שרה יודעת לשחק אותה

בעיה נפשית? במקום לתת מקום לאגדות אורבניות על יחסי ראש הממשלה ואשתו ועל מצבי רוחה, הגיע הזמן לחקור ולחשוף מה קורה שם. ככה צריכה להתנהל דמוקרטיה, סליחה על המילה הגסה

23/12/2015
נעמה תורן קבלו עדכונים מנעמה
  • RSS

ששש... אסור לדבר. המלכה לא נחה, למלך אין כתר. אבל הרבה שנים הציבור לא שקט. טוב, אולי לא כל הציבור, אולי רק מי שלא קוראים "ישראל היום" ומודאגים מתהליך קבלת ההחלטות במדינה. מי יושב בארמון? מי מושך בחוטים?

הראש יגיד: הניחו לרעייתי, פסיכולוגית הילדים, השיבוט של סנדרה רינגלר והמארחת הרשמית של אשת שליט גבון שאת פניה היפים לא תראו לעולם. הוא ודאי יגיד: אל תתנגחו בה, תיכנסו רק בי, והשרה התרבותית תגיד שזו רדיפה אישית ופוליטית. אבל הרי הכל פוליטי - האם התנהלות פלילית לכאורה אינה משפיעה על המהלכים הגורליים לכולנו? האם יושבי המעון (בקרוב הארמון) אינם ראויים להבדק כאחד האדם?

תגידו "שמועות". נכון, אבל היו שמועות גם על קצב, היו גם על סילבן. שנים של שתיקה והשתקה. השמועות צצות בגלל ההשתקה. מי שיודע מה באמת מתנהל מאחורי הדלתות הסגורות - אנשי בטחון, עובדים, יועצים, כל מי שחתם וודאי על הסכם סודיות - אם הוא או היא יודעים על דברים שקרו ושאסור שיקרו - חייבים לספר.

כל עוד לא הוכרזנו כקיסרות, הראש ואשתו הם עדיין עובדי ציבור ומשרתיו, לפחות על הנייר, גם אם העדויות מספרות כי הפסיכולוגית הקלינית מתנהגת לעובדיה כמשרתים.

במקום לתת מקום לאגדות אורבניות על יחסי ראש הממשלה ואשתו ועל מצבי רוחה, הגיע הזמן לחקור ולחשוף מה קורה שם. ככה צריכה להתנהל דמוקרטיה, סליחה על המילה הגסה. האם באמת כל העובדים שהתלוננו עליה חברו יחד כי הם מצביעי שמאל במסווה, שליחי הקרן החדשה, מתנדבים של שלוחה חדשה וייחודית של "שוברים שתיקה"?

זכותנו לדעת בדיוק מהיכן יוצא ראש הממשלה כל בוקר ולאן הוא חוזר בלילה. האם זה בית שבו מתעופפות נעליים על העובדים, ביצים נעטפות בזהירות על ידי צוות עובדים מפוחד, מתנות נשתלות בסתר וחשמלאים מגישים קבלות על עבודה ביום כיפור תמורת תשלום מהאזרחים בניגוד לחוק (לכאורה, לכאורה)? מגיע לנו לדעת, כי האיש הזה מחליט אם נחיה על חרבנו לנצח, ואיך יראו החיים עצמם - והוא עובד בשבילנו.

מחודש יולי האחרון מתנהלת חקירה פלילית ביחידה הארצית לחקירות הונאה בפרשת התנהלות מעונות ראש הממשלה. חודש לקח ליועץ המשפטי לממשלה לגשת לכאב ראש הזה ושלשום פורסם בערוץ 2 שעורך הדין של בני הזוג המלכותי ביקש שלא לחקור את "רעייתי", כי "התיק חלש, יש לה בעיה נפשית".

אתמול עו"ד ויינרוט כבר הכחיש בגלי צה"ל שאמר את הדברים האלה אבל הודה שהתקיימה פגישה. סליחה? מה פתאום? ובקרוב יתיישב יועץ משפטי חדש על הכסא, שעובר לשם ממשרת אמון של ראש הממשלה. אז עכשיו ספרו לנו מה קורה שם, כי זכותנו לדעת וחובתם של הראש ורעייתו לגלות.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה