בונים שתיקה: 7 נשים שקרניות

''לא התבלבלנו, הדבר הראוי הוא לא ללכת הביתה, אלא לא להטריד מינית ולא להיות גועל נפש של בן אדם שלוחש ציצי ותחת באוזניים של קולגה ועוד קולגה ועוד אחת וההיא וזאתי''. שלומית הברון עם קול המושתקות

19/12/2015
שלומית הברון קבלו עדכונים משלומית הברון
  • RSS

סילבן. צילום: רויטרס

בארץ שלנו אוהבים "פרשות". "פרשת" קצב. "פרשת" חנן גולדבלט. "פרשת" הניצבים. "פרשת" עמנואל רוזן. אולי זה עניין יהודי ואנחנו מחבבים פרשות בגלל פרשת השבוע והרי גם ה"פרשות" האחרות שלנו הן על בסיס שבועי. בשבוע שעבר עסקנו בינון מגל ולשמחתנו לא היינו צריכים לעסוק בו יותר משבוע כי כפי שטרחו לציין בפנינו תוך מחיאות כפיים הוא "עשה את הדבר הראוי" והלך הביתה. כאילו שהדבר הראוי הוא ללכת הביתה - לא, חבר'ה התבלבלנו. הדבר הראוי הוא לא להטריד מינית ולא להיות גועל נפש של בן אדם שלוחש ציצי ותחת באוזניים של קולגה ועוד קולגה ועוד אחת וההיא וזאתי.

צונאמי של הכפשות ושמות גנאי

השבוע שבה אלינו "פרשת" סילבן שלום עם אחת, אה לא, שנייה, עם שתיים. רגע רגע, ארבע? מה, שש? אה, שוב סליחה, שבע נשים שונות. שקרניות אחת אחת. רוקחות קונספירציות, סמולניות שונאות ישראל כמובן. העובדה שהן לא מכירות זו את זו, לא תצליח לבלבל אותנו, הו לא! העובדה ש... למה? למה שיקומו שבע נשים ויגידו שסילבן שלום הטריד אותן או תקף אותן מינית? למה? זה כיף? זה נעים? זו סיטואציה נעימה להיות בה? המחיר הנוראי שהן ישלמו אם חס וחלילה יחשפו הוא מחמם את הלב? הרי ראינו מה עושים פה למי שבוחרת בפנים גלויות לספר על אלימות מינית שחוותה, על פשע שבוצע בה. את מאי פתאל כמעט תלו בכיכר העיר, שדירה שלמה של מפקדים בכירים נעמדו לצד התוקף שלה ושכחו שגם היא פקודה שלהם. רחלי רוטנר ספגה אלימות קשה ביותר, הכפשות וכונתה בשמות גנאי איומים.

מה שיוצא החוצה הוא קצה הקרחון

על כל בכיר שהיה אלים מינית שמענו הוא חף מפשע ועובר התעללות ושהוא הוא הקורבן האמיתי. על משה קצב אמרו שהוא עובר עלילת דם. על חנן גולדבלט אמרו שהוא הקורבן בפרשה. לא התוקפן, הקורבן, כי ידוע שכשאתה מתייחס לנערות צעירות כמו לחתיכת בשר של צרכיך - אז אתה קורבן. ברור. השאלה המופרכת שעולה "למה היא לא מתלוננת במשטרה" אמורה לעורר צחוק או פלצות בכל מי שמחזיק שכל בתוך קופסת הגולגולת שלו. הן לא מתלוננות כי שבעה ניצבים הלכו הביתה בגלל שהיו אלימים מינית. הן לא מתלוננות כי הן יודעות שזו מילה שלהן מול מילה שלו והעובדה שהן שבע, שבע! אפילו היא לא מצליחה לערער בציבור את האוטומט שאומר שהן כידוע – שקרניות אחת אחת. הן לא מתלוננות כי הן מאוימות על ידי א/נשים ממש חזקים. נגיד כאלה שיש להם עיתון.

אין מגיפה של תלונות על אלימות מינית - יש תת דיווח משמעותי לפי המשרד לביטחון הפנים והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בכל הנושא של הטרדה מינית - 98% מעולם לא התלוננו על הטרדה. כל  מה שיוצא החוצה הוא קצה הקצה. הייתי מצפה מבכירי הפוליטיקאים שלנו שילמדו ממקרה קצב, שלמדו ממקרה חיים רמון ("הרסו לו את החיים" וואלה? נראה לי שהוא דווקא סבבה). מסתבר שצריך עוד כמה נשים אמיצות, כאלה שהן לביאות לוחמות למען כולנו שיסכימו לשכב על הגדר ולתת לציבור הישראלי, עיתוניו ופרשניו, בכיריו וסלבריטאיו לעבור עליהן עם גל צונאמי של שקרים, הכפשות והפחדות כדי לסמן למיטב הפוליטיקאים שלנו מה מותר ומה אסור.

כשירות לציבור הפוליטיקאים נגיד מה מותר ומה אסור

  • יחסי מרות? אתה הבוס שלה? לא תחזר, לא תפלרטט, לא תתחיל ולא תיגע - לעולם

  • רוצה לחזר בעבודה? לא תדבר על ציצי ותחת. מותר להחמיא. מותר להציע לצאת

  • לא תיגע באישה בלי לבקש את רשותה ולקבל את רצונה הנלהב למגע ואת היוזמה המשותפת שלה

  • לא תתייחס לאישה כאילו זה ברור ומובן מאליו שמותר לך לגעת, ללטף, להתחכך, למשש, ללחוש, לצבוט, להביך ולהשפיל

  • תנסה לזכור, גם אישה היא בן אדם, ממש כמוך. האם היית רוצה שככה ינהגו בך? האם אתה רוצה להיכנס למשרדו של הבוס שלך ושהוא יניח יד על הירך שלך קרוב לאיבר המין? לא? למה? הוא רק רוצה להחמיא לך, בטח לא הבנת אותו טוב. למה לא קמת והלכת? לך תתלונן במשטרה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה