חנות קטנה ומטריפה: החנות שהמציאה שפה וצבעוניות משלה

את המילה ''תאומים'' בהולנדית אולי חלקכם כבר יודעים לומר, וזה רק בזכות ''טווילינגן'', שהמציאה את המונח מחדש כשבנתה מותג שאי אפשר להתעלם מהצבעוניות העליזה והמעוררת שלו

03/01/2016
אתר בניין ודיור קבלו עדכונים מבניין ודיור
  • RSS

מאת: לימור קלר, אתר בניין ודיור | צילום: אפרת לזנוב

מי אנחנו: "טווילינגן", סטודיו-חנות לעיצוב הבית, שהמוטו שלו הוא Happy Living, מתוך כוונה להכניס קלילות וחיוך לבית. החנות הוקמה על ידי אורית זילברמן בצמוד לביתה, והחלה את דרכה כסטודיו לאלבומי תינוקות בעבודת יד. עם הזמן התווספו מסגרות לתמונות, לוחות מודעות ואותיות מגנטיות בצבעוניות חזקה המשדרת שמחה והתעוררות.

כשהתפתחה שפה גרפית מובהקת, הרגישה אורית שאפשר לעבור לקונספט של מגורים, בו כבר אין הגבלה על המוצרים. מאז היא מייצרת שלל פריטים לבית - שולחנות קפה, שטיחים, כלים, פלייסמטים, כריות, מדפים, אהילי אוריגמי, אגרטלי אוריגמי לקיפול עצמי ועוד – רובם בצבעוניות תוססת. לאחרונה התווסף ליין של פריטים בשחור-לבן-אפור, שמוסיף פן מעודכן ועכשווי, עליו היא אומרת: "גיליתי שגם שחור, לבן, אפור זה צבע, והם משתלבים יפה כתוספת לליין הקיים ולא במקומו". לטווילינגן יש גם חנות און ליין, ואחת לחודש בסופי שבוע היא מארחת 5-4 מעצבות למכירה משותפת, ומשתתפת במכירות מחוץ לסטודיו.

למה טווילינגן: "משמעות השם בהולנדית היא "תאומים". כשהקמתי את המותג, הייתי בחופשת לידה עם התאומים שלי, היום בני 10, וחיפשנו שם עם משמעות פרטית בשפה אחרת, שיישמע נעים ולא בהכרח כולם יבינו מה זה אומר".

תקישו בווייז ותגיעו: הפקאן 11 רמות השבים.

אצלנו עובדים: אורית, אדרת לקסנר (מעצבת תעשייתית בוגרת בצלאל), שלומית שמואלי (מנהלת הסטודיו) ורני לוי (מנהלת השיווק). וחוץ מהן גם מאי נאוס מסטודיו "מאיושקה", שאחראית על העיצוב הגרפי.

שנים בביזנס: 10 שנים.

יום ארוך: א'-ה' 9:00-15:00, שישי 9:00-13:00.

זמן לנשימה: "יש לי, בזכות צוות קבוע ומדהים שהולך איתי כל הדרך, ואני סומכת עליו בעיניים עצומות".

הקשר האישי שלי לתחום העיצוב: "הייתי מעל עשר שנים וורקוהולית רצינית בתחום ההייטק ואהבתי את זה, אבל כשהקמתי משפחה הבנתי שאני רוצה שינוי. עיצוב הוא חיידק שתמיד היה אצלי, ומלווה גם את המשפחה שלי. בשני התחומים – הייטק ועיצוב - אני מוצאת יצירתיות, יכולות וערכים שממשיכים ללוות אותי הלאה. זה לא מקרי שהרבה אנשי הייטק משתלבים בתחום העיצוב".

קרדיט על עיצוב החנות: "מיה מוסיוב נתנה לנו את הייעוץ הראשוני, ומאז אנחנו חבורה של מעצבות שמתחזקות אותה".

החנות היא בשבילי: "הממלכה הקסומה שלי. מקום של יצירה ומימוש עצמי".

חנות עם השראה בשבילי: "ההשראות שלי הם בתחום המותגים הבינלאומיים, במיוחד כאלה שהתחילו קטנים והתפתחו, כמו Ferm Living".

אם לא הייתי פותחת את החנות, הייתי היום: "בתחום התזונה והספורט".

סימנתי וי: "על כך שאני עסק שאנשים מכירים ואוהבים אותו, בלי קשר אליי. בהסתכלות לאחור על הדרך שעשיתי, ההתפתחות הייתה עקב בצד אגודל, ולא ידעתי אם זה יהיה בכלל עסק. עם הזמן הוא גדל והגיע לבשלות, הוא עומד על הרגליים ויש לו חיים עצמאיים".

לקוח שלא שוכחים: "ביקרנו פעם חברים שגרים בפאלו אלטו, קליפורניה, וכשנכנסנו אליהם הביתה, קלטתי על המקרר את שמות הילדים באותיות המגנטיות שלי. הם בכלל לא ידעו שזה מוצר שלי, ואני התפלאתי שהגעתי עד שם".

פייר, לא יכולה לסבול: "את הגבייה והנהלת החשבונות. הייתי שמחה אם מישהו היה יכול לקחת אותם מהעסק ולהשאיר לי רק לעצב, לצלם ולשווק. כל השאר הם הסייד אפקט".

למי הייתי מאפשרת לנהל את החנות במקומי: "מעניין אותי מה סטיב ג'ובס היה עושה מהחנות שלי. יצירתיות בטוח הייתה חלק מהעסקה".

החלום שלי לחנות הוא: "שאסתובב בחופשה בפריז או בלונדון ואראה שם את 'טווילינגן'. כבר עכשיו אנחנו עושים את צעדינו הראשונים בחנויות בחו"ל".

גם לכם יש חנות קונספט קטנה ומטריפה לעיצוב? כתבו לנו ואולי נבוא לבקר 

רוצים להמשיך לטייל בחנויות עיצוב קטנות?

מריונטה

Yooletta

OAKY

קאס

קולקטי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה