המדריך המלא להחלקת שיער

עשית החלקת שיער? מתכננת לעשות החלקה? כל מה שאת צריכה לדעת רגע לפני שאת נכנסת למספרה ומשנה את מראה השיער שלך

24/11/2015
קרן אוחיון קבלו עדכונים מקרן
  • RSS

מחקר שהתפרסם לפני כשנה הוכיח, שוב, שהישראליות מעדיפות שיער חלק. אם עד לפני שנים אחדות אחוזים בודדים מהנשים הישראליות עברו תהליכי החלקת שיער, כיום המספרים עלו באופן משמעותי והמומחים מדברים כבר על למעלה מ-10 אחוזים מכלל האוכלוסיה שמחליקות את שיערן באופן זה או אחר. אילו סוגי החלקות קיימות? כל כמה זמן? כמה זה עולה? ושאלת מיליון הדולר: האם החלקת שיער מזיקה לו? רועי הוביט אפרת, מעצב השיער של נטורל פורומולה משיב לכל השאלות:

 אילו החלקות שיער קיימות כיום?

"אפשר לחלק את ההחלקות לשתי קטגוריות: ההחלקות האינטנסיביות כמו ההחלקה היפנית שמקנות לשיער מראה ישר וחלק באופן קבוע ולאורך זמן, וזאת מפני שנעשה תהליך כימי שבמסגרתו משתנה מבנה השערה. בהחלקה כזאת, השיער לא חוזר לעצמו – רק השורש גדל ואותו יש להחליק.

הקטגוריה השנייה שייכת להחלקות עדינות יותר כמו ההחלקה הברזילאית וטיפולי הקרטין. בהחלקה מסוג קרטין מחדירים את החומרים רק לשכבה הראשונה של השיער ועם הזמן החומר נשטף ויורד בצורה אחידה מהשיער והשיער חוזר למקור שלו".

 sec-ha

האם החלקות שיער מזיקות לשיער?

"החלקה, כמו כל פעולה כימית שנעשית בשיער – מזיקה לו, אך נשים רבות מחפשות טיפולי שיער שיתרמו לאיכות החיים שלהן ובמובן הזה, התועלת עולה על הנזק. מילות המפתח כאן הן מינון ואיזון: לבחור במינון סביר של מספר החלקות בשנה ואיזון מבחינת האמצעים בהם יש לשמור על השיער שהופך אחרי ההחלקה לרגיש יותר. ככל שתקפידו על ההנחיות בטיפול ושימוש במוצרים מיוחדים לשיער שעבר החלקה, מבלי לזלזל בהן, כך תצמצמו את הנזק שנגרם לשיער".

איך בוחרים מעצב שיער שיבצע את הפעולה?

"מעצב השיער חייב להיות מומחה, כימאי או לפחות בעל ידע וניסיון רב שיאפשר לו לזהות במדויק את סוג השיער ולאבחן אותו, אחרת, השיער יכול להיפגם עוד יותר, להיות שביר ופגוע. בהתאם לאיבחון, יחליט מעצב השיער מה התהליך המומלץ עבור כל אישה. בנוסף, חשוב לבדוק שמעצב השיער עובד עם חומרים איכותיים שיש להם רישיון של משרד הבריאות".

 sec-hhhh

 

כל כמה זמן צריך לחדש את ההחלקה?

"חידוש ההחלקה הוא עניין אישי לחלוטין שתלוי בקצב הצמיחה של השיער, בסוג השיער הספציפי (כל שיער מגיב אחרת לטיפול) ועוד. לרוב אנחנו מדברים על חידוש כל ארבעה חודשים עד שמונה חודשים".

 

האם ניתן לצבוע שיער עם החלקה?

"ניתן לצבוע את השיער אבל יש לקחת בחשבון שבעוד שבהחלקה יפנית לא יגרם נזק כלשהו, בהחלקה הברזילאית (קרטין) תהיה ירידה באיכות ההחלקה".

האם עדיף לצבוע לפני החלקה או לאחריה?

 

"עדיף לבצע פעולות כימיות לפני החלקה מאשר לאחריה, ובמיוחד אם מדובר בהחלקת קרטין – לצבוע את השיער ומייד לאחר מכן לבצע את הפעולה המשקמת".

 

מה טווח מחירי ההחלקות בישראל?

בין 800 ל-1500 שקלים (תלוי בסוג ההחלקה ובמעצב השיער שמבצע אותה).

 

איך יש לטפל בשיער מיד לאחר הליך ההחלקה?

"בהחלט. לאחר החלקה חובה להשתמש במוצרי טיפוח ייעודיים לשיער שעבר החלקה, מוצרי שיער נטולי מלח סודיום כלוריד ועשירים בקרטין טהור. אגב, אני ממליץ גם למי שהשיער שלה לא עבר החלקה, להשתמש רק בשמפו בלי מלח כי הוא הוא פחות מייבש את השיער מאשר שמפו רגיל. בנוסף, מומלץ להשלים את הטיפול במסכה לשיער".

מהי שגרת הטיפוח המומלצת של מי שעברה החלקת שיער?

"לחפוף את השיער פעמיים בשבוע (אפשר גם יום כן, יום לא) בשמפו ואחרי כל חפיפה לשים מרכך או מסכה. אני אישית ממליץ על מסכה אחרי כל חפיפה אבל חשוב להקפיד לשים את המסכה סנטימטר מהקרקפת. חובה להשלים את הטיפול בסרום קרטין שמוסיף לשיער ברק והזנה. את הסרום ניתן למרוח על שיער יבש ובשניות תחושי בהבדל הברק והרכות. זה מוצר מצוין להחליק את השיער ולהחיות אותו. כאמור, חשוב שכל המוצרים יהיו ללא מלח ועשירים בקרטין".

 


לטיפים,ייעוץ אישי והדגמות שיער בקרו בעמוד הפייסבוק של נטורל פורמולה

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה