טיפ מבריק: כך תשמרי על חדר אמבט נוצץ

כולנו רוצות חדר אמבט מבריק גם אחרי שנים של שימוש, אז איך עושים את זה? קבלו חמישה טיפים מבריקים

07/01/2016
שני רז קבלו עדכונים משני
  • RSS

חדר אמבטיה הוא החדר הכי שימושי בבית, אבל מים, לחות, ושימוש חוזר מביאים עמם התיישנות מהירה של אריחים, ברזים וכלים סניטריים. ששי אהרון, אחראי שיווק בחברת פלסאון ישראל נותן כמה טיפים שיעזרו לכן לשמור על מוצרי האמבט במצב נוצץ וחדש גם אחרי שנים של שימוש

כך תפטרי מאבנית:

אחד הגורמים למראה ישן ולכלוך באמבט הוא הצטברות אבנית על האריחים, הברזים והכלים הסניטאריים. חברות ניקיון אמנם ממליצות לנו על שימוש בחומרים שונים להסרת אבנית, אך לרוב אלו חומרים שגם אוכלים את הציפוי והברק של הניקל או האריחים. שילוב בין חומרי ניקוי שונים גם הוא לא מומלץ ומסוכן, ופוגע לא רק בקנה הנשימה – אלא גם במוצר. איך נפתרים מאבנית מבלי לפגוע בברק של מוצרי האמבט? הכי פשוט הוא לחזור לחומרים טבעיים: השתמשו במלח לימון מהול במים חמים, בבקבוק עם ראש שפריץ. התיזו על ברזים או אריחים ונגבו לאחר כמה דקות. זהו מוצר טבעי, בטיחותי לשימוש שאינו פוגע בברק של זכוכית, קרמיקה או ניקל.

shutterstock_112120526

כך תמנעי מהצטברות של עובש:

גורם נוסף למראה ישן ומוזנח של חדר האמבט הוא הצטברות עובש בתקרה, או בין קפלי וילון האמבט. הסיבה לכך: לחות שנשארת כלואה מבלי יכולת להתאדות. כדי לשמור על תקרה נקיה מעובש חשוב לפתוח חלון ולאוורר את חדר האמבט לאחר כל שימוש. על מנת לשמור על וילון האמבט במצב חדש, אל תשאירו אותו מכווץ אלא פתחו את הווילון לאחר כל רחצה, על מנת לתת למים להתייבש ולמנוע הצטברות של לחות בין הכפלים.

 

כך תשמרי על זרימה חלקה:

כאשר המים לא עוברים בברז בצורה חלקה, או אם זרם המיים חלש, יתכן שלכלוך או אבנית הצטברו במסנן. על מנת לשמור על ברז תקין וזרימה טובה יש לפתוח את מסנני הברזים אחת לחודש, לנקות את המסנן ולהחזיר לברז.

 

shutterstock_209330377

כך תחסכי זרימת מים מיותרת:

פעמים רבות נוצרת זרימת מים שקטה באסלה: זרם תמידי וחלש שלא תמיד שמים לב אליו, מאחר והמים שקופים והאסלה לבנה, וזהו דבר שגונב הרבה מים. אם אנחנו רואים פס צהבהב במורד האסלה, זה סימן שיש נזילה. אבל יש דרך נוספת לבדוק: שמים ריבוע נייר טואלט על האסלה ומחכים לראות אם הנייר נרטב. אם מזהים שיש נזילה קטנה, אפילו קטנה, היא משמעותית לאורך זמן. מה עושים? מחליפים גומייה ובדרך כלל בזה נפתרת הבעיה.

 

כך תשמרי על הברזים:

לאחר שמפסיקים את זרית המים לבית ופותחים אותה שוב יוצאים מים מלוכלכים שמכילים את כל הלכלוך ששקע בצנרת. ברגע שאנחנו הולכים לברז הנגיש הראשון ופותחים אותו, הברז הזה מקבל את הלכלוך הראשוני, דבר שעלול לפגוע במוצר. בפתיחה ראשונה של ברז בבית לאחר חידוש אספקת מים, הקפידו לפתוח ברז פשוט: צינור או ברז גינה, ברז בחדר שירות, ברז דלי, על מנת שהמים המלוכלכים יעברו דרכו ולא יהרסו את הברזים המעוצבים בבית.

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה