוצים'. אני רוצה להגיד: 'אנחנו רוצות'. כי השר שטייניץ אנחנו רוצות, ואנחנו, ברוך השם, לאט לאט נהיות כאן יותר ויותר נוכחות, יותר ויותר מיוצגות. אנחנו לאט לאט מצליחות לקבוע את גורלנו, להיות בעלות על גופנו ועל הזכויות שלנו יותר ויותר, וחלק מזה היא הזכות להשמיע את הקול שלנו בגוף רבות. ולכן, אנחנו מזמינות אותך מאוד מאוד להצטרף כשאתה פונה אל חברות וחברי הכנסת. אבל אני ממש משחררת אותך מלהגיד 'אני סבורה'".
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה