כשאבא ואמא לא דואגים לך

ביום רביעי הקרוב, 18.11, ייערך ערב סטנד-אפ שהכנסותיו יועברו לטובת עמותת "ילדים בסיכוי". הקומיקאית אורנה בנאי, ממשתתפות הארוע, מבקשת מכם לפתוח את הלב

16/11/2015
אורנה בנאי קבלו עדכונים מאורנה
  • RSS

הארוע השנתי של עמותת ילדים בסיכוי

הוזמנתי השנה, יחד עם אדיר מילר ושלישיית מה קשור, להופיע באירוע השנתי של עמותת "ילדים בסיכוי".

אני מוכרחה לומר בכנות שאת "ילדים בסיכוי" לא הכרתי מקרוב ושכשפנו אלי בבקשה להופעה לא ידעתי מספיק במה מדובר. רק אחרי שביררתי מעט, הסתבר לי שמדובר בעמותה מדהימה שפועלת בארץ כ-30 שנה למען עשרות אלפי ילדים שהורחקו מהבית מסיבות קשות, ילדים שמגיעים ממשפחות מפורקות, הרוסות ולא מתפקדות. העמותה מסייעת להם בתחומים חינוכיים, סוציאליים וטיפוליים.

בימים מטלטלים אלו כולנו דואגים לילדינו ומגוננים עליהם אפילו יותר מהרגיל, אבל ישנם ילדים שהדאגה הטבעית של אמא ואבא אינה מוכרת להם; הם חיים מגיל צעיר בפנימייה אליה הועברו בשל מצבים קשים כמו יתמות, עוני, הזנחה, התמכרות, מאסר של הורים, אלימות ועוד. הפנימיה היא הבית היחיד שהם מכירים.

המטרה של "ילדים בסיכוי" היא להעניק לילדים האלו סיכוי שווה לילדים שגדלים במשפחה רגילה; העמותה עושה כל שביכולתה על מנת להחזיר לילדים האלו את האמון בבני אדם - לחייך לשמוח ולאהוב מחדש. בתקופת הלימודים הם יקבלו תמיכה, יחשפו לפעילויות תרבותיות והעשרה ויצאו לעולם עם 'ארגז כלים' שיאפשר להם להתגייס לצבא, ללמוד ולרכוש מקצוע, להקים בית ומשפחה ולהשתלב בחברה כבוגרים עצמאיים התורמים לקהילה.

הארוע השנתי של עמותת ילדים בסיכוי

"ילדים בסיכוי" מסייעת לילדי הפנימיות והאומנה גם כשהם מגיעים לגיל 18 ונאלצים לעזוב את הפנימייה; בשלב הזה הם זקוקים יותר מתמיד להכוונה ולליווי בצעדים הראשונים בעולם האמיתי. העמותה מעניקה להם דירות למגורים, מלגות ללימודים, סיוע בגיוס ובזמן השירות בצה"ל, דאגה לזכויות שלהם ובעיקר תמיכה ותחושת בטחון שיש מישהו שלא ייתן להם ליפול.

תמיד מרגש ומפעים לשמוע שילד שהוצא מביתו בנסיבות טראגיות ובילה את כל ילדותו ונערותו בפנימייה - הפך לחייל מצטיין שהוזמן לטקס בבית הנשיא, או על צעירה שסיימה תואר ראשון בהצטיינות, או על צעיר שמופיע ושר חומרים מקוריים פרי עטו, או סטודנט לחינוך וקידום נוער שרוצה לחזור ולתרום מעצמו לילדים אחרים.

העמותה מסייעת לילדים ולנוער מכל קשת החברה הישראלית: יהודים, ערבים, חילונים ודתיים.

עבור הילדים האומללים והנהדרים האלו, שגורלם לא שפר עליהם, העמותה היא תחליף לאמא - אמא שחרדה לגורל ילדיה, מגוננת, דואגת לזכויות שלהם ונאבקת כדי שיזכו גם הם בהזדמנות שווה. בסיכוי אמיתי.

השנה הוחלט לערוך אירוע התרמה קצת אחר - קליל יותר ומרענן עבור התורמים והשותפים הרבים של העמותה, תחת הכותרת "יש לכם חלק בחיוך של ילד".

זה הזמן שלכם לפתוח יחד איתי את הלב באירוע השנתי של "ילדים בסיכוי" - לצחוק איתנו ולתרום על הדרך.

לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים: 03-6475075 או באתר העמותה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה