הקרן שמגשימה משאלות

זה התחיל מחזון של איש אחד והפך למציאות של לא מעט אנשים; קרן נת"ן נוסדה כדי לעזור ליזמים בתחילת דרכם להקים עסק. הנה כמה נשים שנעזרו בה כדי להגשים חלום

18/11/2015
דורית להב-צור קבלו עדכונים מדורית
  • RSS

היזמית אפרת כץ. צילום: שירי אזולאי

לא קל להפוך חלום למציאות - לא קל, אבל אפשרי.

החלום שלי היה לעזור לאנשים להגשים את ייעודם, ואכן לפני 8 שנים הפכתי למנכ"לית של קרן נת"ן - קרן פילנתרופית שמעניקה הלוואות ללא ריבית ליזמים שרוצים להקים עסק משלהם ומתקשים לממן אותו.

מאז שהתחלתי את תפקידי כמנכ"לית, זכיתי לראות מאות סיפורי הצלחה שהיה לי העונג והסיפוק ללוות מיום היוולדם. רציתי לחלק את תחושת ההצלחה הזו ולתת למי שמהסס את האומץ להאמין בעצמו.

קרן נתן נולדה מחזון של איש עסקים נפלא ומיוחד במינו בשם נייטי קירש, יהודי ציוני ואוהב ישראל שאמין שכלכלה צומחת דרך ריבוי עסקים קטנים. קירש החליט להשקיע חלק מההון שהרוויח במו ידיו בעידוד אנשים בעלי חזון עסקי וחסרי אמצעים להגשים את חלומותיהם.

עד היום סייעה הקרן המיוחדת הזו ל כ-730 עסקים בתחומים מגוונים לכל המגזרים (יהודים, דרוזים, בדואים, ערבים ישראלים) מדן ועד אילת להתחיל את דרכם וברוב המקרים גם להצליח.

היזמית אלכסנדרה רוס. צילום מהאלבום הפרטי

.

הנה כמה נשים יזמיות שיכולות לשמש דוגמה לחזון שהפך להצלחה:

אלכסנדרה רוס השתחררה מצה"ל בדרגת רס"ר. היה לה חלום להפוך לעצמאית בעלת מוסך משלה. החסכונות שלה לא הספיקו לכיסוי ההשקעה שנדרשה, אבל היא הגיעה אלינו עם תכנית מגובשת וסיפקנו לה את הסכום הדרוש להקמת העסק.
העסק של אלכסנדרה הפך לשם דבר בתחום עסקי שנחשב "גברי".

אפרת כץ היא אם חד הורית, מוזיקאית מוכשרת וחברת קיבוץ בית העמק, שחלמה להקים מאפייה ייחודית ללחמים. לפני כשלוש שנים היא פתחה בקיבוץ מאפיית בוטיק בשם "שאור".
המאפיה הפכה לעסק מצליח ומגיעים אליה מכל היישובים מסביב.

אלונה קדוש היתה בעלת מתפרה קטנה בתל אביב אבל הרגישה שהיא מסוגלת ליותר. היא פנתה אלינו עם תכנית להקים סטודיו ללימודי מקצועות האופנה.
לפני כשנה וחצי היא פתחה מקום מקסים ומצליח בשם "המתפרה" שם היא מעבירה סדנאות ללימוד תפירה ותדמיתנות.

רותם גור, בוגרת בצלאל, התמחתה בעיצוב נעליים בארץ ובאיטליה. בעזרת הקרן היא הקימה לפני כשנתיים מותג נעליים ייחודי בשם VAS, שהפך לסיפור הצלחה ונמכר כיום גם בחו"ל. בין היתר היא מעצבת נעליים למותג האופנה "סאמפל" והציגה בשבוע האופנה בניו- יורק עם המעצב אלון לבנה.

קצרה היריעה מלתאר את סיפורי ההצלחה המרגשים שיש לנו חלק בהם, או לספר על תחושת ההתלהבות שלי כשאני פוגשת אדם נחוש שהתשוקה בוערת בעצמותיו.

אז אם יש לכם חזון וברק בעיניים, אני מחכה לכם.

שלכם,

דורית להב צור - מנכ"לית קרן נת"ן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה