חלום רטוב: חדרי אמבטיות מפנקים

חדרי האמבט כבר מזמן הפכו מחדר מוצנע ושימושי –למוקד העיצובי של הבית. הנה חמישה טרנדים לוהטים שיהפכו גם את חדר האמבט שלכן לחלל מפנק עם אווירה יוקרתית

29/11/2015
שני רז קבלו עדכונים משני
  • RSS

כל מסעדה או בר שמכבד את עצמו שם דגש על עיצוב השירותים כחלק כולל מאווירת הבילוי במקום, אז למה לא לנסות את זה בבית? בתערוכות ISH שמתקיימת בגרמניה, הציגו השנה טרנדים חמים לעיצוב חדר האמבט, שהופכים אותו לחדר הכי שווה בבית. כך תעשו את זה נכון:

מכניסות את הספא הביתה

רובנו לא מגיעות למסאז' המפנק שמגיע לנו פעם בשבוע (וגם לא פעם בחודש, אם נודה על האמת) אך באמבטיה הפרטית שלנו אנחנו מבלות מידי יום. עיצוב נכון יהפוך את חדר האמבט לספא פרטי יומי, איך עושים את זה? חוזרים ללבן. בוחרים עיצוב מינימליסטי ונקי של ארונות וכלים סניטאריים, משלבים תאורה רכה, מעדיפים אריחים חלקים עם טקסטורה טבעית או כאלו המשלבים גרפיקה קלאסית על פני הדפסים עמוסים וצבעוניים.

עיצוב לבן (שאטרסטוק)מכניסות את הספא הביתה: הרבה לבן, עיצוב מינימליסטי, ואריחים חלקים (צילום: shutterstock)

עיצובי פלסאון (צילום: יח"צ)כמו בספא: מערכת Free stand למילוי האמבטיה מבית פלסאון (צילום: יח"צ פלסאון)

כיורים לו ולה

הוא תמיד מתגלח בדיוק כשאת רוצה לצחצח שיניים, אז מה עושים? הגבירות הנכבדות באירופה יעדיפו בדרך כלל לשמור על פרטיות ולא לחלוק אמבטיה ושירותים עם בן הזוג, כך שבבתים רבים של העשירון העליון מקובל למצוא 'שירותי לו ולה': שני חדרי אמבט נפרדים שיוצאים מחדר השינה המרכזי. כשאין בנמצא נדל"ן פנוי לשני חדרי אמבט, אפשר לשלב בעיצוב האמבט שני כיורים המאפשרים לבני הזוג לבלות זו לצד זה בחדר האמבט בנוחות.

כיורים לו ולה בהשראת העשירון העליון: שני כיורים בחדר רחצה אחד (צילום: שאטרסטוק)

קטן וחכם

חלל קטן מצריך מחשבה גדולה. הצפיפות הגוברת במרכזי הערים מביאה מעצבים לחשוב על פתרונות אשר מנצלים עד תום חללים צפופים ובהם חדרי אמבטיה ושירותים. כיצד מעצבים נכון חדר אמבט קטן? מיכל הדחה סמוי משתלב בקיר ואינו תופס מקום, מתלה למגבות שהוא גם גוף חימום . מעדיפים ארונות נסתרים המוטבעים בקיר, ומדפי זכוכית שנראים קלילים ואינם מעמיסים על החלל.
מיכל הדחה סמוי של פלסאון (צילום: יח"צ פלסאון)

מיכל הדחה סמוי וכפתור זכוכית נסתר. אסתטי וחוסך מקום ומרחב בחדר הרחצה הקטן (צילום: יח"צ פלסאון)

בא טבעי

אחרי עשורים של התרחקות מחיים בטבע ומעבר לעיר, מבינים מעצבים שהנפש האנושית פורחת בסביבה טבעית ומכניסים אלמנטים אורגניים חזרה אל החיים העירוניים. בעיצוב חדרי אמבט בולט הטרנד האורגני בשילוב כלים סניטאריים שאינם מרובעים או מלבניים אלא מעוגלים ומזכירים חלוקי נחל, אריחים המשלבים סיתות אבן 'גס' כאילו כרגע נחצב מן הסלע, זרמי מים המדמים מפל, או מי גשמים, ואפילו שילוב חלוקי נחל בתחתית הכיור אשר נותנים תחושה של טיול בחיק הטבע בכל פעם ששוטפים ידיים.

עיצוב טבעי ושימוש במוטיבים מהטבע בחזרה לטבע: כלים סניטריים בעלי צורות אורגניות ולא גאומטריות, Sutterstock

כיור בעיצוב טבעי של פלסאוןהטרנד הטבעי: כיור רחצה בצורה אורגנית וברז מפל רחב, חברת פלסאון

כמיטב המסורת

טרנדים לאו דווקא אומרים חידוש, לפעמים הם דווקא הסתכלות אחורה על הרומנטיקה שבעבר. לצד חדרי אמבט מינימליסטיים בולט המראה המסורתי בחדרי אמבט, השואב השראה מאסתטיקה כפרית. איך משיגים חדר אמבט מסורתי? בוחרים אמבטיה אובליות על ארבע רגלים, ברזי ברזל מעוקלים במראה מסורתי, כיסא קש בפינת החדר, וארונות אמבט מעץ טבעי.

אמבטיה של פלסאון

 אמבטיה אובלית על ארבע רגלים, וברזי ברזל מעוקלים בהשראת העיצוב המסורתי . ברזים, כיור רחצה ואסלה של חברת פלסאון (צילום: יח"צ פלסאון)
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך