האם הגלולה באמת הביאה לשחרור האישה?

ריקי לייק מגיעה לארץ לשבור מוסכמות ושואלת כיצד ייתכן שהאבסה של הורמונים נגד הריון הפכה להיות מובנת מאליה. בחמישי הזה ייערך אירוע חגיגי בהשתתפות ריקי לייק ואבי אפשטיין. לקוראות סלונה מחכה מתנה

22/11/2015
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS

ריקי לייק. צילום: יח"צ

אתן אולי זוכרות את ריקי לייק מתוכניות האירוח האמריקאיות של שנות ה-90, אולם בשנים האחרונות לייק חברה למפיקה אבי אפשטיין וביחד הן מפיקות סרטים דוקומנטריים העוסקים בבריאות האשה, בעזרתם מנסות שתי היוצרות להוביל שינוי אמיתי.

עד כה הן בחנו את נושא ההנקה בציבור בסרט BreastMilk, ובסרט The Business of Being Born ביקרו את ההתערבות הרפואית בלידה והציפו את נושא הלידה הטבעית וזכות האשה לבחור כיצד ללדת. היום, לייק עובדת על סרט דוקומנטרי חדש בשם "Sweetening the Pill"  המבוסס על רב מכר (בעל שם זהה) מאת הולי גריג-ספאל. הספר בחן את תעשיית אמצעי המניעה ההורמונליים, את ההנחיה הגורפת לשימוש בהם על ידי הרופאים ואת החיבור אל המחזור הטבעי של הגוף שאנו מאבדות בדרך.

לייק טוענת שברצונה לעשות עם אמצעי המניעה את מה שהיא הצליחה לעשות עם נושא הלידה הביתית בארצות הברית: "אני מקווה שהפרויקט הזה יעזור לנשים ללמוד יותר על האופציות שלהן. אני מחפשת לבדוק אפשרויות, להרחיב את החינוך ואת מרחב הבחירה. זאת זכות גדולה לעשות פרויקטים כאלו. ודאי, הם פרובוקטיביים ושנויים במחלוקת, אבל אני יודעת שהכוונות שלי הן לחנך ולהעצים, בכדי שנשים יוכלו לעשות את הבחירות הנכונות ביותר עבורן, ללא שיפוטיות".

טרנד הפוריות צובר תאוצה

ההבנה כי יש צורך לפתח את מרחב הבחירה של נשים ואת המודעות לגופן, היא הבנה שצוברת תאוצה ובשנים האחרונות הופכת לטרנד של ממש; פיתוחים רבים, כולל אפליקציות יעודיות למעקב אחר המחזור החודשי, סדנאות מודעות לפוריות, וקהילות נשים שיעודן הוא למידה אודות פוריותן, מתרחבות ומתעצמות בכל יום.

ביום חמישי הקרוב ייערך אירוע ייחודי בהשתתפות ריקי לייק ואבי אפשטיין.  הערב יכלול הקרנה חגיגית של הסרט The Business of Being Born, לייק ואפשטיין יספרו אודות הפקת הסרט Sweetening the Pill ולבסוף יתקיים איתן דיון מעמיק בהשתתפות עו"ד קרן גרינבלט משדולת הנשים, אבישג זלוף, מדריכות שיטת המודעות לפוריות, ד"ר דיאנה פלשר, רופאה מומחית לבריאות האישה וחברה במועצה הלאומית לבריאות האישה.

ולמה שיקיימו אירוע דווקא בישראל, אתן שואלות? אז זהו, שגם בתחום הזה יש סטארט-אפ ישראלי :חברת טמפדרופ (Tempdrop) המפתחת חיישן מעקב פוריות, מארגנת את האירוע ולקוראות סלונה יש מתנה בלעדית לעשרת הכרטיסים הראשונים שיוזמנו:  דיוידי עם חתימה והקדשה אישית - קישור להזמנה.

* חמישי, 26.11, 17:30, אוניברסיטת תל אביב

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך