להישאר צעירה לנצח

איזה טיפול אנטי אייג'ינג באמת עובד, איך אפשר למנוע הזדקנות של העור, למה נחוץ להזין אותו בויטמינים ומינרלים ואיך מחדירים לחות לעומק. מזותרפיה, הטיפול החדשני להצערת העור

28/12/2015
אסנת עופר קבלו עדכונים מאסנת
  • RSS

מזותרפיה - האנטי אייג'ינג החדש צילום שאטרסטוק

"אף קרם לא יעזור, גם לא כזה שיש בו "אנטי אייג'ינג", יש רק טיפול אחד שבאמת יכול לגרום להצערה של עור הפנים והצוואר", אומרת חד משמעית ד"ר לינה ביגלמן, רופאה פנימית המבצעת טיפולי מזותרפיה ברשת מרפאות פרופורציה.

מה כבר ביקשנו: להיות רזות יותר, גבוהות יותר ואם אפשר – צעירות לנצח. וכשבכל פעם דיילת יופי קופצת ומציעה לנו קרם מחלב ציפורים ורסיסי אזמרגדים שנאספו בצל הרי ההימלאיה עם שחר, אנחנו מקוות לטוב ורוכשות את מה שנראה כמו מעין הנעורים בקופסה מהודרת. אבל אם לסמוך על מה שאומרת ד"ר ביגלמן, כמו לא מעט רופאי עור ופלסטיקאים נוספים, שימוש בקרם למריחה חיצונית יכול לגרום שינוי מזערי בלבד. כי כדי להצעיר את העור צריך טיפול עמוק ומשמעותי יותר.

מזותרפיה, האנטי אייג'ינג החדש, היא טיפול חדשני שפועל ב-3 מישורים: הזרקות תת עוריות המזינות את העור במינרלים כגון אבץ ומגנזיום, ובוויטמינים כמו A C E וכן ויטמינים מקבוצת B. בנוסף, מוזרקת לעור חומצה היאלורונית  שמחזירה לעור נפח שאבד כחלק מתהליך הזדקנות העור ומעניקה לו לחות. במישור השלישי, דקירות מחט המזרק מעוררות ייצור של קולגן על ידי העור באופן טבעי.

להוסיף לעור לחות מבפנים

"מזותרפיה זה טיפול להצערת העור שגם משפר את המיצוק והאלסטיות שלו", ממליצה ד"ר ביגלמן, שמבצעת את הטיפול בעור הפנים שלה עצמה. "הזרקה של חומצה היאלורונית ביחד עם ויטמינים ומינרלים עוזרת לבנייה מחדש של שכבת הדרמיס בעור. חומצה היאלורונית גם מעניקה לעור לחות, והוויטמינים ומינרלים מאזנים את העור".

לדבריה של ד"ר ביגלמן, מבנה העור חוסם את האפשרות שחומרים יחדרו לעומקו באמצעות מריחה חיצונית, בעוד שבטיפול מזותרפיה מחדירים את הוויטמינים, המינרלים והחומצה ההיאלורונית לעומק העור. "בהזרקות יש פיזור טוב יותר של החומרים המזינים, ויש הזנה של לחות מבפנים. ההמלצה היא לחזור על הטיפול 3 פעמים בטווח של שבועיים, ואז לבצע טיפול כל חצי שנה. כך אני גם נוהגת לטפל ולהזריק לעצמי. אבל גם אם לא מקפידים על טיפולים בטווחי זמן קצובים תהליך ההזדקנות נעצר לפרק זמן מסוים והעור נראה צעיר יותר ביחס לנשים בנות אותו הגיל".

מזותרפיה - האנטי אייג'ינג החדש צילום שאטרסטוק

מקובל לעשות טיפולי מזותרפיה בעור הפנים, בצוואר, בכפות הידיים, ויש שממליצים גם על הזרקות לקרקפת, על מנת לשפר את קצב צמיחת השער ולהאט את נשירתו. אבל חשוב להדגיש, שהטיפול לא יצמיח שיער באזורי התקרחות, רק יגביר את קצב הצמיחה באזורים שהתדלדלו.

להתחיל בגיל 30 ולשמור על הצוואר

ד"ר  ביגלמן ממליצה להתחיל בטיפולי מזותרפיה כבר בגילאי 30-35. במיוחד אם אתן רוצות לשמור על עור הצוואר. "גיל 30 זה הגיל שעור הצוואר מתחיל לאבד חיוניות ולהזדקן, כמו גם אזור המחשוף. אם מתחילים מוקדם, מזותרפיה יכולה לעצור את ההזדקנות, אבל אם מזניחים את האזורים הללו ומתחילים לטפל בהם בגילאים מאוחרים יותר, רק ניתוח פלסטי, מתיחה באמצעות חוטים או הזרקות של חומצה היאלורונית יוכלו להשפיע ולשפר את המראה", היא מדגישה.

נהוג להמליץ על הטיפול בעונת החורף, משום שאסור לחשוף לשמש את העור במהלך ההזרקות ועד כשבועיים לאחר הטיפול האחרון. לדברי ד"ר ביגלמן בישראל זה פחות משמעותי. "אצלנו גם בחורף השמש זורחת ולכן חשוב מאד בכל עונות השנה למרוח מקדם הגנה ולגונן על עור הפנים בעזרת כובע, בין שעוברים טיפול מזותרפיה וגם אם לא".

מזותרפיה - האנטי אייג'ינג החדש צילום שאטרסטוק

טיפול  בשיטת מזותרפיה עלול לכאוב?

"אמנם אני דוקרת את העור פעמים רבות, והרווח בין דקירה לדקירה הוא כחצי סנטימטר, כדי לכסות את כל שטח הפנים, אבל בתחילת הטיפול אני מורחת על עורה של המטופלת משחה מאלחשת כדי שלא תחוש כאב. בהמשך מחטאים את הפנים בחומרי חיטוי, לפני שמתחילים בהזרקות. הטיפול עצמו אורך כ-20 דקות".

מה קורה לעור אם מפסיקים לטפל לתקופה מסוימת?

"העור ימשיך להזדקן בתהליך הטבעי שלו, אם מפסיקים את טיפולי המזותרפיה, בדיוק כמו שקורה כשמפסיקים להזריק חומצה היאלורונית או בוטוקס".

למידע נוסף על טיפולי מזותרפיה 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה