חנות המתנות השמחה שצובעת את ירושלים

בסמטה קטנה היוצאת מהמרכז הסואן של רחוב יפו בירושלים תפגשו בצבעוניות השמחה של J'aime. לחנות הזאת יש המלצה מאתר תיירות בינלאומי, וקהל לקוחות קבועים, שלמרבית ההפתעה דווקא הולכים על ארבע

09/12/2015
אתר בניין ודיור קבלו עדכונים מבניין ודיור
  • RSS

מאת: לימור קלר, אתר בניין ודיור | צילום: דניאל שכטר

מי אנחנו: J'aime מתנות משמחות. חנות עם מגוון של מתנות מעוצבות - החל מעבודות יד של אמנים, קרמיקה, נרות, מוצרי נייר, יצירה, ומנדלות ועד תיקים ותכשיטים - שמנוהלת על ידי לילך וידל. "החנות היא כמו חנות ממתקים, שאנשים רואים אותה ומיד ומרגישים כמו ילדים, כי בא להם הכול והם רק צריכים לבחור", מספרת לילך, שמתחזקת לצד החנות הפיזית גם חנות אינטרנטית.

 

למה J'aime מתנות משמחות: "כי זו מילה בצרפתית שמשמעותה 'אני אוהב', ויש בה באמת דברים שאני אוהבת. למרות שאיני דוברת את השפה, אהבתי את הצליל. כשהבנתי שאנשים לא מצליחים לבטא את השם, הוספתי 'מתנות משמחות' כדי להקל על כולם".

תקישו בווייז ותגיעו: מדרחוב אבן ישראל 1 פינת יפו 57, ירושלים.

 

אצלנו עובדים: לילך ועובדת נוספת למספר שעות.

שנים בביזנס: שנתיים וחצי.

יום ארוך: ראשון-חמישי 19:30-9:30, שישי עד 14:30.

זמן לנשימה: "אני נמצאת בחנות רוב הזמן. אין לי ילדים, כך שזה לא שמישהו צריך אותי בבית. גם החבר שלי עובד עד שעות מאוחרות, וכך אני גם מצליחה ליהנות מהחיים, רק בשעות מאוחרות יותר".

 

הקשר האישי שלי לתחום העיצוב: "תמיד רציתי להיות עצמאית, וכבר בתור שכירה היה לי ברור שזה יהיה משהו שאני אוהבת. מאחר שאני מתחברת למתנות ודברים יפים, ותמיד הייתי זו ששואלים אותה מה לקנות ואיפה, זה היה מתבקש שאני ארכז את כל הדברים במקום אחד משלי".

קרדיט על עיצוב החנות: "מעצבת פנים איטלקייה בשם שארלט אוטולנגי, שאהבתי עבודות שלה. היא עשתה עבור החנות את מתיחת הפנים שהייתה דרושה לה, לאחר ששהה במקום שען במשך 60 שנה. אני זו שמתחזקת אותה באופן שוטף עם עצות ממנה".

 

החנות היא בשבילי: "הבית שלי, המקום שבו אני מבלה הכי הרבה שעות, וחלום שהתגשם".

אם לא הייתי פותחת את החנות, הייתי היום: "ממשיכה בתחום המלונאות כמנהלת קבלה בבית מלון".

סימנתי וי על: "פתיחה של חנות שאני אוהבת, ומדי חודש מסמנת וי על שיאים חדשים של לקוחות וגידול בהכנסות".

 

לקוח שלא שוכחים: "כל בעלי הכלבים שמגיעים לחנות שואלים אם אפשר להיכנס איתם, ומתקבלים בברכה וביחס אוהד, כולל צילום לאלבום כלבים מבקרים. גם כשבעליהם עוברים אחר כך ברחוב, הכלבים מושכים אותם אלי כדי להגיד שלום. עכשיו אני מוכרת גלויות עם תמונות של חיות לבושות, שכל הרווחים ממכירתן יועברו לעמותת 'ירושלים אוהבת חיות'".

 

פייר, לא יכולה לסבול: "מזג אוויר גשום, שמשאיר את הרחוב ריק ממטיילים, ואז פחות מגיעים אלי".

למי הייתי מאפשרת לנהל את החנות במקומי: "אמא שלי היא העובדת הכי מצטיינת שיש עלי אדמות. היא באה מוקדם, מנקה ומגדילה ראש. אבל גם ניר ברקת, ראש העירייה, הוא מועמד שמקובל עלי. אני עוקבת אחר הפעילות שלו בעיר ורואה שהוא מחובר לתושבים, מצטלם עם חיילים ובני נוער. זה עושה טוב".

 

החלום שלי הוא שהחנות: "תגדל פיזית ותתווסף לה בעתיד מחלקת פטיסרי עם קאפקייקס, מקרונים ועוד מתוקים, שתתפרסם בקנה מידה ארצי ותגיע למקום הראשון באתר התיירות הבינלאומי TripAdvisor, כי עכשיו היא רק במקום הרביעי".

גם לכם יש חנות קונספט לעיצוב, קטנה ומטריפה? כתבו לנו ואולי נבוא לבקר. 

רוצים להמשיך לטייל בחנויות עיצוב קטנות?

מריונטה

Yooletta

OAKY

קאס

קולקטי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה