התמיכה "המפתיעה" שקיבל ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני

ראש עיריית אשקלון, החשוד שתקף מינית 4-5 נשים, לא נותר לבד במערכה ואשתו מיהרה לתמוך בו. מדובר בעוד מקרה בטרנד המקומם בו נשים ישר עומדות לצד הבעל החשוד וממהרות לבטל את ההאשמות נגדו

06/01/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

איתמר שמעוני

היום איתמר שמעוני, ראש עיריית אשקלון החשוד בין היתר שתקף מינית 4-5 נשים עמן קיים מערכות יחסים, קיבל תמיכה ממקור "לא צפוי": אשתו ואני כותבת זאת בציניות כמובן כי יותר ויותר מקרים בהם הבעל חשוד בעבירות כאלה ואחרות חושפים אשה שעומדת לצד בעלה ויהי מה. עוד לא שכחתי איך גילה קצב נגררה בשקט מקומם אחר בעלה, הנשיא לשעבר, משה קצב בנאמנות עיוורת והפעם התמיכה בבעל ידוע ומתוקשר החשוד בעבירות מין באה לידי ביטוי דרך פוסט  אשר העלתה רויטל שמעוני בעמוד הפייסבוק של ראש העירייה. שם, מול כל הגולשים הסקרנים, פירטה שמעוני כיצד היא תומכת בבעלה, מבטלת את החשדות נגדו וטוענת ש"גורמים פעלו לחבל ולפגוע בו". כמו כן היא הוסיפה "אני חשה כאב עצום על מה שאיתמר עובר עכשיו, אין לי מילים לתאר את הייסורים שאנו עוברים כמשפחה".

אי אפשר שלא לתהות, למה האשה צריכה למהר ולתמוך בבעלה ולא נניח, לחכות עד שאמת תתברר בבית משפט?  ברור שלחצים רבים מופעלים על האשה לצד החשוד ברגעים קשים כאלה. אם עולמו נופל, הוא נופל ביחד איתה. הוא אמנם יתעקש שלא היה ולא נברא אבל היא זו שסופגת את העלבון הציבורי, מבטי החמלה, לחשושי הרחמים וצריכה להחליט מי זה האיש הזה שישן לצדה בלילות: אנס לכאורה או בעל נאמן ואוהב.מי יודע,  אולי שניהם. ברור לי שהיא נקרעת בפנים אבל הצעד של הבעת תמיכה אוטומטי מול כולם מטריף  אותי ובעיקר לא מקדם את הדיון סביב המקרה באמת. בשלב זה איני רוצה לשמוע מה דעתה. אני לא מצפה שהיא תשפוך וידויים מצמררים נגדו ולכן אני רק רוצה עובדות ולא עדות אופי ממי שיש לה אינטרס לא לערער את ספינת המשפחה.

אני יכולה רק לדמיין איך עורכי דינו זורקים לה "תתמכי בו, תעלי סטטוס, זה יעזור לתדמית המשפחתית" והיא ישר רצה למקלדת כדי לכתוב "אנחנו חזקים ונאחזים באמונה בבורא עולם. אני בטוחה בחפותו של איתמר. איתמר אדם מדהים". הבעיה כאן שכאשר ישנן 4-5 נשים ולא מקרה אחד קשה להאמין שאין עשן בלי אש. נכון, שמעוני עלול לצאת מהסיפור כאילו דבר לא קרה. התיק עלול להיסגר והוא ייעלם מהתודעה ואולי לא. מה שבטוח, איני זקוקה לאשתו רויטל שמעוני הלא אובייקטיבית בעליל כדי לקבל תמונה מקיפה על מי האיש הזה. אני צריכה את עדויות הנשים. אני צריכה את תמלילי החקירה הסמויה. אני צריכה הוכחות יבשות ולא פוסטים אמוציונאליים סוחטי  לייקים. הרי, איך היא יכולה להיות "בטוחה בחפותו"? האם היא משוטטת לצדו 24 שעות ביממה? האם היא קשרה אותו אליה באזיקים? אין סיבה שגם האשה הקרובה ביותר אליו לא תותיר מקום לספק. לתהיות. לספקולציות.

במילים אחרות, הייתי מצפה ממנה כעת לדממה. תני למשטרה לעשות את עבודתה ותימנעי מהצהרות המעידות על אמונה עיוורת. נכון, קשה להתאפק אבל זה יהיה אמיץ להעלות על הדעת שאולי, רק אולי, ישנת עד כה עם האויב וכי כן, עולמך קרס. זה קשה לשתוק ולתת לכולם להתבטא. זה בלתי נסבל לראות איך האיש שהתחתנת איתו הופך לאויב הנשים אבל מה לעשות, אנשים מתעתעים ומה שנראה אינו מה שזה באמת בהרבה מקרים. אז בהזדמנות זו אני פונה לנשים של החשודים: תנוחו ושחררו אותנו מגילויי תמיכה צפויים. מה שכן, שמעוני הנאמנה כתבה משפט אחד שאני כן יכולה להתחבר אליו: "יש בנו אמונה חזקה שהצדק ייעשה והאמת בסופו של יום תצא לאור". אז גם לי יש ואמתין בסבלנות.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה