7 דברים שיעזרו לכם למצוא כיוון בחיים

לפעמים אנחנו לא מוצאים את עצמנו, מרגישים אבודים, או תקועים ולא יודעים מה לעשות עם החיים שלנו. אם אתם לא מרוצים מהמצב, או לא בטוחים לגבי ההמשך, כנראה שצריך להיערך מחדש. הנה כמה נקודות התייחסות

כיוון בחיים. צילום: שאטרסטוק

לפעמים בחיים, אנו מוצאים את עצמנו במבוי סתום, או בפרשת דרכים. לפעמים זה נראה כאילו אנחנו בדרך לשום מקום. לא משנה באיזה שלב אתם בחיים, אם אתם לא מרוצים מהמצב, או לא בטוחים לגבי איך להמשיך, כנראה שאתם צריכים להיערך מחדש. אנחנו לא באמת יכולים לדעת מה הולך לעשות אותנו מאושרים עוד חמש שנים מעכשיו. אבל אנחנו יכולים לדעת מה עושה אותנו מאושרים עכשיו, אם אתם שוקלים לבחור במסלול לימודים או קריירה אתם צריכים להבין שלפעמים אין באפשרותנו לראות את התמונה הגדולה, לא תמיד אנחנו יכולים לחזות מראש את השתלשלות האירועים. אם אתם מחפשים הכוונה, המאמר הזה יכול לעזור, לפניכם 7 דברים שיעזרו לכם קצת לפוגג את הערפל.

שאלו את עצמכם שאלות

קחו קצת זמן לעצמכם. שאלו את עצמכם שאלות גדולות. וגם קטנות. אין זמן אחר ללמוד על עצמכם. עשו מדיטציה. רשמו את הדברים שמעניינים אתכם ולכו לבצע אותם. התחילו ברשימת רעיונות אישית, המשיכו לרשימת רעיונות עסקית, רשמו את הדברים שתוכלו לראות את עצמכם עושים אם זמן וכסף לא היו שיקול. תחלמו בגדול. השקיטו את ההיגיון והפסימיות, תנו לעצמכם לדמיין את הדברים מתבצעים. זה אפשרי.

קבלו אי נוחות

לפעמים חיים לא נוחים במיוחד. לפעמים אין לנו מספיק כסף כדי לעשות את כל הדברים שאנחנו רוצים לעשות. לפעמים אין לנו מספיק אומץ או ביטחון כדי לעשות אם אותם הדברים. אבל אם יש לכם משהו שאתם באמת רוצים להצליח בו, הבינו כי אתם מחויבים להיות מסוגלים לחיות עם מידה מסוימת של אי נוחות כדי לעשות את זה. אי נוחות לרוב היא משהו זמני, אם היא פסיכולוגית או כלכלית, היא תמיד משהו שמתגברים עליו אם מספיק רצון והתמדה.

כל דבר רע הוא הזדמנות למשהו טוב

דברים קורה. חשבתם שהכול יכול להיות מושלם? גם כשכבר מצאתם עבודה מספקת, פיטרו אתכם? זה קורה וזה בהחלט לא סוף העולם. כל דבר רע הוא הזדמנות שיתרחש משהו טוב. אתם תזכו לדעת עד כמה אתם חזקים, רק כאשר תמצאו את עצמכם במצבים לא אידיאלים, אף אחד לא רוצה לאבד את הרכוש, מקום העבודה או הביטחון העצמי שלו, אבל רק לאחר שאנחנו מתגברים על כל ההפתעות שבדרך, אנחנו מבינים כי אנחנו למעשה בלתי מנוצחים. אל תפחדו מההפתעות של החיים, היו מוכנים לתפוס אותן בשתי הידיים.

נסו דברים חדשים

אם ישנה עבודה או תחביב שאתם מעוניינים בו, מה יותר נכון מאשר ללכת ולהתנסות בו? איך תדעו שאתם באמת אוהבים משהו אם לא ניסיתם? הדברים הופכים אמיתיים כאשר מנסים, לא כולם מסוגלים לעבוד באותה העבודה במשך שנים, לא כולם מסוגלים להיות מאושרים מאותו העיסוק לאורך שנים, איך תדעו האם אתם מסוגלים? התשובה נמצאת בחופש להתנסות. זה לא דבר רע להחליף אין ספור עבודות. לפעמים, אנחנו חושבים שאנחנו רוצים לעשות משהו ואז ברגע שאנחנו מנסים את זה, אנחנו מבינים שזה לא יכול להיות סוג העבודה שאנחנו אוהבים אחרי הכול. ניסיון הוא הכלי החשוב ביותר שיש לנו להתפתחות, לכן אל תפחדו לצבור אחד כזה.

התגברו על הסחות דעת

אתם לא הופכים לצעירים יותר. מצטערים, אבל זאת עובדה. אם לא תתחילו להעריך את הזמן שלכם ברצינות, כדי להגשים את החלומות שלכם, כנראה שתמצאו את עצמכם מגישים חלומות של אחרים. כמה זמן אנחנו מבזבזים על פעילויות שלא תורמות לנו? הרבה, להמשיך לצפות בטלוויזיה או לשחק במשחקים כנראה שלא תתקדמו לשום מקום. כולנו רוצים להשאיר חותם אחרינו, לא כולנו מצליחים להתגבר על הסחות הדעת שבדרך. הסחות הדעת יכולות לבוא בכל מיני צורות וגדלים, ממחויבויות שאנחנו לוקחים על עצמנו או מתוך הרצון לבלות יותר מאשר להצליח. זה בהחלט לא קל ללמוד לתואר עם 3 ילדים קטנים בבית, זה בהחלט לא קל לפתוח עסק כשאין לכם גב בטוח, אבל זה אפשרי. עדיף להתחיל לנסות מאשר למצוא את עצמנו מתחרטים על הדברים שלא עשינו אחרי כמה שנים.

חסכו כסף

לחסוך כסף כדי לאפשר לעצמכם להגשים את החלום שלכם זה א' ב' של החיים. אם אתם לא עושים מספיק כסף כדי להמשיך להתקיים בכבוד כעת וגם לחסוך לתוכניות העתיד, חפשו דרך נוספת להכניס עוד קצת מזומנים. חפשו דרכים נוספות כדי לחסוך קצת ולהפחית בבזבוזים, פחות קניות רגשיות או בילוי במסעדות, הפקידו את כל הכסף שנחסך בקופה נסתרת או בקרן חסכון. בעוד שנה מהיום, תוכלו לגלות שזה די משתלם.

פיתחו את הדלת להזדמנויות

ההזדמנויות כל הזמן דופקות בדלת אצל אנשים חיוביים, הם יכולים לבחור בעבור איזו הזדמנות לפתוח את הדלת, אבל הכי חשוב, הם לא מזלזלים בכל הזדמנות שמגיעה אל מחוזם. הזדמנויות קיימות בכל מקום, בעבור אנשים שדואגים להתבונן סביב. לפעמים זה לא הזמן הנכון, אבל זה תמיד טוב לדעת שהייתה לכם את ההזדמנות. אל תהססו לקפוץ על ההזדמנויות השונות שנכרות בדרככם, צאו מנקודת הנחה שאין לכם מה להפסיד. יש לכם מה להפסיד רק כאשר אתם לא מזהים את ההזדמנות ולא קופצים עליה. פקפוק או היסוס יכול להיות הרגל גרוע שבבוא הזמן ישים לכם רגליים, תמיד טוב לנסות. שוב, אל תפסיקו לנסות לעולם.

 לכתבות נוספות באתר Lifehacks – הקליקו כאן

 

Lifehacks
Lifehacks - אסטרטגיות או טכניקות שנרכשות על מנת לייעל ולנהל את הזמן והפעילויות היומיומיות בצורה אפקטיבית יותר. אתר Lifehacks.co.il הוקם כדי להקנות לכם מדריכים, טריקים, קיצורי דרך, כישורים ודרכי פעולה על מנת להגביר את היעילות והאפקטיביות שלכם בחיים היומיומיים בכל נושאי החיים ולהביא אתכם למצב מתמיד של הצלחה בחיים ופריצת גבולות