''יש מיניות אחרי גיל 60''

הפאנל בהנחייתו של מעצב האופנה מוטי רייף סגר את הכנס ''נשים בחזית'' על רקע הים והשקיעה ובמרכז 4 שנים בולטות בתחומן: דליה מזור, שרון אדלר, יעל אבקסיס ורותי רודנר בשיחה על דימוי גוף ועל סוד היופי הנשי

03/12/2015
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS

''בשבילי אלוהים זו אישה וזה כבוד גדול עבורי להיות הגבר השני על הבמה הזו - הראשון היה שמעון פרס", כך פתח מעצב האופנה מוטי רייף את הפאנל בהנחייתו תחת הכותרת "החיים מתחילים אחרי גיל 40", כשמצדדיו משלימות חצי מעגל אשת התקשורת, דליה מזור; המומחית במיניות ובמגדר שרון אדלר; השחקנית והמפיקה יעל אבקסיס; ואשת התוכן רותי רודנר. במהלך 30 שנות קריירה בעולם האופנה זכה רייף להכיר קשת רחבה של נשים יפות, לדבריו: "הנתון הבא ישמח את כולכן: כמעט 100 אחוז מהנשים הללו לא אהבו את גופן - יופי לא הופך אף אחד מאיתנו להיות מאושר", הוסיף.

רייף התחיל עם מזור: "היית מושא להערצה". ומזור השיבה: "מעולם לא הבנתי למה. תמיד איפשהו הרגשתי קטנה ולא מוערכת, עד היום בעצם. דימוי גוף הוא דבר גדול, יש פער עצום בין איך שאנחנו רואות את עצמנו לבין איך שאנשים רואים אותנו. זה לוקח שנים לקבל את עצמך ולהשלים עם מי ומה שאת".

פאנל "יש חיים אחרי גיל 40". צילום: ליאור אביטן

רייף גם זכר את חוסר הביטחון של יעל אבקסיס בתוך דוגמנית צעירה, יפהפיה ומבטיחה כשהם עבדו יחד לפני 24 שנים ופנה אליה: "מהי נקודת המפנה שהפכה אותך לשלמה ובטוחה כמו שאת היום?" אבקסיס בתגובה: "שלמה ובטוחה אני אהיה בטח בקבר. הגוף שלנו עובר כאלה שינויים ואנחנו אף פעם לא שלמות איתו. נקודת המפנה שלי הייתה כשלא לקחו אותי לסרט כי הבמאי אמר שאני יפה מדי. זה משחק גברי וכולנו צריכים לשנות את הכללים שלו". בהמשך דבריה אבקסיס השתמשה במילה "כוסיות". מילה שצרמה לאוזנה של מזור וזו האחרונה הגיבה: "אני מעריצה גדולה שלך, אבל יש ביטוי אחד שקשה לי איתו - נשים לא יכולות לומר על עצמן כוסיות". אבקסיס לא נשארה חייבת: "כוסית זו מילה ערבית, כוס זה כסות. אני מרשה לעצמי להשתמש במילה הזו עם הפרשנות שלי".

בשלב זה רודנר נכנסה לתמונה, אחרי שרייף כינה אותה הפיטר-פן הנשי ושאל אותה כיצד התייחסה למודל היופי אז והיום. רודנר: "קרתה לי תקלה מופלאה - הייתי ברווזון מכוער ואילו אחותי הגדולה הייתה ועודנה היצור היפה ביותר עלי אדמות. כך שלא שיחקתי במגרש היופי הזה בילדותי המוקדמת, והעניין של חוסר הנשיות בי הפריע לי מאוד. לשמחתי, בשנים הקריטיות 16, 17 מצאתי את הנפשות התואמות שלי בעולם שנתנו לי את התחושה הכי טובה".

שינה זה הסקס החדש

הכדור עבר למזור שסיפרה כי לפני 45 שנה תפסו את הנשים כעציצים, לא הייתה להן משמעות אמיתית כמובילות שידור, "היום זה אחד התענוגות שלי לראות נשים בחזית". והוסיפה בנושא אחר שהיום היא לבד אבל לא בודדה ושבגילה היא נהנית מעצמה ומהפרטנרים שלה: "כן, יש מיניות אחרי גיל 60, לא תאמינו". בנקודה זו ניסה רייף להרים להנחתה כשאמר שנשים מסוגלות להגיע לאורגזמה רק ממחשבה. ומיד אבקסיס הבליחה עם המשפט הבא: "מה זה האוברייטינג הזה של מין, אני לא מבינה". ורודנר הצטרפה עם שורת המחץ: "יש שלבים בחיים ששינה זה הסקס החדש".

במעבר לא חד על עשייה נשית, הוסיפה מזור: "כשפורשים מהעבודה, יש משמעות אדירה לערך העצמי. במשך שנים הזהות קשורה לעיסוק ואם אני כבר לא דליה מהטלוויזיה, אז מה אני. החלטתי שאני בן אדם שווה גם אם אני לא מופיעה בטלוויזיה ואני לא צריכה להתנצל אם אני אומרת שאני לא עובדת כששואלים אותי מה אני עושה". אבקסיס המשיכה את קו המחשבה: "אני היום יותר מבעבר יודעת מי אני. כולנו דומות, משתקפות אחת בשנייה, יש לנו להט ואנחנו יוצאות לפעולה. ככל שאני מתבגרת כך אני מבינה מה זו בחירה. אני מרגישה של כל יום הוא בראשיתי".
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה