גברים, רדו מהגדר

אז זה מה שקורה חבר'ה? אתם מתחילים להבין שתמה החגיגה? שנשים לא מסכימות יותר שתגידו מה שאתם רוצים, שתכפו את עצמכם עליהן? אתם בפאניקה ויוצא לכם להפעיל את כל התותחים? שלומית הברון על התקיפות המיניות שדווחו בימים האחרונים

08/12/2015
שלומית הברון קבלו עדכונים משלומית הברון
  • RSS

ניצב יוחנן דנינו. צילום מתוך יוטיוב

דפדוף בעיתונים וגלישה באתרי האינטרנט גורם לי לגלגל עיניים. זה כמו להסתכל על תאונת דרכים; את לא רוצה לראות מרוב שזה נורא, אבל פשוט בלתי אפשרי להוריד מזה את העיניים.

ניצב רוני ריטמן שכח לסגור הדלת, הצטנן המסכן וקיבל תלונה משוטרת, שמקבלת גיבוי משוטרים מאחרים. ריטמן, מפקד יחידת להב 443, דחף לשון לשוטרת, לכאורה כמובן כן? אולי למד מחיים רמון. אליו מצטרף מפכ"לנו הקודם דנינו, שתחת כנפיו חיו שמונה ניצבים שדחפו ידיים לשוטרות והנהיגו ארגון שדומה יותר לארגון פשע מאשר לארגון שאמור למגר פשע. דנינו הנ"ל שכח לקרוא את החוק למניעת הטרדה מינית ולפחות לפי מה שמספרים החבר'ה, ניצל שוטרת במסגרת יחסי מרות בעבודה. קסום.

וזה לא הכל - גינקולוג בכיר שהתבלבל ובמקום לתת לחיילת מרשם לגלולות, תקף אותה תקיפה מינית חמורה ואחר כך ביקש שנמחא לו כפיים כי עורכי הדין שלו הצליחו לשחרר אותו ממעצר. ממש! כאילו מסובך לשחרר ממעצר מישהו שמואשם באלימות מינית.

תראו מה חושבים במערכת המשפט על מתלוננות, אפרופו הארגון הזה שבו עבדו דנינו ושמונת הניצבים, אז לשלוח שוטרות לגניקולוג שתוקף מינית כדי "לבדוק" את אמיתות המתלוננות? למה? כי גם השוטרת הזו היא אישה שאין שום סיבה שתעבור תקיפה מינית בעבודה. אם היו תלונות על רופא שמכה בגרזן כל אישה שנכנסת למרפאה, הייתם שולחים שוטרות "לבדוק" אם זה נכון?
אז כנ"ל תקיפות מיניות.

ואחרון חביב מאתמול - מורה נחמד על סף הפנסיה, עליו התלוננו שני תלמידי יסודי שגם השפיל אותם וגם ביצע בהם מעשים מגונים. יא אלוהים, בני 10 ו-11. ילדים!

אני מסתכלת על כל אלה יחד ובאמת שאני כבר לא יודעת מה להגיד. מה צריך לקרות כדי שגברים אלימים ילמדו? מה קורה עם הדבר הזה, מו.. נו, איך קוראים לזה? אה, כן. מוסר! מה עם הדבר הכי בסיסי? היכולת לראות שבצד השני של החזיה יש אישה או, אלוהים ישמור, ילד/ה! מה ירתיע אתכם? מה יגרום לכם לא לתקוף עובדת, מטופלת, תלמידה, בן/בת משפחה?

יש בטבע חיות, בעיקר מסוג רמשים אגב, שכשהן חשות מתקפה הן עוקצות במלוא המרץ. חלק מסוגי הנמלים עושות את זה, גם כינים - אנחנו מרססים אותן, הן מרגישות שהן אוטוטו בחוץ - והן מוצצות דם עד נשימתן האחרונה. אז זה מה שקורה חבר'ה? אתם מתחילים להבין שתמה החגיגה? שנשים לא מסכימות יותר שתגידו מה שאתם רוצים, מתי שאתם רוצים, שתיגעו כשלא קיבלתם רצון נלהב מהן, או שתכפו את עצמכם עליהן בשלל סיטואציות? אתם בפאניקה ויוצא לכם להפעיל את כל התותחים כדי לראות מה יקרה?

עצרו רגע חמודים. עצרו. במקום לתקוף ולמצוא את עצמך בבית ולא בכנסת, או במשטרה ולא בבית הספר, אני אעשה לכם שירות לציבור ואספר לכם מה יקרה. אנחנו לא ב- 1970 יותר. אנחנו בסוף ,2015 כמו שחלק ממדינות העולם השכילו להבין. אנחנו לא נשתוק, חמוד. אנחנו לא.

אני יודעת שעשית את זה לעוד נערה ולעוד אישה, להיא ולהיא והן לא אמרו כלום וזה עבר בסדר ואתה כנראה לא חשבת על זה בכלל כי "היי! כולם עושים את זה" אבל אז ההיא וההיא וזאתי, הבינו שהן לא לבד. שזה לא קרה רק להן ושזה לא קרה כי הן לבשו מיני והן הבינו שהרגע הזה שבו עשית משהו שחלף עליך בכלל בלי להרגיש - נצרב בנשמתן. וזה כל כך לא בסדר והן מוכנות לשלם מחיר נורא, ולהגיד לך שדי. זה נגמר.

לך הביתה, תלמד את הכללים החדשים. תנשום עמוק. תבכה, זה בסדר, זה מותר, אם צריך - לך לטיפול, אולי גם ללימודי מגדר, ותתאפס מחדש על מה שאתה עושה עם הפה שלך, עם הידיים שלך ועם החיים שלך.

ומסר לאבא שלי, לאחי, לבעלי, לחברי הטוב ביותר:

זו לא מלחמה של נשים וגברים. זו שותפות בין נשים לגברים טובים נגד הגברים התוקפים והאלימים שגורמים לכם להראות כל כך רע. זה לא יעבוד בלי שתהיו שותפים. זה הזמן לרדת מהגדר. אלימות נגד נשים היא בעיה של גברים. הצטרפו לאסל"י - ארגון סרט לבן ישראל.

.

* שלומית הברון היא מייסדת עמוד הפייסבוק "אחת מתוך אחת" ומחנכת למיניות בריאה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה