לאן כולם רצים?

בשנים האחרונות טרנד קבוצות הריצה תפס תאוצה (תרתי משמע) וכבש רבים וטובים. מה הסוד של ספורט כל כך פשוט וכל כך מצליח?

02/12/2015
אסנת עופר קבלו עדכונים מאסנת
  • RSS

אדידס לאן כולם רצים כתבה 2

בשנים האחרונות נראה לנו שכולם רצים. אנחנו שומעים על שלל בכירים, מובילי דעה ומפורסמים שעזבו את חדרי הכושר הממוזגים לטובת האוויר הפתוח ומספרים שמדובר בהתמכרות אמיתית, והפעם - אחת המומלצות.

למה כל כך הרבה אנשי קריירה בוחרים בריצה דווקא ואיך ענף ספורט כה בסיסי הפך לטרנד עולמי סוחף?

"נשים מצליחות ואנשים מצליחים עולים למגרש כדי לנצח, בעוד שאחרים עולים בשביל לא להפסיד. העיסוק בספורט מפתח את ההישגיות הזו, מה שעשוי להסביר את הקשר הגורדי בין בכירות ובכירים בעולם העסקים ובין העיסוק ספורט אתגרי", מסביר אלון אולמן, מייסד ובעלים של קבוצת "קוד המנצח", מנטורינג להצלחה, בחיים ובעסקים.

 5אלון אולמן, צילום: טלי שיאצו

ריצה עושה אותנו בריאות יותר מבחינה גופנית, אבל מה עם הנפש?

אולמן: "במחקרי אושר, כששואלים מה הכי תורם לאושר מבחינת פעולה, ספורט נמצא במקום הראשון. יש בעולם שלנו  עוד 3 עולמות מלבד העולם הגופני, הפיזי: העולם המנטלי, העולם הרגשי והעולם הרוחני שמשלבים בתוכם את כל מה שאנחנו חושבים ומרגישים, מהם הערכים והאמונות שלנו. אלה לא דברים שאפשר לראות בעין, לא דברים שקשורים לצורה ולגוף וספורט – זה הדבר שהכי משפיע והכי מהיר על העולמות הבלתי נראים הללו.

"כשאשת עסקים מתחילה לרוץ, גם אם קודם היתה בטטת כורסה, היכולת המנטלית שלה משתנה: היא מתחילה לראות את "התמונה המנצחת", זו יכולת שמשרתת את עולם העסקים. כמו כן, מתפתחות במסגרת האימונים יכולות נוספות כגון: יכולת להציב יעד, לקבוע מטרה מרגשת, לסגל עקביות, מסוגלות, ועוצמה, לייצר תכנית שאפשר לבצע אותה, ולהחזיק אותה בראש – כי לקום בבוקר מוקדם, לפני הילדים, לפני העבודה, מסמל את היכולת הכי חשובה בחיים: היכולת לשלם מחירים כדי להשיג ולהפוך להיות מה שהיא רוצה להיות".

לספורט אתגרי, תחרותי, יש יתרון על פני חדר כושר או פילאטיס?

"תחרויות וספורט אתגרי קשורים קשר ישיר לכישורי ניהול ופיקוד.

לכל אחד יש קול גדול בפנים, שאומר לו "את/ה יכול/ה יותר".

בדרך כלל בגילאי 40 הוא מתחזק, גם לנשים, גם לגברים. מלבדו, יש 20 קולות קטנים וטורדניים שמתבטאים בשאלות כמו למה אני? למה עכשיו?

כשאישה מצליחה, עמוסה ועסוקה, אשת עסקים, חוצה את קו הסיום של תחרות מרתון -  מה שקורה זה שהקולות הקטנים מבינים מי עובד אצל מי. כשאדם מייצר אתגר לא אפשרי ומצליח לעבור אותו – זה משפיע על כל החיים.

כולנו רוצים להגיע לפסגה. רק לרובנו לא בא לשלם את מחיר הטיפוס לגובה. הרבה יותר נוח להישאר בבית בכורסה מול הטלוויזיה. אני רואה נשים מצליחות שמוכנות לשלם את המחיר ועושות את זה בצורה הירואית: קמות לפנות בוקר, מתאמנות, חוזרות הביתה לארגן את הילדים והסנדביצ'ים, ורק אז יוצאות לעוד יום בקריירה בבוקר.

זו יכולת לשלם מחירים כדי להפוך למה שאת רוצה להיות. ויש לזה יתרון נוסף: נשים וגם גברים שעושים את זה מקבלים  כבוד גדול מהילדים שלהם, זה תורם לערכי וזה משליך על הסביבה, וגם מעודד את הילדים להשקיע יותר בלימודים, למשל.

מדובר באותו מכניזם. ההישג הספורטיבי – זה לא הסיפור, התוצאה חשובה, לדימוי העצמי, אבל מה שחשוב זה למי הפכת להיות כדי להיות ראוי למטרה הזו: העוסקים בספורט מבינים שיש דרך, ומה שמצליח בספורט, מצליח בעסקים.

מפתחים את התודעה ואת המסוגלות למה אפשרי עבורך. עשינו את זה, בספורט –נעשה את זה גם בשדה העסקי. דימוי עצמי שמעלה את המסוגלות לגבי מה יכולים, מעלה דימוי עצמי וביחד זה תרכיב קטלני במובן הטוב של המילה".

יתרונות הריצה        

אבל יש עוד כמה סיבות בגללן הריצה הפכה לטרנד.

לריצה יתרונות רבים:

  • אוויר צח לעומת חדר כושר סגור ומיוזע
  • נשים רבות מעדיפות לוותר על הדינמיקה החברתית של חדרי הכושר ומרגישות יותר בנוח לרוץ
  • מדובר בפעילות שאפשר לעשות בכל רגע. אין צורך להכנס לרכב או להירשם.
  • אלמנט התחרות בשילוב עם טכנולוגיית ניטור נתונים הופכת את הריצה לאטרקטיבית במיוחד
  • מדובר בספורט שמתאפשר בכל שעה וכמעט בכל מזג אוויר
  • הריצה בקבוצה מייצרת עידוד ומדרבנת להצלחה ולתחרות בריאה

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה