רצות ומצליחות

4 נשים בכירות, עסוקות ומצליחות מספרות איך מצליחים לשלב ריצה בסדר יום קדחתני ולשבור את השיא של עצמן בכל פעם מחדש. רצות קדימה

20/12/2015
אסנת עופר קבלו עדכונים מאסנת
  • RSS

רצות ומצליחות אדידס דצמבר 2015

לקום לפנות בוקר, לנעול נעלי ריצה בגשם ובשמש, לרוץ למרחקים שלא תיארו לעצמן שיצליחו. 4 המרואיינות בכתבה הזו, כולן נשות קריירה מצליחות ובכירות, אימהות לילדים, מוכנות ועושות הכל כדי להתמיד באימוני ריצה, להצליח בתחרויות ולשבור את השיאים של עצמן. ודווקא לא כדי לשמור על הגזרה או לרזות. ממש לא. המילים קלוריות או משקל לא יוזכרו בכתבה הזו. כי לאימוני ספורט בכלל, ולריצה בפרט, כך מתברר, יש כמה תועלות הרבה יותר משמעותיות, ולאו דווקא מבחינה גופנית.

רות, שירי, דלית וורד – הן 4 נשים עסוקות שרצות קדימה.

עו"ד רות דיין וולפנר (46), נמצאת בזוגיות שנייה, אמא ל-2, עורכת דין שעוסקת בדיני משפחה, בעלת אחד המשרדים הכי גדולים בארץ.

רצות ומצליחות אדידס דצמבר 2015

כשהתחלתי לרוץ: "הייתי בת 41, אחרי שאמי נפטרה בגיל צעיר ובאופן טראומטי, והבנתי שהחיים זה לא לנצח וחייבים אורח חיים בריא. ספורט היה תמיד רחוק ממני ולכן לקחתי מאמנת כושר. בדרך כלל היינו עושות הליכה, ובין לבין היינו רצות מדי פעם. פתאום ראיתי שאני מצליחה לרוץ וזה לא היה מובן מאליו עבורי, הילדה שהיתה הכי איטית בכתה".

ההישגים שלי: "אחרי 3 חודשים כבר רצתי 10 ק"מ, כעבור שנתיים רצתי מרתון, שזה משהו שלא האמנתי שאצליח. היעד הבא – מרתון פריז, העיר האהובה עליי בעולם. בן הזוג שלי וגם הגרוש שלי שניהם מאד בעניין, גם הבן והבת, כל המשפחה נכנסה לזה".

המחיר שאני מוכנה לשלם: "אני עובדת המון שעות ויכולה להתאמן רק בין 6-7 בבוקר ובסופי שבוע. לכן החלטתי להתמקד בריצה, שם הלב שלי. אבל הסיפוק הוא אדיר".

איך הריצה משפיע על הקריירה והעבודה? "אני מתחילה את היום רגוע. אני עורכת דין שעוסקת בדיני משפחה ויש לי את אחד המשרדים הכי גדולים בארץ. זו עבודה סופר קשה. עומס של לקוחות, בתי משפט, ניהול המשרד. בימים שאני יוצאת לריצה חקירות שלמות נכתבות אצלי בראש.  אני רצה תמיד על הים, ותמיד כשאני עוברת את הקושי הראש מתנתק מהגוף והגוף מפליג למקומות אחרים. זה מדהים, יש אנדורפינים ואני חוזרת מאושרת. מסתכלת בראי במעלית ורוקדת. הריצה עוזרת לי להבין מה אני צריכה לעשות בחיים כדי להצליח. איך לקבוע את היעד הבא – כי בלעדיו הולכים לאיבוד. כל הזמן יש לי יעדים עסקיים ויעדים ספורטיביים. כשיש לי לאן לשאוף, ואני ויודעת לאן אני רוצה להגיע – אז אני גם מוצאת את הדרך".

הארה לנשים שרוצות להתחיל לרוץ: "יש לי משפט להצלחה שרשום אצלי בווטסאפ: I belive I can fly. האמונה שמהילדה הכי איטית בכיתה, אני יכולה לעשות מרתון ויכולה לשפר את עצמי ולהתקדם היא בדיוק אותה אמונה כמו הצלחה עסקית וכלכלית. זה מיקרוקוסמוס של החיים.

.

עו"ד שירי מלכה (41), נשואה ואם ל-3 + ילדה באומנה, בעלת משרד עורכי דין לענייני משפחה.

רצות ומצליחות אדידס דצמבר 2015

כשהתחלתי לרוץ: "התחלתי להתאמן עם בעלי לפני 3 שנים, מתוך הבנה שהספורט הוא סוג של שיקוף לחיים. הבנה שאפשר לנצל אותו כתהליך שמראה תוצאות מהירות, מידיות, להבדיל מעולם העסקים, תהליך שמשקף מבחינה רגשית הרבה מאד כלים שאדם צריך בחיים בכלל".

ההישגים שלי: "התחלתי מדקה ריצה ו-5 דקות הליכה. אחרי שהבנתי שאני מצליחה לרוץ התחלתי לקבוע לעצמי יעדים ותחרויות: מרוץ הלילה, ואחרי חצי שנה השתתפתי בחצי מרתון בעמק המעיינות, שאותו סיימתי אחרונה, ובכל זאת הייתי מאושרת עם חיוך על הפרצוף. התאמנתי 5 פעמים בשבוע לקראת חצי המרתון הזה ומבחינתי ההישג לא היה לסיים אותו בזמן מהיר אלא לסיים בתוך הזמן שהוקצה. בהמשך השתתפתי בעוד חצי מרתון ובו כבר לא הייתי האחרונה בקו הסיום. ובפברואר 2015 השתתפתי במרתון תל אביב".

רצות ומצליחות אדידס דצמבר 2015

המחיר שאני מוכנה לשלם: "אני בעלת משרד עורכי דין שעוסק בשתי מחלקות, מחלקה לדיני משפחה, גירושין ואפוטרופסות, ומחלקה למניעת הסכסוך המשפחתי לאנשים פרטיים, משפחות ועסקים. המשרד שלנו מדורג בדירוג גבוה, יש בו המון פעילות, ואני עסוקה בעבודה שעות רבות. מלבד הטיפול בילדים, הזמן שמוקדש לבעלי, לחברים ולמשפחה המורחבת. להכניס לתוך שגרת הריצה זה אתגר חדש, זה לא היה פשוט. למדתי לפנות זמן ולשנות את סדר היום. אני קמה בחמש בבוקר, וזה הרבה יותר מוקדם מכפי שהייתי רגילה בעבר".

איך הריצה משפיע על הקריירה והעבודה? "הריצה מלמדת אותי כיצד הנפש גוברת על הגוף ומהן ההשלכות על הביטחון העצמי שלי. יש הרבה מתנות שמגיעות עם ההתמודדות הזו. תוך כדי ריצה אני לומדת מנעד רחב של כלים. המון פעמים תוך כדי הדרך אני שואלת את עצמי למה אני צריכה את זה בכלל, ואלה שאלות שמגיעות גם בעולם העסקי, כשלא תמיד מצליחים לעבור מחסומים שונים. בריצה זה אותו הדבר - מגיעים לקירות שצריך להצליח ולעבור, כשאני רצה 5 שעות בלי לעצור, בלי להתייאש, אני מפתחת את יכולת ההתמודדות שלי. כל התהליך מהדהד ואחרי שעשיתי מרתון, הבנתי שאין דבר בעולם שאני לא יכולה לעשות. זו צעקה פנימית, שלנשים זה מאד חזק ועוצמתי".

"מעבר לזה, כל המטבוליזם של הגוף משתנה, האנרגיה עולה, אני יותר ערנית גמישה וקלה, ויש לי הרבה כוח בזכות הכימיקלים שהגוף שלי מפריש. זה משפיע מיידית, ועושה תחושה של כיף ופאן".

הארה לנשים שרוצות להתחיל לרוץ: "זו טכניקה, מודל שאפשר ליישם אותו על כל תחום בחיים. ואם הצלחתי לרוץ, אני יכולה להצליח בכל דבר שאבחר לעשות או ללמוד".

"עבורי המרתון פתח פתח של הנאה ושפע, אלו מילות המפתח ואני מבטיחה לעצמי בפניכם ובפני לשמור על הקול הזה, העוצמתי, הברור והחזק ולחיות את חיי ללא פחד, להסכים ליהנות מכל רגע ולחוות אותו עד הסוף".

.

דלית הראל (52) נשואה ואם ל-3, סמנ"כלית שיווק ה. שטרן לשעבר, פעילה פוליטית וציבורית.

רצות ומצליחות אדידס דצמבר 2015

כשהתחלתי לרוץ: "במשך 22 שנים הייתי סמנכ"לית שיווק בחברת התכשיטים ה.שטרן, היום עברתי לעשייה פוליטית וציבורית, ובכל השנים הללו, בכל בוקר, אני עושה ספורט. גם בתקופות של עבודה מאומצת, ילדים, ספורט ועבודה, זה הסדר".

ההישגים שלי: "אני רצה, רוכבת על אופניים ושוחה. כמעט ולא משתתפת בתחרויות, למעט כאלה שאחותי עדית קרן צבי, שהיא אצנית מקצועית, מארגנת".

המחיר שאני מוכנה לשלם: "הבוקר שלי מוקדש לספורט, במקום שעות שינה, עיתון וקפה, ארוחת בוקר שלווה. מתאפרת באוטו בדרך לעבודה. זה משהו שאני לא מוותרת עליו, על בסיס כמעט יומיומי. בין השעות  8-9 זה זמן שלי, קבוע. כל בוקר אני מארגנת את הילדים והבית, ויוצאת לעשות הליכה או ריצה, כולל שישי שבת, שאלה ימים שיש לי יותר זמן ואני גם רוכבת על אופנים או שוחה. זו שגרה של כיף ואהבה, זה לא עול, אלא חלק מהחיים".

איך הריצה משפיע על הקריירה והעבודה? "אני היפראקטיבית – קמה עם אנרגיות בבוקר, וריצה מרגיעה אותי. זו לא רק תחזוקה לגוף, אלא זמן לניקוי ראש, ניקוי של מחשבות שליליות ואחרי האימון אני בן אדם חיובי יותר. בדרך כלל אני רצה בפארק הירקון וככה מתחברת לטבע. המון ציפורים, מים, עצים ואנשים, זה הטוב של העולם.  ניקוי פנימי נפשי. מאמינה שזה בריא לכל המערכות בגוף".

הארה לנשים שרוצות להתחיל לרוץ: "הריצה היא הזמן שבו אני מקבלת אומץ ורעיונות, מחליטה להרים טלפונים ולקדם דברים. אני ממש מקבלת כוח. כוח חיובי מאד".

 

ורד פרבר (47), בזוגיות שניה, אם ל-2 בנים, מנכ"לית ומייסדת של TASI המכון לאסיה, ומתמחה בפיתוח עסקי ועסקים עם יפן ואסיה.

 רצות ומצליחות אדידס דצמבר 2015

כשהתחלתי לרוץ: "התחלתי לרוץ לפני 6 שנים, מיד לאחר שהתגרשתי. כל חיי עסקתי בספורט וכשחייתי ביפן שחיתי המון. ריצה היא ספורט שמצאתי בו אתגר וכיף. היציאה לחופשי אפשרה לי המון דברים, פתאום היה לי חופש לעשות משהו עבור עצמי ומצאתי את זה בריצה. אני רצה על הים, יורדת לתל ברוך עד הנמל".

ההישגים שלי: "אני רצה 45-48 ק"מ בשבוע. בימי חול אני רצה 10 ק"מ על הבוקר, ובשישי שבת רצה כ-15-30 ק"מ, ככה 4 פעמים בשבוע. מדי פעם משתתפת בתחרויות של חצאי מרתונים".

המחיר שאני מוכנה לשלם: "אני קמה בשעה 5 בבוקר, אחרת זה לא יוצא לפועל. אם את לא עושה ספורט על חשבון שעות השינה שלך, את לא עושה. אני יוצאת מהבית כשכולם עוד ישנים, רצה שעה, מעירה את הילדים ומארגנת לבית הספר".

איך הריצה משפיע על הקריירה והעבודה? "אני בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני ביפנית, מנכ"לית ומייסדת של TASI המכון לאסיה, ומתמחה בפיתוח עסקי ועסקים עם יפן ואסיה. זמן הריצה הוא הזמן היחיד שבו אני יכולה לתכנן, ליהנות מהנוף ומהמוזיקה, לשמוע קצת חדשות להרהר. הרבה דברים שאני עושה עולים במוחי תוך כדי ריצה. בעלי שמע על זה והחליט שבריצה אני יותר יצירתית לכן קנה לי מכשיר הקלטה. עכשיו אני מקליטה רעיונות והברקות שעולות תוך כדי ריצה. זו האווירה שמשרה יצירתיות. אווירה של רוגע שממנו צומחים רעיונות. אני רצה מאהבה לנוף, למזג האויר, לזריחה, זה מצמיח דברים נפלאים, חיוביים וטובים".

"ב-8 בבוקר אחרי הריצה, אני מגיעה עם אנרגיות חיוביות למשרד. אם למשל ביום לפני אני נסערת ברמה אישית, בגלל בעיה עם הילדים, בזמן הריצה יש לי את הזמן לקחת אוויר, לנשום עמוק, לסדר את הדברים נכון, לא לפעול באימפולסיביות. גם העובדים שלי נהנים מזה – אני משתפת אותם ברעיונות,  הם מלווים אותי לתחרויות, אני משתפת אותם והם עוזרים לי לשמור על תזונה בריאה".

הארה לנשים שרוצות להתחיל לרוץ: "הריצה שומרת אותי שפויה, זה הפסיכולוג הכי טוב שפגשתי. זו המתנה הכי טובה לעצמך: בלי לקוחות, בעל וילדים, את נטו עם עצמך, מוזיקה באוזניים, הים ברקע, בכל מזג אוויר, חום, קור, יש לך זמן לעצמך, לתכנן, ליהנות מהנוף ומהמוזיקה, לשמוע קצת חדשות להרהר".
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה