השילוב מנצח

איך אפשר לנצח את הפחד מפני הרדמה ולהשיג את התוצאה המירבית מניתוח קוסמטי? בעזרת ניתוח משולב: אף ואוזניים, בטן ושדיים, ירכיים וישבן. כל מה שצריך לדעת על ניתוחים משולבים

05/01/2016
אסנת עופר קבלו עדכונים מאסנת
  • RSS

ניתוחים פלסטיים משולבים. צילום: שאטרסטוקאפשר לקבוע בוודאות, שאין אישה בישראל שלא הרהרה באפשרות לתקן בעצמה אבר או שניים. גם על גברים רבים לא פוסח ההרהור הזה אם כי ניתן לשער שהם יכחישו נמרצות. הבטן שידעה ימים שטוחים יותר, לפני הלידות, הפנים – שזרחו והאירו לפני שהתחילו הדאגות, השדיים שהיו פעם מוצקים וחצופים. אלא שבין ההרהורים למעשים נצבים מחסומים: פחדים וחששות. זה יכאב? זה יעלה הרבה? אני אצטרך להיעדר מהעבודה? ומי יעשה כביסה?

למרות שאנחנו לא יכולות להבטיח דבר בנוגע לכביסה, את שאר החששות ננסה להפיג.

אחד הפתרונות המוצעים להקלה על הכאב, להוזלת כלשהי ולקיצור משך ההחלמה – הוא הניתוח המשולב. היתרונות, מתברר, רבים.

"אישה שנכנסת לניתוח צריכה להתארגן מראש, לקחת חופש מהלימודים או מהעבודה, להפסיק לעשן, להפסיק נטילה של תרופות, לארגן את הבית, המשפחה, הילדים. זו התארגנות משמעותית. אם יש רצון לנתח יותר מאבר אחד, צריך להכפיל את ההתארגנות  – זה מאד מגביל, לעשות את אותו הדבר פעמיים", מדגיש ד"ר יעקב בר, מומחה לכירורגיה פלסטית, מנהל רפואי של רשת מרפאות פרופורציה. "מעבר לכך, ישנו עניין של צמצום בעלויות כספיות, למשל, חסכון בזמן ההכנות לקראת הכניסה לחדר ניתוח, שיכולות להוזיל מעט את המחיר".

מה שמשמעותי בעיקר הוא משך זמן ההרדמה. "במקום להרדים פעמיים, על כך הכרוך בכך - אם אישה מבקשת לעשות ניתוח בשני אברים, שבדרך כלל מתבצע בשני ניתוחים נפרדים – בניתוח משולב יש צורך בהרדמה אחת, שכמובן עדיפה על פני שתיים".

 האם ניתן לבצע את כל סוגי הניתוחים בניתוח משולב?

ד"ר בר: "עקרונית אפשר, בתנאי שניתוח לא אורך יותר מ-5 שעות. ניתוחים ארוכים יותר עלולים להעלות את הסיבוכים הקשורים בהרדמה ולא ניקח את הסיכון".

ניתוחים פלסטיים משולבים. צילום: שאטרסטוק

מהם הניתוחים המשולבים השכיחים ומקובלים?

ניתוח אף והגדלת חזה. ד"ר בר: "צעירות רבות בוחרות "לעשות שיפוץ" באברים ש"הפריעו" להם מבחינה אסתטית בגיל ההתבגרות. שילוב של ניתוח אף עם הגדלת חזה הוא שילוב מקובל בקרב צעירות. מדובר בניתוח לא ארוך, וחוסר הנוחות בתקופת השיקום אינו רב".

שאיבת שומן. "ניתן לשלב שאיבת שומן במגוון ניתוחים. הרבה פעמים אנחנו ממליצים לשלב שאיבת שומן בניתוח מתיחת בטן, כדי לשפר את התוצאות בצורה משמעותית. אבל אם יש צורך בשאיבה משמעותית, במצבים של בטן מאד נפולה, השאיבה עלולה להפריע לזרימת דם לכן כדאי להפריד את הטיפולים ולבצע את המתיחה לאחר 3 חודשי החלמה מהשאיבה", מדגיש ד"ר בר.

טיפולי פנים. מתיחת פנים ביחד עם הרמת גבות ומתיחת עפעפיים נחשבים לשילוב מקובל ושכיח. "כשמבצעים מתיחת פנים אצל נשים רזות, אנחנו ממליצים לשלב הזרקות של שומן, כדי להוסיף מעט נפח לפנים", מוסיף ד"ר בר. "יש נשים שחוששות מהזרקות של בוטוקס או חומצה היאלורונית, או ממילוי שפתיים. אפשר לבצע את ההזרקות בזמן הניתוח כשהמטופלת בהרדמה".

ניתוחים במרכז הגוף. שילוב מקובל נוסף, במיוחד בקרב נשים בגילאים 40-50 הוא מתיחת בטן והרמת חזה. "בכלל, ניתוחים של מתיחת הגוף הם משולבים במרבית המקרים: שאיבה של ירכיים, ביחד עם מתיחה של ירכיים, או מתיחת בטן היקפית והרמת ישבן" מסביר ד"ר בר.

ניתוחי אף. שילוב מקובל נוסף, שמתקיים בכ-70% מהמקרים: ניתוח לתיקון מחיצת האף שמבוצע מטעמים רפואיים ביחד עם תיקון קוסמטי חיצוני של האף, מטעמים אסתטיים.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה