לכל אישה יש תפקיד מכריע עבור אישה אחרת

בקיבוץ שבו גדלתי בשנות ה-70, המזכיר, מרכז המשק, הגזבר וכל המודלים לחיקוי בתחומי הניהול והכח - היו גברים, ואני כבר אז הייתי ילדה עם אספירציות. רציתי להיות כמוהם, להיות שווה להם. מנכ"ל סלונה, אימי עירון, על התפקיד שלנו, הנשים, בעיצוב הדור הבא

01/12/2015
אימי עירון קבלו עדכונים מאימי
  • RSS

.

You can't be what you can't see - ״את לא יכולה להיות, מה שאת לא יכולה לראות״.

ככה עובד המוח שלנו - התודעה שלנו מייצרת דימויים פנימיים רק באמצעות דימויים שאנחנו קולטים מהסביבה ומודלים לחיקוי שאנחנו מאמצים.

בקיבוץ שבו גדלתי בשנות ה-70, המזכיר, מרכז המשק, מנהל בית הספר, הגזבר וכל המודלים לחיקוי בתחומי המנהיגות, היזמות, הניהול, הפיקוד בצבא, מוקדי הכח וההשפעה - היו גברים ורק גברים. ואני כבר אז הייתי ילדה עם אספירציות - רציתי להיות כמוהם, להיות שווה להם.

ובהעדר מודל מנהיגות נשי, חוץ מגולדה אולי, שהיתה גם היא די גברית, אימצתי באופן טבעי מודלים גבריים; של אבא שלי, של סבא שלי.

זה מה שראיתי.

זה מה שראתה באותן שנים כל אשה שחיפשה איך לצמוח ולהתקדם בתוך סביבה שהיתה גברית לחלוטין. לאורך השנים, עם הנסיון והבטחון, אפשרתי לעצמי להביא גם את החלקים הנשיים יותר בלי לפחד שזה יחליש אותי או יקטין אותי.

שתי אמירות מעוררות השראה שממחישות עוצמה נשית מהי

לכולנו, הנשים שנמצאות פה היום על הבמה ובאולם, יש תפקיד מכריע בעיצוב התודעה של דור הנשים הבא; התפקיד שלנו הוא להוות מודל חדש ונשי למנהיגות והובלה, שמאמץ ומבליט את היכולות והחוזקות שיש לנשים ולא מנסה לחקות את הגברים או להאבק בהם, אלא משלים אותם.

תפקידנו להביא לכל פורום משפיע, לכל שולחן קבלת החלטות, לכל פאנל תקשורתי או דירקטוריון, את הקול הנשי הייחודי שלנו באופן חזק וברור, להוות מודל לחיקוי והזדהות לאלפי נשים צעירות שמחפשות את דרכן ויכולות היום להסתכל סביב ולקבל השראה ממודלים נשיים של מנהיגות, יזמות וניהול.

כל הנשים שיהיו כאן היום טיפסו למעלה ותפסו עמדות מפתח בעסקים, במדיה, ביזמות טכנולוגית, במאבקים חברתיים, במדע ורפואה, בפוליטיקה ועוד.

להן, ולכל אחת מאיתנו, יש תפקיד מכריע בחיי אישה אחרת - לקדם, לעודד, לתמוך, להראות את הדרך.

אמרה את זה יפה אחת המשוררת האהובות עלי - מיה אנג׳לו:

״נסי תמיד להיות קשת בענן של מישהי״.

אני מקווה שתהנו מהיום הזה, שכולו קשת של נשים נפלאות, שמאירות, כל אחת, בצבע משלה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה