מעורר תיאבון: כך תחדשו לעצמכן את המטבח

כשכולם רוצים להיות "מאסטר שף", מה הפלא שהמטבח הוא החדר הכי חשוב בבית? ומהו תפקיד המקרר שלנו בקביעת הטון העיצובי? 5 רעיונות עיצוביים שיהפכו את המטבח שלכן להכי מעודכן

03/12/2015
מדור שיווקי קבלו עדכונים ממדור
  • RSS

המפגש בין עיצוב לאוכל הופך לאחת המגמות הבולטות בעולם הלייף סטייל. אם פעם היינו אוכלים בשביל לחיות היום יותר ויותר אנשים חיים בשביל לאכול, ובהתאמה: עיצוב המטבח הוא המקום שהכי כדאי להשקיע בו. הנה כמה טרנדים שיהפכו את המטבח שלכן לחדר הכי נכון בבית

שמים את המטבח במרכז:

זוכרות את עמדת הבישול המוצנעת בבית סבתא שהייתה מבשלת במרפסת צדדית כדי שהאורחים בסלון לא יריחו את הבישולים או יראו את הלכלוך? אין דבר פחות אופנתי ממנה. המגמה היום היא דווקא להוציא את המטבח החוצה אל חלל האירוח: ריחות הטיגון, ירקות חתוכים, וסיר מתבשל נתפסים כדבר יפה, שמעשיר את חווית האירוח, אז למה להסתיר אותם? הדבר הכי נכון בעיצוב המטבח העכשווי הוא התפרסות המטבח אל מרכז הבית, כמוקד האירוח, במקום הסלון הביתי המקובל בעבר. נראה יותר מטבחים פתוחים, בהם המארחים מבשלים לעיני האורחים, ושולחנות אוכל שמתחברים או משתלבים במשטחי העבודה. אם בחרתם למקם את המטבח כמרכז הבית, חשוב לשים לב לבחירת המקרר הנכון, שיעביר, מעבר לשימושיות, את התחושה האסתטית אליה כיוונתם. מהבחינה הזו מקררי – Liebherr מושלמים למטבח הפתוח: לצד שימושיות ונוחות, הקווים הנקיים בשילוב חיפוי זכוכית או נירוסטה הופכים אותו לאלמנט עיצובי שממשיך את האמירה הכללית של המטבח.

ניקיון צורני:

אחד הטרנדים הבולטים שהוצגו בתערוכה המובילה בעולם לעיצוב מטבחים " Eurocucina" הוא ניקיון צורני שבא לידי ביטוי בעיצוב המטבח הכללי: עם ארונות ללא ידיות, או עם ידיות נסתרות, כמו גם באופן בו משולבים מוצרי חשמל ואלקטרוניקה במטבח: מדיח כלים ותנור נסתרים משתלבים בעיצוב הארונות. כשבוחרים מקרר למטבח בעיצוב נקי, חשוב לשים לב שהוא משתלב בקונספט הכללי של החלל. למשל: מקרר – Liebherr עם חיפוי זכוכית שחור או לבן ממשיך את צבע הארונות – דבר שיוצר תחושה אחידה, מהודקת ונקיה לחלל המטבח.

ECN6156_M1_V1.eps

800x800_black

 

המטבח המקצועי נכנס הביתה:

העניין ההמוני בבישול ואפיה מקצועיים מוביל לשינוי במראה ועיצוב המטבח הביתי: בעבר מטבחים ביתיים עוצבו משיש ועץ, מול הנירוסטה ששלטה במטבחים מקצועיים, אך כיום משטחי עבודה, ארוניות אחסון וכיורי נירוסטה הם הדבר הכי נכון לשלב גם אצלנו במטבח. חוץ ממקרר מעוצב, חשוב לבחור במקרר בעל איזון טמפרטורה ולחות מושלמים המותאמים למוצרים המאוחסנים על מנת לשמר את המזון, המינרלים והוויטמינים בצורה הטובה ביותר ולאורך זמן. עם תא טמפרטורה 'ביו פרש' לאחסון מזון בקור ולחות מושלמים, מקררי – Liebherr מדברים את הטרנד באופן מושלם, לצד מראה תעשייתי נכון של מקררים מחופי נירוסטה.

BioFresh-Safe_C_RGB_72dpi (1)

המראה הלינארי:

חלל המטבח עטוף כמעט כולו ביחידות אחסון, דבר שמשווה לו מראה 'קופסתי' וכבד. הטרנד העכשווי בעיצוב מטבחים הוא העדפה של קווים אופקיים מאורכים שנותנים תחושה של גודל ומרחב: ארונות מטבח בעיצוב עכשווי הם ארוכים ואינם גבוהים, אי עבודה מתארך, ואליו נוספת פינת ישיבה או שולחן אוכל - דבר שיוצר מראה של קו ארוך אחד. על מנת שלא לשבור את הקו האופקי חשוב שנקודות המפגש בין אלמנטים שונים יהיו חלקות. גם כאן חשוב להתאים את הכלים החשמליים לעיצוב, ולוודא שהם בקו אחיד עם ארונות המטבח, תורמים למראה לינארי וקווי חיבור נקיים.

800x800_kitchen

 

שילובים לא קונבנציונאליים:

הטרנד הנכון ביותר בעיצוב פנים כרגע הוא שילוב מפתיע של חומרים, צבעים וטקסטורות, והמטבח העכשווי הוא המקום ליישם בו את הבשורה: עץ, פלסטיק, מתכת, זכוכית, אבן ועור באיזון נכון יכניסו אווירה ורגש למטבח. כך למשל, ניתן לשלב מקרר – Liebherr בחיפוי נירוסטה במראה תעשייתי יחד עם ארונות מטבח מעץ במראה טבעי. קיר מחופה אבן טבעית במטבח בגימור מבריק, אריחים ארמניים מסורתיים לצד חיפויי זכוכית מינימליסטי כולם נכונים.

freezer  l 650

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה