נחום, תקום על גבר!

הויכוח הסוער במסדרונות הכנסת בין העיתונאי נחום ברנע ואיילה חסון, הגיע למקומות מביכים מצדו של ברנע אבל כמעט שלא סוקר באמצעי התקשורת. שירה מרגלית קוראת לברנע להחזיר את פרס ישראל ולעזוב את המקצוע

25/11/2015
שירה מרגלית קבלו עדכונים משירה
  • RSS

איילה חסון. צילום: רונן פדידה 

איילה חסון היא אישה חזקה. היא פייטרית ועיתונאית לוחמת בדם ליבה, והיא אחראית על סקופים עיתונאיים רבים ועל תחקירים חשובים.

היא החזיקה בשתי ידיים את הערוץ הראשון בכל תקופת המאבקים הפנימיים הקשים, תוך דלות תקציב בלתי נסבלת ואל מול תחרות לא פשוטה. בעיני היא אישה שיכולה לשרוד מלחמות, קרבות, השמצות וכל מה שנלווה לכך, אבל לא את כולם ולא עד בלי די. עד הרגע שמישהו עובר את הגבול. אני בטוחה שגם איילה החזקה נפגעה עד עמקי נשמתה ממה שנאלצה לספוג מהעיתונאי נחום ברנע במשכן הכנסת השבוע.

נחום ברנע, עיתונאי ותיק, העליב אותה ופגע בה באופן בלתי נסבל. עד לרגע זה לא הצלחתי להבין מדוע גער בה על המעבר שלה לערוץ 10 (היא גנבה? היא סרחה?), אבל כשקראתי את תגובתו המתבהמת לעברה ("שקי לי …") וכשהבנתי שהוא שלף כלפיה אצבע משולשת יותר מפעם אחת, כמו אחרון הפרעחים במשחקי כדורגל, כשכל זה מתקיים במשכן הכנסת, בית המחוקקים המכובד - התחלחלתי.

האם ברנע איבד את זה? כנראה שכן.

האם הוא היה מעז לצעוק כך על שנואי נפשו האחרים? על קולגות שהוא מלכלכך עליהם במשך שנים? על גבר אחר מכל תחום? אני מניחה שהתשובה היא לא.

אבל על נשים הוא יכול. על איילה חסון אפשר. על שלי יחימוביץ' אפשר (משחק המילים השמור לו יחימו - ביץ'). הן נשים. מגיע להן לחטוף ממנו כי הן יכולות לדעתו לעמוד בזה וכי הוא יכול, כי הוא גבר שיודע. איילה כנראה עשתה משהו שנורא הרגיז אותו (אני שוב שואלת: מה בדיוק?) אז הוא כבר יראה לה מה זה. היא תישק לו והיא תחטוף ממנו אצבע משולשת.

מותר להיות חכם על חלשים, על נשים ובפרט על נשים חזקות ו"מעצבנות" - הן כבר יסתדרו.

האם נחום ברנע הרשה לעצמו לדבר כך אל אישה מכובדת וקולגה ראויה מאד כי היא אישה חזקה ודעתנית? אולי הקנאה בוערת בו עד כדי כך שאינו יכול לשלוט בעצמו? ומה שהכי מרגיז בסיפור של נחום ברנע הוא העובדה שהוא לא יותר טוב מכל שאר "מתפרעי המשכן" - ינון מגל, אורן חזן, מירי רגב - כל אחד מהם בדרכו וזה אך סימבולי שהאירוע המכונן הזה התרחש בבית המחוקקים.

הבושה אבדה מזמן ולא רק היא. התקשורת, וגם הרשתות החברתיות, עסקו בסיפור הזה מעט מדי. כי איילה חסון חזקה והיא תסתדר ונחום ברנע הוא חתן פרס ישראל, שהייתי לוקחת לו על התנהגות כזו מבזה ומתבהמת.

רוב הנשים שפגשתי ביומיים האחרונים לא בדיוק שמעו על התקרית המביכה הזו וכשסיפרתי להן - הן הזדעזעו. נחום ברנע הרשה לעצמו יותר מדי ורוב אמצעי התקשורת בחרו לצמצם, במקרה הזה, את הסיקור.

איילה חסון תמשיך הלאה אל עבר הגשת מהדורת שישי בערוץ 10 ותמשיך להיות עתונאית לוחמת ומקצועית. עתונאים כמו ברנע, לעומת זאת, צריך להוציא מהמקצוע.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה